Polub nas na Facebooku
Czytasz: Pozycja na jeźdźca i pozycja na jeźdźca odwrócona – jak się ruszać, czy można stosować je w ciąży?
menu
Polub nas na Facebooku

Pozycja na jeźdźca i pozycja na jeźdźca odwrócona – jak się ruszać, czy można stosować je w ciąży?

NAN

Fot: fotolia.com

Pozycja na jeźdźca cieszy się popularnością, zwłaszcza wśród kobiet lubiących dominację nad partnerem, ponieważ pozwala im przejąć kontrolę nad przebiegiem stosunku seksualnego i wpływać na tempo czy głębokość penetracji. Jednak odwrócona pozycja na jeźdźca może grozić mężczyźnie urazem penisa.

Pozycja na jeźdźca oznacza, że w czasie stosunku seksualnego kobieta siada na mężczyźnie i w dużej mierze to ona decyduje o intensywności doznań, zarówno swoich, jak i partnera, m.in. dopasowując ruch członka do własnych upodobań. Regulując głębokość penetracji, przyjmując odpowiedni kąt nachylenia oraz zwalniając lub przyspieszając tempo, kobieta łatwo osiąga przyjemność i orgazm. Może też przetrzymywać partnera w pozycji leżącej, co zwiększa u niej poczucie kontroli.

Pozycja na jeźdźca ma również sporo zalet dla mężczyzny. Niektórzy po prostu lubią być zdominowani przez partnerkę, inni cenią to, że w czasie stosunku mogą pieścić poruszające się nad nimi piersi kobiety albo przyglądać się swojemu penisowi podczas penetracji, co dla wielu jest bardzo podniecającym doświadczeniem.

Pozycja na jeźdźca – jak się ruszać

Pozycja na jeźdźca, zwłaszcza odwrócona, przy wszystkich swoich zaletach, należy też do najbardziej kontuzjogennych, co potwierdził zespół naukowców z uniwersytetów w brazylijskim mieście Campinas. W piśmie „Advances in Urology” opublikowali raport z analizy przypadków bolesnego złamania penisa, zgłoszonych w ciągu blisko 13 lat w miejscowych szpitalach. Okazało się, że połowa z nich była konsekwencją uprawiania seksu w pozycji na jeźdźca. Pocieszające jest to, że do takich wypadków dochodzi rzadko – stanowią one zaledwie 1–2 % wszystkich urazów prącia.

Pozycja na jeźdźca nie ma wysokiego poziomu trudności i przy zachowaniu ostrożności potrafi dostarczyć dużo satysfakcji obojgu partnerom. Można ją stosować na kilka sposobów. W najbardziej klasycznym kobieta siada na mężczyźnie przodem do niego, wspierając się wyłącznie na kolanach. W ten sposób uwalnia ręce, którymi może bardziej aktywnie pieścić partnera, dostosowując jednocześnie ruch jego członka (czyli szybkość, kąt i intensywność pchnięć) do swoich upodobań.

Niektóre kobiety lubią w tej pozycji stymulować łechtaczkę – to jeden z najwrażliwszych punktów erogennych, na powierzchni którego znajduje się blisko 8000 zakończeń nerwowych. W pozycji na jeźdźca również mężczyzna może pobudzać narządy płciowe partnerki, a także jej piersi, poruszające się swobodnie tuż nad nim. Kobieta może również odchylić się ku tyłowi, ściskając ciało mężczyzny nogami, rozsuwając je szerzej albo nawet przekładając w przód i wyciągając w kierunku barków partnera. Dodatkową stymulacją są wykonywane przez nią ruchy kołyszące lub rotacyjne.

Pozycja na jeźdźca zazwyczaj dostarcza dużo doznań, gdy kobieta odchyla się mocno ku tyłowi, wspierając się na udach partnera, by odciążyć nieco jego miednicę i zapewnić mu trochę więcej swobody. Z kolei wspierając się całym ciężarem na kolanach, kobieta ma pełną kontrolę nad głębokością penetracji i położeniem penisa. Mężczyzna może w tym czasie dłońmi pieścić jej biodra i pośladki.

Pozycja na jeźdźca odwrócona

Pozycja na jeźdźca odwrócona, zwana też pozycją na jeźdźca od tyłu, potrafi dostarczyć satysfakcji obu stronom. Wiele kobiet ceni ją za to, że nie mając kontaktu wzrokowego z partnerem, mogą oddawać się swobodnie marzeniom seksualnym, a dodatkowo masturbować się bez poczucia winy, ponieważ mężczyzna tego nie widzi. Pozycja na jeźdźca odwrócona jest lubiana także przez mężczyzn, szczególnie tych lubiących patrzeć na kobiece pośladki.

Na czym polega pozycja na jeźdźca odwrócona? Kobieta siada na partnerze, tyłem do niego. Może odpychać się rękami, a tym samym w dowolny sposób unosić się i opuszczać miednicę, orientując się na podstawie reakcji mężczyzny, co mu najbardziej odpowiada. Pozycja ta jest także relaksująca dla partnera, który może zgiąć nogi w kolanach, dając kobiecie oparcie.

Kobieta, odchylona bardziej ku tyłowi, zmienia głębokość penetracji i rodzaj odczuwanych doznań, w tej odwróconej pozycji na jeźdźca ciężar jej ciała spoczywa głównie na stopach. Mężczyzna odzyskuje w pewnym stopniu kontrolę nad ruchami wykonywanymi przez partnerkę, należy jednak dbać o to, by zbytnio nie odgiąć członka, co może wywołać ból, a nawet wspominanie już urazy, np. złamanie penisa.

Pozycja na jeźdźca odwrócona przynosi satysfakcję, gdy kobieta siada, ściskając zgiętymi w kolanach nogami ciało partnera, pokazując mu w całości plecy i pośladki. Mężczyzna może ująć jej biodra i pośladki, by w ten sposób zwiększyć lub zmniejszyć tempo poruszania się. Kobieta może przesunąć dłonie ku przodowi i oprzeć się na udach mężczyzny, zmniejszając tym samym nacisk miednicy na jego ciało.

Pozycja na jeźdźca w ciąży

Pozycja na jeźdźca może być uprawiana przez kobietę w ciąży, nawet w trzecim trymestrze, ponieważ podczas stosunku nic nie uciska jej brzucha i macicy, wrażliwe piersi nie są podrażnianie, zyskuje też możliwość kontroli nad głębokością i szybkością penetracji.

Zobacz film: Jak przebiega erekcja? Źródło: 36,6

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
32
18
Polecamy
Jak wygląda pozycja misjonarska.
Sposoby na jej urozmaicenie
Jak wygląda pozycja misjonarska. Sposoby na jej urozmaicenie Dzień Dobry TVN
Jak kochać się na jeźdźca?
Pozycja na jeźdźca – wszystko, co warto wiedzieć
Jak kochać się na jeźdźca? Pozycja na jeźdźca – wszystko, co warto wiedzieć Dzień Dobry TVN
Pozycja misjonarska.
Jak wygląda pozycja na misjonarza (na misjonarkę)?
Pozycja misjonarska. Jak wygląda pozycja na misjonarza (na misjonarkę)? TVN zdrowie
Na czym polega pozycja od tyłu i jakie są jej rodzaje?
Na czym polega pozycja od tyłu i jakie są jej rodzaje? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie