Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zobacz zapis czatu o operacjach plastycznych piersi. Na pytania odpowiadała lek. med. Aleksandra Łuniewska
menu
Polub nas na Facebooku

Zobacz zapis czatu o operacjach plastycznych piersi. Na pytania odpowiadała lek. med. Aleksandra Łuniewska

Ewa Drzyzga i lek. med. Aleksandra Łuniewska

Fot: kadr z programu 36,6, sezon 4, odcinek 11

Piersi to bez wątpienia atrybut kobiecości. Dla jednych pań są powodem do dumy, dla drugich – przyczyną kompleksów. Tym ostatnim z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Jak można powiększyć piersi, a jak wygląda ich zmniejszenie? Na te i inne Wasze pytania odpowiedziała lek. med. Aleksandra Łuniewska, ekspert programu 36,6°C, specjalista chirurgii plastycznej.

Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Jeszcze do niedawna kobiety miały do wyboru jedynie sylikonowe implanty. Dzisiaj możliwości jest więcej. Zamiast operacji mogą wybrać metody mniej inwazyjne, których przeprowadzenie nie wymaga podania narkozy. Za wypełnienie może posłużyć wtedy ich własny tłuszcz lub specjalny żel z kwasu hialuronowego. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju zabiegi pomagają nie tylko zmienić rozmiar piersi, ale także ich kształt.

Kiedy piersi są problemem

Pomocy u chirurga plastycznego szukają także te kobiety, którym bardzo duży biust utrudnia normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że obfite piersi są przyczyną problemów z kręgosłupem, szyją, ramionami czy barkami. W takich sytuacjach zabieg zmniejszenia piersi można wykonać w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Myślisz o operacji, ale…

Mimo że operacje plastyczne cieszą się coraz większą popularnością i są bardzo bezpieczne, to zawsze pociągają za sobą niewielkie ryzyko powikłań. Jeśli myślisz o powiększeniu, zmniejszeniu lub po prostu zmianie kształtu piersi weź udział w czacie!

Na Wasze pytania dotyczące operacji piersi odpowiedziała lek. med. Aleksandra Łuniewska, ekspert programu 36,6°C, specjalista chirurgii plastycznej.

Lek. med. Aleksandra Łuniewska jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Od 2006 roku związana jest zawodowo z Oddziałem Chirurgii Plastycznej we Wrocławiu, gdzie zdobywała wiedzę i ukończyła specjalizację z chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr. Jacka Jarlińskiego i dr. Marka Węgrzyna. Uczestniczy w wielu konferencjach naukowych w kraju jak i zagranicą z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej stale podnosząc swoje kwalifikacje, odbywała staże w prestiżowych europejskich klinikach zdobywając doświadczenie od światowych autorytetów z zakresu chirurgii plastycznej.

Szczególnie interesuje się nowoczesnymi technikami stosowanymi w modelowaniu twarzy, przeszczepem własnego tłuszczu, operacjami piersi, liposukcją oraz operacjami plastycznymi twarzy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Drogi Użytkowniku serwisu zdrowie.tvn.pl pamiętaj, że jeśli zamieszczasz wypowiedź, zarówno w formie komentarza jak i wymiany zdań w trakcie czatu, zawierającą dotyczące Cię informacje, to tym samym upubliczniasz informacje mogące zawierać twoje dane osobowe w tym np. dane o Twoim stanie zdrowia.

Korzystanie z czatu odbywa się na zasadach określonych w regulaminie serwisu zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczenie usług drogą elektroniczną.

Czat z ekspertem ma charakter edukacyjny i nie zastępuje wizyty u lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia, omów je ze swoim lekarzem.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
39
6
Polecamy
Walczysz z rakiem piersi?
Chcesz wiedzieć więcej o metodach jego leczenia?
Zobacz zapis czatu
Walczysz z rakiem piersi? Chcesz wiedzieć więcej o metodach jego leczenia? Zobacz zapis czatu TVN zdrowie
Halluksy to Twój problem?
Zobacz zapis czatu z ekspertem
Halluksy to Twój problem? Zobacz zapis czatu z ekspertem TVN zdrowie
Zmniejszenie biustu.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Zmniejszenie biustu. Jakie są wskazania do zabiegu? Dzień Dobry TVN
Polaktacyjny zanik piersi może dotyczyć nawet 70 procent kobiet.
Czym jest i jak się objawia?
Polaktacyjny zanik piersi może dotyczyć nawet 70 procent kobiet. Czym jest i jak się objawia? Dzień Dobry TVN
Komentarze (10)
angi
Witam, rozmiar biustu 70 H, ból pleców, ramion. Kompleksy od szkoły podstawowej. Ze względu na duży biust garbię się odkąd pamiętam. Proszę o informację na temat zmniejszenia biustu na NFZ. Od czego zacząć? Bardzo mi zależy, ponieważ w prywatnej klinice to ogromny koszt dla mnie, refundacja z NFZ to dla mnie szansa.
Czytaj całość
Wioluś
Witam , mam rozmiar biustu 70 j przy wzroście 153cm i od zawsze chciałam zmniejszyć piersi , gdzie sie udać w pierwszej kolejności :) pozdrawiam
Czytaj całość
Zuzik
Witam. Rozmiar biustu 80 J. Po dwóch ciążach te piersi już nie wyglądają dobrze, chyba nigdy nie wyglądały. Od zawsze kompleksy tym spowodowane . Ból kręgosłupa ogromny, plecy , ramiona tak samo. Zmniejszenie biustu to moje marzenie od dawna ale niestety kwota jaką trzeba zapłacić prywatnie jest dla mnie mega wysoka i chyba nigdy bym nie uzbierała. Zaciekawił mnie program i informacja że można zrobić to na NFZ . Kiedyś już i tym słyszałam ale gdy poszłam do lekarza pierwszego kontaktu to dziwnie na mnie spojrzał i powiedział że pierwsze słyszy i czym takim żeby zmniejszyć piersi na NFZ. Co muszę zrobić , w jakiej kolejności zacząć i ile trwa czas oczekiwania. Pozdrawiam
Czytaj całość
kris
witam ja mam biust 88kk 164cm 84kg i mam problemy z kręgosłupem coraz bardziej się garbie gdzie mam się zgłosić do jakiego lekarza?
Czytaj całość
Ewerysta
Chciałabym zapytać czy o pomniejszenie biustu. 80- ff ostatnia miseczka.
Ogromne obciążenie fizyczne i psychiczne. Niewybredne komentarze, uśmieszki i wgapianie się i wytykanie palcami. Czy jest szansa na pomniejszenie?
I ile trwa rekonwalescencja. W których szpitalach robią operacje?
Czy można korzystać z L-4
Czytaj całość
Sylwia Spa
Dzień dobry. Chcialabym sie dowiedzieć jaki lekarz może skierować na operacje pomniejszenia biustu /mam 80J/ i nie stac mnie na prywatne pomniejszenie. Nadmienię że mam juz problemy z kręgosłupem oraz są one moją zmorą od nastoletnich lat. Dzis mam 41 lat i nadal są one moim kompleksem. Bardzo proszę o pomoc.
Czytaj całość
Agnieszka
Biust w rozmiarze 75j/k, przy wzroście 168cm i wadze ok 73kg. Bóle kręgosłupa nie do wytrzymania. W drugiej kolejności problem z kupnem ubrań, przez co popadanie w depresję. Odciski i widoczne zniekształcenia ramion, obtarcia pod biustem. Czy są to wskazania do pomniejszenia biustu i czy jest możliwość wykonania operacji na nfz ? Po konsultacji z ortopedami, neurologiem i innymi specjalistami, są wydane zaświadczenia
Czytaj całość
MonikaMaj
Czy planowanie w przyszłości dziecka i karmienie piersią też może być przeciwskazaniem? Czy piersi się nie powiększą po karmieniu dziecka? I czy są możliwości operacji na nfz? Ja mam rozmiar F i chciałabym zmniejszyć do C
Czytaj całość
amira
przeciwwskazaniem do operacji zmniejszenia piersi jest rak piersi. Jeśli ja nie mam stwierdzonego takiego schorzenia, ale moja mama jest po operacji szpiczaka piersi i ma usuniętą? tj. jestem w grupie ryzyka, czy to mnie wyklucza? Oraz czy cukrzyca, a raczej stan przedcukrzycowy ?
Czytaj całość
Monia12
Jaka metoda powiększenia biustu jest najbezpieczniejsza. Chodzi o to by biust wyglądał naturalnie.
Czytaj całość
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie