Polub nas na Facebooku
Czytasz: Paznokcie żelowe – jak o nie dbać i na co zwracać uwagę?
menu
Polub nas na Facebooku

Paznokcie żelowe – jak o nie dbać i na co zwracać uwagę?

Fioletowe paznokcie żelowe

Fot. baiajaku / Getty Images

Paznokcie żelowe coraz częściej wypierane są przez manicure hybrydowy, jednak z tego pierwszego rozwiązania nadal chętnie korzystają panie, którym zależy na przedłużeniu paznokcia. W przypadku manicure’u hybrydowego takie rozwiązanie nie jest możliwe. Lakier żelowy pozwala na wydłużenie płytki i nadanie jej smukłego kształtu. 

Paznokcie żelowe są uznawane za bezpieczny typ manicure’u. Nie oznacza to jednak, że zbyt częste stosowanie tego rozwiązania (bez zalecanych przerw na odżywienie płytki) nie może doprowadzić do osłabienia i uszkodzenia paznokcia.

Za co kobiety kochają paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to możliwie szybki i dość trwały sposób, który pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu zadbanych paznokci, ich ewentualne przedłużenie oraz wysmuklenie płytki paznokciowej.

Lakier żelowy to produkt, który podczas kontaktu z promieniowaniem UV lub LED (w specjalnie do tego celu zaprojektowanej lampie) błyskawicznie się utrwala. Odpowiednio założone paznokcie żelowe bez większego problemu powinny utrzymać się około 3 tygodni. Po tym czasie konieczne jest uzupełnienie ubytków. Manicure żelowy to także cenne rozwiązanie dla pań, którym zależy na przedłużeniu paznokcia oraz wysmukleniu dłoni poprzez odpowiednie ukształtowanie płytki paznokciowej. Tipsy żelowe można swobodnie przedłużać dzięki odpowiednim szablonom, co daje nieskończone wręcz możliwości stylizacji. Żelowe paznokcie można pomalować jednolitym lakierem w wymarzonym kolorze lub też wtopić w nie specjalnie do tego celu przygotowane dodatki (cyrkonie, perełki, brokat). Bogate możliwości stylizacji sprawiają, że paznokcie żelowe sprawdzają się zarówno w przypadku klientek, które akceptują jedynie tradycyjny french manicure, jak i tych lubiących eksperymenty.

Polecamy: Manicure tytanowy – czym jest, jakie są jego zalety i jak wykonać go krok po kroku

Chcesz mieć mocne i zdrowe paznokcie? Koniecznie obejrzyj nasz film:

Zobacz film: Domowe sposoby na łamliwe i zniszczone paznokcie. Źródło: Klinika urody.

Paznokcie żelowe krok po kroku

Manicure żelowy rozpoczyna się od tradycyjnej pielęgnacji paznokci. Przede wszystkim należy usunąć pęknięte fragmenty paznokcia, rozdwajające się końcówki oraz skórki. Następnie przed nałożeniem żelu z pomocą specjalnych produktów zmatowić płytkę paznokcia. Dokładnie ją oczyścić i odtłuścić (służą do tego specjalne kosmetyki). Na tak przygotowane dłonie zakłada się szablon lub przykleja tipsy. Na paznokcie nakłada się primer poprawiający przyczepność żelu. Na każdy paznokieć nakłada się żel. Zabieg ten wykonuje się pojedynczo na każdym paznokciu i po kolei utwardza się kolejne paznokcie w lampie UV lub LED. Podczas wykonywania manicure żelowego bardzo ważne jest, aby żel do nie dotykał skóry. Tipsy żelowe wykańcza się przez umiejętne ich opiłowanie. W ten sposób nadaje się im również pożądany kształt. Ostateczne wykończenie to nałożenie lakierów i ewentualnych dodatków oraz specjalnych aplikacji.

Polecamy: Uczulenie na hybrydy – jak je rozpoznać? Czy można je wyleczyć?

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Ładne paznokcie żelowe potrafią sprawić, że dłoń kobiety wygląda zupełnie inaczej. Nie zmienia to jednak faktu, że samo wykonywanie manicure żelowego wymaga od przeprowadzającej zabieg kosmetyczki wprawy i wiedzy na temat budowy paznokcia. Nie wolno bowiem doprowadzić do naruszenia podstawy paznokcia, absolutnie nie wolno również spiłowywać zbyt mocno, ponieważ istnieje ryzyko, że osłabiona w ten sposób płytka nie utrzyma żelu.

Krótkie paznokcie żelowe również mogą wiązać się z problemami estetycznym. Zbyt mocne opiłowanie płytki paznokcia może w najgorszym razie prowadzić do podejścia powietrza pod żel, co niejednokrotnie skutkuje rozwojem grzybicy.

Co robić, żeby paznokcie były mocne? Dowiesz się tego z naszego filmu:

Zobacz film: Co zrobić, żeby paznokcie były mocne i zdrowe? Źródło: Klinika urody.

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Delikatne paznokcie żelowe należy nie tylko umiejętnie nakładać, lecz także zdejmować. Niejednokrotnie dziewczyny zmęczone widokiem nieco zniszczonych już paznokci, zamiast udać się do kosmetyczki, same próbują ściągnąć żel. To jedna z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swoim paznokciom. Manicure żelowy jest specjalnie utwardzany, a próba samodzielnego jego usunięcia może się skończyć poważnymi uszkodzeniami płytki paznokcia. Dlatego warto pamiętać, że tipsy nie tylko zakłada się, lecz także zdejmuje u kosmetyczki.

Polecamy: Jak piłować paznokcie? Technika, wybór pilnika i kształtu płytki

Jak dbać o żelowe paznokcie?

Paznokcie żelowe to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniego salonu, w którym pracują profesjonaliści. Równie istotna, jeśli nie najważniejsza, jest domowa pielęgnacja paznokci żelowych. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie skóry dłoni oraz skórek przypaznokciowych.

Warto także w określonych odstępach czasu robić sobie przerwy od tego typu zabiegów i poświęcić ten czas na regenerację paznokci. Można skorzystać z zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych lub zakupić dostępne w drogeriach produkty do samodzielnego stosowania. Do dyspozycji są specjalne odżywki dedykowane paznokciom żelowym, maski do dłoni i paznokci, kuracje parafinowego oraz szereg innych zabiegów pielęgnacyjnych. W procesie regeneracji płytki paznokciowej doskonale sprawdzą się również olejki naturalne:

Czy miałaś żelowe paznokcie?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki
Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
108
8
Komentarze (0)
Nie przegap
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Panseksualizm - co to jest? Na czym polega? Kim jest osoba panseksualna?
Panseksualizm - co to jest? Na czym polega? Kim jest osoba panseksualna?
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby