Polub nas na Facebooku
Czytasz: Ostrzykiwanie osoczem jako zabieg liftingujący i na blizny
menu
Polub nas na Facebooku

Ostrzykiwanie osoczem jako zabieg liftingujący i na blizny

Getty Images/ PeopleImages

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i wolumetria to dwie metody robienia tzw. liftingu wampirzego. Zabieg pobudza skórę do regeneracji i przywraca jej gęstość i sprężystość. U niektórych mogą wystąpić po wampirzym liftingu skutki uboczne w postaci niewielkich przemijających zasinień.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry lub tkankę podskórną substancji aktywnych. Zabiegi wykonuje się z użyciem igły i strzykawki, specjalnego pistoletu lub rollera, czyli obrotowego dysku z malutkimi igłami. Mezoterapia wampirza, czyli z osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest przy użyciu igły i strzykawki.

Przeczytaj też: Spanie na brzuchu przyspiesza powstawanie zmarszczek? Ekspert radzi, jakich nawyków unikać i co jeść, by opóźnić starzenie się skóry

Wampirzy lifting: efekty i wskazania

Nie ma zdrowotnych wskazań, aby wykonać wampirzy lifting. Osocze bogatopłytkowe używane jest w leczeniu m.in. więzadeł i stawów. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym służy przede wszystkim do wygładzania zmarszczek, przywracania jędrności skórze i przyspieszaniu jej regeneracji. Może być używana także w celu likwidacji blizn. Wampirzy lifting w przeciwieństwie do nastrzykiwania kwasem hialuronowych lub toksyną botulinową (botoksem) nie powoduje uczulenia. Materiał do zabiegu jest pobierany od osoby, która się mu poddaje.

Ostrzykiwanie osoczem efekty daje po od 2 do 3 tygodniach od zabiegu. Skóra jest lepiej ukrwiona, elastyczna, jędrna, wygładzona, wygląda zdrowo i świeżo. Rezultaty po jednorazowej mezoterapii bogatopłytkowej powinny utrzymać się minimum pół roku do nawet półtora roku.

W zależności od kondycji skóry i indywidualnych uwarunkowań organizmu lifting wampirzy może po jednorazowym zabiegu działać przez ten czas, wtedy dla podtrzymania efektów wystarczy przeprowadzić mezoterapię osoczem raz na pół roku lub raz na rok. Jeśli skóra nie jest w najlepszej kondycji i łatwo się odwadnia, dla uzyskania dłuższej utrzymującego się efektu należy poddać się serii zabiegów – od 3 do 5 w odstępach od 1 do 2 miesięcy.

Wampirzy lifting działa dzięki temu, że do skóry wprowadzane są komórki, które stymulują odnowę skóry, tworzenie nowych włókien kolagenowych oraz naczyń włosowatych. Pochodzą one z organizmu osoby poddającej się zabiegowi. Mezoterapia osoczem przyspiesza gojenie ran, także tych po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, i zapobiega powstawaniu blizn. Zastosowana na już istniejące blizny może je wygładzać i spłycać.

Terapia osoczem bogatopłytkowym bywa używana również w celu hamowania łysienia i pobudzania wzrostu włosów. Odżywiona skóra głowy dzięki poprawie ukrwienia sprawia, że włosy rosną szybciej, w efekcie czego czupryna się zagęszcza.

Ostrzykiwanie osoczem – przebieg zabiegu

Lifting wampirzy przeprowadza się po wykluczeniu przeciwwskazań i znieczuleniu obszaru, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Najczęściej mezoterapię z osocza wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie oraz na dłoniach. Znieczulenie miejscowe zmniejsza ból, ale przeważnie mimo to odczuwa się wkłucia igły, co może powodować dyskomfort.

Od osoby poddającej się zabiegowi pobiera się około 10 mililitrów krwi z żyły. Krew ta jest odwirowywana w specjalnym urządzeniu. W ten sposób oddziela się erytrocyty od osocza. Następnie osocze – przezroczysty płyn o żółtym zabarwieniu – przy pomocy igły ze strzykawką wprowadza się w skórę.

Wampirzy lifting wykonuje się jedną z dwóch metod:

  • wprowadzając niewielkie ilości osocza bogatopłytkowego w całą twarz lub dekolt czy szyję – nakłucia wykonuje się co około 1 centymetr lub gęściej,
  • osocze wstrzykuje się liniowo wzdłuż zmarszczek, skupiając się na konkretnych obszarach – to tzw. wolumetria.

Po zakończeniu zabiegu skóra jest podrażniona, może być zaczerwieniona, u niektórych występują też zasinienia. Obszar poddawany mezoterapii jest smarowany preparatem łagodzącym. Po liftingu do końca dnia nie należy nakładać makijażu ani myć twarzy, szyi czy dekoltu.

Przeciwwskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży ani karmiących piersią. Pozostałe przeciwwskazania do mezoterapii wampirzej to:

  • aktywna opryszczka,
  • ropne zmiany skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu,
  • rany na twarzy, szyi lub dekolcie,
  • choroby krwi,
  • infekcja ogólnoustrojowa, np. przeziębienie,
  • aktywna choroba nowotworowa.

Wampirzy lifting nie powinien być wykonywany u osób zażywających środki przeciwzakrzepowe. Przed zabiegiem należy je odstawić – minimum 2 tygodnie wcześniej.

Możliwe skutki uboczne wampirzego liftingu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skutki uboczne może mieć w postaci krwiaków i siniaków. Tego typu skutki uboczne wampirzy lifting powoduje u osób z płytko unaczynioną cerą i skłonnością do pajączków, czyli teleangiektazji. Inne niepożądane rezultaty zwykle nie występują. Zabieg nie wywołuje uczulenia, a ewentualne opuchnięcia i zasinienia znikają w ciągu 1 do 3 dni.

Cena wampirzego liftingu

Wampirzy lifting można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Koszt uzależniony jest m.in. od ilości iniekcji oraz od tego, która część ciała poddawana jest zabiegowi. Ceny mogą znacznie różnić się w poszczególnych gabinetach i wynoszą od 450 do nawet 2000 złotych.

Zobacz, jak wygląda wampirzy lifting. 

Źródło: x-news



Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
88
9
Polecamy
Co to jest mezoterapia bezigłowa?
Jakie są efekty terapii?
Co to jest mezoterapia bezigłowa? Jakie są efekty terapii? Dzień Dobry TVN
Odmładzająca moc tlenu.
Zabieg infuzji tlenowej na kłopoty z cerą
Odmładzająca moc tlenu. Zabieg infuzji tlenowej na kłopoty z cerą Dzień Dobry TVN
Co to jest osocze bogatopłytkowe?
Na czym polega ostrzykiwanie osoczem?
Co to jest osocze bogatopłytkowe? Na czym polega ostrzykiwanie osoczem? TVN zdrowie
Mezoterapia igłowa i bezigłowa – różnice, efekty, przebieg zabiegu i przeciwwskazania
Mezoterapia igłowa i bezigłowa – różnice, efekty, przebieg zabiegu i przeciwwskazania TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?