Polub nas na Facebooku
Czytasz: Najnowsze trendy w medycynie estetycznej. Jakie zabiegi wykonujemy najchętniej?
menu
Polub nas na Facebooku

Najnowsze trendy w medycynie estetycznej. Jakie zabiegi wykonujemy najchętniej?

Kobieta przed operacją plastyczną

Fot: PeopleImages / gettyimages.com

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Jej szybki rozwój sprawia, że zabiegi, które jeszcze kilka lat temu wymagały dłuższego pobytu w klinice, dzisiaj wykonuje się w ciągu jednego dnia. Jak zmieniła się dzisiejsza medycyna estetyczna? Z jakich zabiegów Polacy korzystają najchętniej?

Pacjenci o medycynie estetycznej wiedzą coraz więcej. Dużo uważniej i świadomiej wybierają zabiegi. Dzięki nowoczesnej technologii sporą ich część wykonywana jest bezinwazyjnie i w ciągu jednego dnia.

Świadome korzystanie z zabiegów ma dwie główne zalety. Po pierwsze pacjenci wiedzą jak przygotować się do danych działań, w jaki sposób będzie przebiegać cały proces oraz z jakimi efektami czy konsekwencjami (np. okres wyłączenia) wiążą się konkretne zabiegi. Drugą, bardzo ważną kwestią jest to, że mając tę świadomość mogą uniknąć różnorakich pseudo-gabinetów. Przed umówieniem się na wizytę pacjenci dokładnie sprawdzają ofertę, kwalifikacje oraz opinie o danym specjaliście. Taka wiedza zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa – wyjaśnia dr Marek Wasiluk założyciel Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium w Warszawie.

Wiele zabiegów medycyny estetycznej wiąże się z używaniem wysokiej temperatury, prądu, ultradźwięków czy kwasów, dlatego bardzo ważne jest, by wykonywał je ekspert w danej dziedzinie.

Zobacz także: Operacja plastyczna piersi. Jak zrobić to bezpiecznie?

Naturalność jest najlepsza

Osoby, które korzystają z zabiegów za zakresu medycyny estetycznej  coraz częściej stawiają na naturalność. Jeszcze parę lat temu wielu pacjentów oczekiwało efektów, które będą bardzo widoczne, niemal sztuczne.

Obecnie więcej pacjentów chce po prostu dobrze wyglądać, niekoniecznie w sposób przesadzony. Przy modelowaniu ust, tak samo jak przy innych zabiegach związanych z korygowaniem asymetrii i modelowaniem np. policzków, patrzymy przede wszystkim na odpowiednie proporcje i kształt pasujący do całej twarzy. Takie holistyczne podejście daje piękne i co ważne naturalne efekty. W ten sposób podkreślamy urodę, nie zniekształcamy jej – dodaje ekspert medycyny estetycznej.

Nie tylko kobiety!

Wbrew pozorom do gabinetów medycyny estetycznej zaglądają nie tylko kobiety. Statystki pokazują, że mężczyźni przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyglądają i pomocy szukają u specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.

Trend dbania o urodę widać wśród panów, którzy niegdyś przychodzili jedynie z problemem wypadania włosów lub trądzikiem. Teraz miewam pacjentów, którzy chcą zlikwidować włókniaka, pogrubić skórę, zniwelować sińce pod oczami czy po prostu odmłodzić ogólny wygląd twarzy – mówi dr Marek Wasiluk z Triclinium.

To jednak nie koniec zmian! Dużą część pacjentów stanowią osoby koło 30 roku życia, które nie czekają, aż defekty zaczną się pojawiać, tylko już na tym etapie szukają długoletniego planu zapobiegającego starzeniu skóry twarzy.

Dlaczego coraz chętniej decydujemy się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? Dowiecie się tego z filmu: 

Zobacz film: Operacje plastyczne - dlaczego kobiety je wykonują? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nowe zabiegi

Medycyna estetyczna służy nie tylko upiększanie, ale również regeneracja i odmładzanie. Przykładem metody działającej właśnie w ten sposób jest nowa technologia - pulsacyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Jak działa to urządzenie?

Urządzenie pobudza skórę prądem o unikalnych parametrach. Dzięki temu zaczyna ona samoistnie się regenerować i uszczelniać. Dokładnie mówiąc, naprawiane są uszkodzone połączenie skórno-naskórkowe, czyli występujące fizjologicznie odgraniczenie pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem, które w procesach starzenia ulega mocnemu osłabieniu, przez co pojawiają się zaburzenia w postaci przebarwień czy rumienia. Dlatego właśnie pulsacyjna rf mikroigłowa jest szczególnie skuteczna w usuwaniu trudnych przebarwień i rumienia. Co ważne, jej działanie nie polega na usunięciu barwnika czy naczynek, a na pobudzeniu procesów regeneracji skóry, która sama pozbywa się tych defektów. Dodatkowo pulsacyjna RF mikroigłowa oddziałuje na komórki macierzyste znajdujące się w skórze, dając efekt odmłodzenia skóry – tłumaczy dr Marek Wasiluk.

Medycyna estetyczna opiera się głównie na wykorzystywaniu znanych już metod leczenia. Niektóre technologie, czy preparaty są udoskonalane, ale nie na tyle, żeby stanowiły wielki przełom lub nowe odkrycie w tym odłamie medycyny. Trendy opierają się głownie na bardziej świadomym podejściu pacjentów do poprawiania urody, a także lepszej diagnostyce i bardziej przemyślanych terapiach ze strony lekarzy.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
56
6
Polecamy
Co to jest peeling chemiczny?
Jakie są efekty peelingu chemicznego?
Czy warto go wykonywać na jesień?
Co to jest peeling chemiczny? Jakie są efekty peelingu chemicznego? Czy warto go wykonywać na jesień? Dzień Dobry TVN
Wampirzy lifting - innowacyjna profilaktyka przeciwstarzeniowa
Wampirzy lifting - innowacyjna profilaktyka przeciwstarzeniowa Dzień Dobry TVN
5 największych mitów o medycynie estetycznej, które zaskoczyły chirurga plastyka
5 największych mitów o medycynie estetycznej, które zaskoczyły chirurga plastyka TVN zdrowie
Na jakie zabiegi z oferty medycyny estetycznej decydują się mężczyźni?
Na jakie zabiegi z oferty medycyny estetycznej decydują się mężczyźni? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?