Polub nas na Facebooku
Czytasz: Klinka bez tajemnic. Kto pojawi się w 9. odcinku programu?
menu
Polub nas na Facebooku

Klinka bez tajemnic. Kto pojawi się w 9. odcinku programu?

dr Marcin Ambroziak

Fot: TVN

Klinika bez tajemnic to program, który pokazuje pracę lekarzy w klinice prowadzonej przez dr. Marcina Ambroziaka. Komu pomogą w dziewiątym odcinku programu? Kto zgłosi się do nich z problemem?

Pacjent kliniki Ambroziak będzie trzydziestotrzyletni Dominik z Marek pod Warszawą. Osiem lat temu, podczas pobytu w Anglii, młody mężczyzna został pobity i od tego czasu jego nos jest przekrzywiony i niedrożny. Dominik udaremnił wówczas próbę kradzieży pożyczonego od kolegi roweru. Kilka dni później spotkał niedoszłego złodzieja w towarzystwie piętnastu mężczyzn z bandanami na twarzy. Niestety Dominik został dość mocno pobity. Wtedy właśnie doszło do złamania nosa. Na drugi dzień w szpitalu lekarz stwierdził, że nos zaczął się zrastać. Na zabieg, który wówczas powinien zostać przeprowadzony, niestety nie było stać młodego mężczyzny. Choć Dominik przyzwyczaił się częściowo do konsekwencji tego urazu, w przyszłości taki stan rzeczy mógłby grozić poważnymi powikłaniami. Mimo tego, że operacja nosa po takim urazie jest utrudniona ze względu na tkankę bliznowatą, doktor Janusz Obrocki podjął decyzję, że pomoże Dominikowi w odzyskaniu zdrowia i ładnego wyglądu. Młody mężczyzna chciałby poprawić wygląd między innymi dla swojej małej, dziewiętnastomiesięcznej córeczki.

Tymczasem do gabinetu doktora Marcina Ambroziaka zawitał dobrze mu znany gość – jego fryzjer, Maciek. Mężczyźni poznali się dwadzieścia lat temu. Kiedy doktor Ambroziak otworzył swój pierwszy gabinet, okazało się, że piętro niżej znajduje się salon Maćka. Dla fryzjera wygląd jego włosów jest szczególnie ważny. Dlatego, kiedy Maciej zaczął zmagać się z łysieniem, zwrócił się do doktora Ambroziaka o pomoc. W jednej z edycji „Życia bez wstydu” przeszedł już przeszczep włosów. Jednak ubytki były na tyle duże, że wówczas zespół skupił się na okolicy ciemieniowej, jako lepiej widocznej. Teraz syn doktora Marcina Ambroziaka, który od ponad roku zajmuje się przeszczepami włosów, ma zająć się częścią szczytową.

Na wizycie u chirurga plastycznego, doktora Tomasza Dębskiego pojawiła się znana z „Dzień Dobry TVN” brafiterka, Monika Kołodyńska. Powodem jej wizyty był nos, na którym już w dzieciństwie pojawił się garb. Dodatkowo kilka lat temu będąc świadkiem bójki Monika przypadkowo została w niego uderzona i nos uległ złamaniu. Jednak największym zmartwieniem młodej kobiety jest bliznowiec na ręku, który został po szczepionce wykonanej jeszcze w szkole podstawowej. Poszczepionkowa blizna rosła wraz z nią, rozlewała się po ramieniu przysparzając jej cierpień, nie tylko z powodu wyglądu. Przede wszystkim bliznowiec swędzi i kłuje szczególnie w czasie zmian pogodowych. Doktor Dębski podjął więc decyzję o wycięciu zmiany podczas jednej operacji wraz z korektą nosa i skierowaniu Moniki na radioterapię miejscową.

W odcinku zobaczymy również, jakie efekty odniosła operacja powiek u sześćdziesięciotrzyletniej Marty, a także sprawdzimy, czy z efektu swoich zabiegów w klinice Ambroziak zadowolona jest Magda - modelka plus size.

Program Klinika bez tajemnic możecie oglądać na antenie stacji Discovery Life!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
60
5
Polecamy
10 odcinek programu Klinika bez tajemnic.
Kto pojawi się u doktora Ambroziaka?
10 odcinek programu Klinika bez tajemnic. Kto pojawi się u doktora Ambroziaka? TVN zdrowie
Jak się pozbyć blizny po operacji?
Odpowiedź znajdziecie w trzecim odcinku Kliniki bez tajemnic!
Jak się pozbyć blizny po operacji? Odpowiedź znajdziecie w trzecim odcinku Kliniki bez tajemnic! TVN zdrowie
Trwałe usuwanie tatuaży bez pozostawiania blizn.
"Efekt jest zdumiewający"
Trwałe usuwanie tatuaży bez pozostawiania blizn. "Efekt jest zdumiewający" Dzień Dobry TVN
Piękno za wszelką cenę?
"Powikłania mogą wystąpić zawsze, ale tylko lekarz umie z tego wybrnąć"
Piękno za wszelką cenę? "Powikłania mogą wystąpić zawsze, ale tylko lekarz umie z tego wybrnąć" Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?