Polub nas na Facebooku
Czytasz: Na czym polega stomatologia estetyczna?
menu
Polub nas na Facebooku

Na czym polega stomatologia estetyczna?

ząb

mat. prasowe 

Ciężko nie marzyć o pięknym uśmiechu. Obecne osiągnięcia w zakresie stomatologii estetycznej zapewniają ogromne możliwości korekty, rekonstrukcji, wizualnej poprawy uzębienia i jego stanu. Mowa tutaj chociażby o wybielaniu zębów, zakładaniu licówek i wielu innych zabiegach, które mają na celu nie tylko poprawę ich wyglądu, ale także pozytywnie wpływają na higienę jamy ustnej. Udając się do specjalisty, można bez obaw poprosić o konsultację w celu ustalenia, jakie zabiegi będą idealne również dla Ciebie.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Szereg zabiegów, które prowadzą do ogólnej poprawy kondycji i wyglądu estetycznego zębów, to duży zakres usług mających na celu nie tylko przywrócenie im bielszego kolorytu i pozbawienie ich przebarwień. To także metody umożliwiające usuwanie nagromadzonego na powierzchni szkliwa kamienia nazębnego, osadu, czy wygładzenie powierzchni zębów, która pod wpływem różnych czynników, takich jak np.: działanie kwasów, wpływ leków, czy chociażby słabej higieny podczas leczenia ortodontycznego, mogła ulec zniekształceniu, uszkodzeniu, utracie tkanek twardych zęba.

Stomatologia estetyczna to także coraz bardziej popularny bonding. Jest to nic innego jak odbudowa i poprawa estetyki zębów przy pomocy materiałów kompozytowych. Pokrycie zębów materiałem kompozytowym odbywa się podczas jednej wizyty, jednak zabieg taki poprzedza wizyta, lub w razie potrzeby kilka wizyt pozwalających na dokładne zaplanowanie odbudowy zębów zgodnie z oczekiwaniami estetycznymi pacjenta i z najnowszą wiedzą stomatologiczną.

Duże zainteresowanie wzbudzają także licówki porcelanowe. Są to cienkie płatki porcelany nakładane na wargową powierzchnię zębów. Przy ich pomocy poprawić można kształt, kolor zębów, a także do pewnego stopnia skorygować nieprawidłowe ustawienie zębów. W przeciwieństwie do licówek kompozytowych, wykonanie licówek porcelanowych wymaga dwóch wizyt pacjenta w gabinecie, gdyż są one wykonywane przez technika dentystycznego w laboratorium protetycznym, po uprzednim pobraniu wyników analogowych lub cyfrowych przez lekarza. Przy pomocy licówek porcelanowych tworzy nie piękne, harmonijne i naturalne uśmiechy.

Gdzie można znaleźć godnego zaufania specjalistę zajmującego się dziedziną stomatologii estetycznej?

Wiele osób w poszukiwaniu specjalisty stomatologii kieruje się opiniami na temat klinik, zwracając także uwagę na ich wieloletnie doświadczenie i zbudowaną w czasie stażu pracy renomę. Dla pacjentów duże znaczenie ma także sposób, w jaki traktowani są w placówce dentystycznej, a także czy mogą liczyć na profesjonalne, fachowe, holistyczne podejście do swojego problemu.

Niektórzy przy wyborze specjalisty lub kliniki rozważają także możliwość skorzystania z konsultacji wstępnej, na której otrzymują pełną informację na temat doskwierających im problemów stomatologicznych i sposobów leczenia.

Dla wielu pacjentów bardzo ważnym aspektem jest także wysoka jakość świadczonych usług, godziny otwarcia wybranej kliniki, możliwości dojazdu, dlatego też liczy się nierzadko dla nich lokalizacja.

Przy poszukiwaniu kliniki kieruje nimi ponadto bezpieczeństwo przeprowadzanych w niej zabiegów w oparciu o zaawansowany technologicznie sprzęt i możliwość skorzystania z kompleksowej pomocy, jeśli problem okaże się bardziej zaawansowany. Tego typu aspekty towarzyszą osobom poszukującym godnych zaufania klinik stomatologicznych, które najczęściej mają swoje siedziby w miastach.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
Stomatologia estetyczna – komu może pomóc?
Najczęściej wykonywane zabiegi
Stomatologia estetyczna – komu może pomóc? Najczęściej wykonywane zabiegi TVN zdrowie
Kiedy rozpocząć leczenie ortodontyczne?
"Jeśli nie zareagujemy w porę, wada może przynieść problemy w dorosłym życiu"
Kiedy rozpocząć leczenie ortodontyczne? "Jeśli nie zareagujemy w porę, wada może przynieść problemy w dorosłym życiu" Dzień Dobry TVN
Prawdy i mity o wybielaniu zębów.
Stomatolog przestrzega:
"Od kiedy są nakładki, pojawiła się bleachoreksja"
Prawdy i mity o wybielaniu zębów. Stomatolog przestrzega: "Od kiedy są nakładki, pojawiła się bleachoreksja" Dzień Dobry TVN
Odbudowa zęba – na włóknie szklanym, na korzeniu
Odbudowa zęba – na włóknie szklanym, na korzeniu TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby