Naturalne i domowe metody leczenia cieszą się ogromną popularnością. Kiedy warto z nich z korzystać i które z nich naprawdę skracają czas choroby?
Zdaniem lek. Łukasza Durajskiego większość infekcji, które się nam przytrafiają kwalifikują się do leczenia objawowego, tym samym można je łagodzić właśnie domowymi i naturalnymi metodami.
Domowe metody leczenia - kiedy działają?
Blisko 80 proc. wszystkich infekcji wywoływana jest przez wirusy. Na większość z nich nie ma żadnego leku, dlatego bez obaw można stosować leczenie domowymi metodami. Dzięki nim udaje się bardzo skutecznie złagodzić objawy choroby, a także skrócić czas jej trwania.
Domowe metody leczenia - które są najlepsze?
Na katar lek. Łukasz Durajski, doktorekradzi poleca inhalacje, które pomagają udrożnić drogi oddechowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także przygotowanie syropu z cebuli jeśli dokucza nam kaszel. Taki syrop sprawdzi się znacznie lepiej niż kupny specyfik.
Warto zaznaczyć, że nasze mamy czy babcie znały przepisy na wiele różnych domowych syropów, które równie dobrze, jak ten z cebuli, łagodziły objawy przeziębienia. Tym samym warto z nich skorzystać. Zdaniem lek. Łukasza Durajskiego, doktorekradzi sprawdzą się one doskonale przy łagodnej infekcji wirusowej. Do tego są całkowicie bezpiecznie i bez obaw można je podawać także dzieciom.
Łukasz Durajski jest lekarzem rezydentem specjalizujący się w dziedzinie pediatrii w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Jest członkiem:
- Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP) od I 2015 r.,
- Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej (PTEiDD) od II 2015 r.,
- Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW) od VIII 2015 r.,
- Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży (PTMMTiP) od III 2018 r.
Członek Honorowy Studenckiego Koła Kardiochirurgii przy Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.