Polub nas na Facebooku
Czytasz: Ewa Chodakowska: "Codziennie ćwiczy ze mną do 40 tysięcy ludzi". Co polskie gwiazdy robią podczas izolacji? 
menu
Polub nas na Facebooku

Ewa Chodakowska: "Codziennie ćwiczy ze mną do 40 tysięcy ludzi". Co polskie gwiazdy robią podczas izolacji? 

Instagram @karolina_pisarek/ @g_rulez

Na co dzień każda z nich prowadzi szalenie aktywny tryb życia. Jak czas izolacji spędzają Karolina Pisarek, Ewa Chodawkowska, Gabi Drzewiecka, Gabriela Muskała,  Orina Krajewska i Marta Król?

KAROLINA PISAREK: "Zaczęłam nawet gotować"

W czasie pandemii przebywa ze swoim chłopakiem w Stanach Zjednoczonych. Na co dzień Karolina jest non stop na walizkach, a jej kalendarz pęka w szwach. Jak modelka, która cały czas jest w ruchu radzi sobie z kwarantanną?

Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, jednak staram się znajdować pozytywy. Od wielu lat nie miałam okazji stworzyć tak zwanego „domu” i zostać dłużej, niż miesiąc w jednym miejscu. Teraz to się zmieniło. Na początku nie wiedziałam, co robić i w co ręce włożyć, ale w końcu złapałam balans. Skupiłam się na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Codziennie ćwiczę, czytam… oddycham! Zaczęłam nawet gotować, co mi się bardzo podoba i daje mi radość. Wcześniej nie miałam na to ani czasu, ani siły. Ciągle miałam inne, pilne rzeczy do ogarnięcia. Teraz skupiłam się na cieple domowym i obowiązkach. I szczerze mówiąc – podoba mi się to. Wiadomo, że tęsknię za swoją pracą, podróżami i gdyby można było do tego wrócić od jutra, cieszyłabym się jak dziecko. Ale siedzenie w domu pozwoliło mi doświadczyć rzeczy, których wcześniej nie miałam okazji poczuć i podoba mi się ta codzienność. Korzystam więc, zanim wrócę do pracy na pełnych obrotach.

Karolina opowiedziała nam też, jak wygląda dziś sytuacja w Stanach. Państwie, gdzie dziś stan epidemiologiczny przedstawia się najgroźniej.

Sytuacja w Stanach nie jest kolorowa. Wszystko jest pozamykane – parki, siłownie, sklepy, plaże, mosty. Po wyspie, na której mieszkam, nie można się przemieszczać. Wiele osób jest zarażonych, ale nie wszyscy przestrzegają zasad. Powoli coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje, ale musiało minąć trochę czasu, zanim to się stało. Kolejki do supermarketów są bardzo długie – tak jak i Polsce, może w nich przebywać określona ilość ludzi. Wszystko jest oznaczone specjalną taśmą – odległość, w jakiej musza stać od siebie klienci. Nie można wychodzić z domu bez maski. Robię więc zakupy w maseczce i rękawiczkach. Wszyscy już pragnąć wyjść z domu, otworzyć biznes, ale nie jesteśmy na to gotowi. Sytuacja musi się uspokoić.

Karolina podesłała nam również zdjęcie z windy, gdzie na ekranie znajduję się komunikat, przypominający o noszeniu maseczek.

Przeczytaj też: Karolina Pisarek zmaga się z chorobą, która dla modelki brzmi jak wyrok

GABI DRZEWIECKA: "Rzadziej się maluję"

Gabi to dziennikarka muzyczna i prezenterka telewizyjna, która na co dzień również jest w ciągłym ruchu.  I choć dziś każdy powinien pozostać w swoim domu, ona z własnego mieszkania prowadzi rozmowy z największymi gwiazdami świata dźwięków. Efekty tych spotkań zobaczysz na antenie Dzień Dobry TVN. A o tym, jak w tych trudnych czasach dba o siebie dowiesz się z poniższej wypowiedzi!

Przyznam szczerze, że moje dbanie o siebie podczas kwarantanny, nie różni się niczym od tego w tak zwanym normalnym czasie. Na pewno rzadziej się maluję, częściej nakładam maseczki i bardziej się wysypiam. dodatkowo pojawił się stacjonarny rowerek. Nie korzystam z niego nadmiernie często, ale liczę, że zacznę to robić regularnie!


EWA CHODAKOWSKA i jej wzywanie: "Nowa ja w 10 tygodni"

Czy istnieje ktoś, kto jest bardziej aktywny niż Ewa? Nie wydaje nam się. Jednak pandemia i społeczna izolacja nie zwalniają jej tempa, o czym mogą świadczyć codzienne, darmowe treningi live, które prowadzi dla swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W tej chwili codzienni ćwiczy ze mną na żywo od 30 do 40 tysięcy osób! Lajfy są zapisywane na 24 godziny, zatem może z nich skorzystać każdy i to za darmo. Ich zasięgi wahają się od pół miliona do półtora miliona wyświetleń. To dla mnie ogromna motywacja – codziennie towarzyszy mi tak duża, zaangażowane społeczność, która podobnie jak ja długofalowo myśli nie tylko o swojej formie, ale przede wszystkim o zdrowiu. Dodam, że obecnie na moim fanpage’u na Instagramie trwa nowe wyzwanie: „Nowa ja w 10 tygodni z Chodakowską”. To wyzwanie – odliczanie, zatem każdego dnia można się przyłączyć. Do końca akcji zostało 9 tygodni. Jeśli chodzi o czas między treningami, poświęcam go przygotowywaniu materiałów do komunikacji na moich mediach społecznościowych, zobowiązaniom zawodowym oraz działalności wspierającej walkę z COVID-19. W jaki sposób? Wspólnie z partnerami biznesowymi i moimi markami wspieramy szpitale, diagnostów, a także seniorów i osoby najbardziej potrzebujące – poprzez przekazywanie środków finansowych, posiłków bediet catering czy też kosmetyków beCio cosmetiqs.

Przeczytaj też:  Ewa Chodakowska w mocnych słowach wypowiedziała się na temat fast foodów. Ma rację?

Instagram @chodakowskaewa

GABRIELA MUSKAŁA: "Robię zakupy starszej samotnej sąsiadce"

Polska aktorka i dramatopisarka zdradziła nam, jak wykorzystuje czas pandemii oraz jak stara się pomagać innym, w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Kiedy zatrzymaliśmy się wszyscy w biegu, wiedziałam, że w zamian za niepewność jutra, dostaję coś, co od wielu lat było dla mnie nieosiągalnym luksusem - CZAS. Staram się wykorzystać go jak najlepiej. Piszę scenariusz - nareszcie mogę zanurkować w filmową opowieść, do której zbierałam materiał przez parę ostatnich miesięcy. Jak wszyscy nadrabiam zaległe lektury, filmy, seriale. Prowadzę ze studentami zajęcia on-line. Czytam i nagrywam wiersze, biorąc udział w inicjatywie Teatru Narodowego. Brakuje mi codziennego biegania po parku, ale ćwiczę w domu, uczestnicząc w zajęciach online mojego clubu fitness, korzystam też z udostępnianych przez internet zajęć jogi. Robię zakupy starszej samotnej sąsiadce. A kupując coś dla siebie, wybieram małe polskie firmy. Wiele z nich musiało z powodu pandemii zawiesić sprzedaż bezpośrednią i mogą nie przetrwać. A przecież za każdym takim niewielkim biznesem stoi ludzki los. Ekologiczne kosmetyki zamawiam teraz np. online w Mydlarni u Franciszka, którą odwiedzałam zawsze w stacjonarnym sklepiku w Warszawie. Zamknięci w domach otwierajmy głowy i serca, abyśmy mogli ruszyć mądrzejsi o ten CZAS, kiedy znów będzie można biec.


ORINA KRAJEWSKA: "Wysypiam się też i jem regularnie"

Artyści już od ponad miesiąca nie są w stanie wykonywać swojej pracy. Zapytaliśmy Orinę, jak spędza ona przymusowy, wolny czas i jak dba o zdrowie psychiczne i fizyczne.

Mam wrażenie, że jak nigdy wcześniej widzimy jak bardzo nasze zdrowie leży w naszych rękach. Odcięci od bodźców jesteśmy z tym, co codziennie zrobimy dla bezpieczeństwa swojego i najbliższych, jak zainwestujemy w swoją odporność i samopoczucie na każdym poziomie. Staram się systematycznie, codziennymi rytuałami pomagać sobie budować tę wewnętrzną siłę. Jest i będzie ona potrzebna. Ratunkiem są codzienne ćwiczenia online - najbliższa mi jest joga vinyasa, ale ostatnio dodałam też trening cardio. Wysypiam się też i jem regularnie. Gotuję i przykładam do tego więcej uwagi niż wcześniej. Oprócz tego ważna dla mnie jest równowaga na poziomie psychicznym - dobra książka, mądry podcast czy wykład daje kierunek do trzymania tego, co pozytywne w tym niepewnym czasie.

MARTA KRÓL - Jestem tak samo zajęta jak przed pandemią, a może bardziej

Na co dzień Martę możemy spotkać na deskach teatru lub na ekranie kina czy telewizora. Niedługo natomiast pojawi się także w... teatrze online. W jaki jeszcze sposób aktorka wykorzystuje kwarantannę? 

Czas kwarantanny jest dla mnie czasem wyjątkowym. Trudnym i pięknym zarazem. Staram się codziennie pamiętać o tym, co naprawdę ważne i pielęgnować to: spokój wewnętrzny, bliskie relacje z najbliższymi, troska o nich i o siebie, pogoda ducha, wdzięczność za życie i dobro, które nas ciągle otacza. Pomagają mi słowa kiedyś zasłyszane: "doceniaj ten czas, który jest, bo on minie". Ciesze się więc z prostych rzeczy... z tego, że słońce świeci, że jesteśmy zdrowi, z zapachu świeżo zaparzonej rano kawy, ze wspólnego gotowania i czytania książek. Wprawdzie premiera mojego filmu "Jestem REN" została przeniesiona na bliżej nieokreślony termin, nie mogę grać teraz w teatrze ani przebywać na planach filmowych, to nie zaprzestałam pracy kreatywnej. Energie twórczą skierowałam bardziej do wewnątrz. Czytam, piszę, wymyślam nowe projekty. Niedługo - 23 kwietnia, w urodziny Szekspira, otwieramy z przyjaciółmi Teatr on-line, międzynarodową platformę dla artystów niezależnych. Jestem tak samo zajęta jak przed pandemią, a może nawet bardziej?


Zobacz też film: Guru makijażu Magda Pieczonka i jej praca w izolacji. „Mam wrażenie, że jest jej więcej. Mimo tego, że jestem w domu, mam co robić”

Źródło: x-news

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
92
17
Polecamy
Nie ma tego złego, czyli pozytywne strony kwarantanny.
"Ten przystanek jest światu potrzebny"
Nie ma tego złego, czyli pozytywne strony kwarantanny. "Ten przystanek jest światu potrzebny" Dzień Dobry TVN
5 treningów z YouTube, dla których zrezygnujesz z karty członkowskiej na siłowni
5 treningów z YouTube, dla których zrezygnujesz z karty członkowskiej na siłowni TVN zdrowie
Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie w londyńskim szpitalu.
Artystka apeluje do młodych!
Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie w londyńskim szpitalu. Artystka apeluje do młodych! TVN zdrowie
Agnieszka Grochowska o obecnej sytuacji:
"Czasami wydaje mi się, że jeszcze chwila i zwariuję, siedząc w domu z dziećmi"
Agnieszka Grochowska o obecnej sytuacji: "Czasami wydaje mi się, że jeszcze chwila i zwariuję, siedząc w domu z dziećmi" Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby