Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak działa pierścień erekcyjny?
menu
Polub nas na Facebooku

Jak działa pierścień erekcyjny?

NAN

Fot: Antonioguillem / fotolia.com

Pierścień erekcyjny jest cieszącym się sporą popularnością gadżetem erotycznym, który pomaga mężczyznom mającym problemy ze wzwodem w wydłużeniu erekcji, a często także zintensyfikowaniu doznań partnerki podczas stosunku. Należy jednak przestrzegać zasad jego użytkowania.

Pierścień erekcyjny może być skutecznym rozwiązaniem problemów coraz liczniejszego grona Polaków zmagających się z zaburzeniami wzwodu. W sondażu przeprowadzonym przez firmę IQS 39% mężczyzn przyznało się do problamów z erekcją w ostatnich 4 tygodniach poprzedzających badanie (u 16% panów trudności występują zawsze lub prawie zawsze).

Jednocześnie niewielu mężczyzn decyduje się na poszukiwanie pomocy u specjalisty, znacznie częściej próbuje zamaskować swoją niemoc – według raportu „Zaburzenia seksualne u mężczyzn – obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany”, opracowanego przez agencję On Board PR ECCO Network, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, 37% Polaków ucieka w pracę, 32% unika zbliżeń, usprawiedliwiając się zmęczeniem, a co dziesiąty ukrywa problemy, zasłaniając się różnymi dolegliwościami.

Pierścień erekcyjny – zdrowie

Pierścień erekcyjny to gadżet pomagający przezwyciężyć problemy z erekcją, które mogą mieć różne przyczyny. Zaburzenia wzwodu bywają konsekwencją różnych, często nieleczonych schorzeń, np. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób serca i układu krążenia, zaburzeń neurologicznych czy hormonalnych.

Zobacz także: Problemy z erekcją: przyczyny fizyczne i psychiczne oraz leczenie: środki bez recepty, zastrzyki lub bypassy

Na tego typu kłopoty skarżą się często mężczyźni nadużywający alkoholu, a zwłaszcza palący papierosy, ponieważ szkodliwe składniki zawarte w dymie tytoniowym powodują spadek poziomu testosteronu, a dodatkowo doprowadzają do zwężenia naczyń krwionośnych i wywołują skurcz tętnic, które dostarczają krew do ciał jamistych penisa.

Problemy z erekcją mogą mieć również źródła w męskiej psychice, wynikają wówczas na przykład z niepewności i obaw przed oceną umiejętności seksualnych przez partnerkę. Potencji nie służy także stres, stany depresyjne, problemy w związku, niepokój związany z niepewnością, co do własnej orientacji seksualnej.

Pierścień erekcyjny może pomóc w uporaniu się z problemami ze wzwodem, ponieważ skutecznie ogranicza odpływ krwi z żył penisa i utrzymuje erekcję, naśladując naturalne procesy zachodzące w organizmie mężczyzny – gdy w efekcie podniecenia mózg zaczyna wysyłać sygnały do członka, powodując napływ krwi do jam prącia, które następnie wywierają ciśnienie na żyły, blokują odpływ krwi i powodują wzwód.

Dzięki pierścieniowi erekcyjnemu mężczyzna może dłużej czerpać przyjemność z seksu. Gadżet powinien być jednak używany zgodnie z pewnymi zasadami. Za pierwszym razem nie należy go nosić dłużej niż 10 minut, podczas kolejnych stosunków nie powinien być stosowany powyżej 20–30 minut. Musimy też odczekać przynajmniej godzinę, zanim założymy go ponownie. Dlaczego? Zbyt długie i częste noszenie pierścienia erekcyjnego może doprowadzić do uszkodzenia nerwów w penisie, a w konsekwencji nawet wystąpienia martwicy tego narządu.

Przeciwwskazaniem do stosowania pierścienia erekcyjnego są również niektóre schorzenia, zwłaszcza cukrzyca, choroby układu krążenia i anemia sierpowata, a także przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Nie powinniśmy go również nakładać przy otarciach i drobnych rankach na członku, ponieważ możemy wówczas doprowadzić do rozwoju zakażenia albo stanu zapalnego.

Zobacz film i dowiedz się podkręcić atmosferę w sypialni: 

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Zobacz także: Przyczyny i leczenie zaburzeń erekcji. Do jakiego lekarza się udać?

Pierścień erekcyjny należy przed i po użyciu umyć wodą z dodatkiem antybakteryjnego mydła. Warto też używać go równocześnie z lubrykantem, czyli preparatem nawilżającym, najlepiej wyprodukowanym na bazie wody, zwłaszcza jeśli pierścień erekcyjny wykonany jest z silikonu.

Pamiętajmy, że wszelkie niepokojące objawy związane z użytkowaniem pierścienia erekcyjnego, np. ból, duży dyskomfort czy obrzęki, powinny nas skłonić do zrezygnowania z używania tego gadżetu. Jeśli dolegliwości nie ustępują, należy skonsultować je z lekarzem.

Jak działa pierścień erekcyjny?

Pierścień erekcyjny wykonany jest zazwyczaj z silikonu, choć zdarzają się także modele z termoplastycznej gumy czy elastomeru, lateksu lub stali chirurgicznej. Komfort jego użytkowania bywa większy, gdy męskie strefy intymne są wcześniej wydepilowane. Nierozciągliwe pierścienie powinny być zakładane przed osiągnięciem erekcji, silikonowe mogą być nakładane także podczas wzwodu. W przypadku metalowych gadżetów najpierw należy włożyć się jedno jądro, następnie drugie, a dopiero później członka; zdejmować powinno się w odwrotnej kolejności. Rozciągliwe pierścienie mogą być zakładane od razu na jądra i penisa.

Bardzo ważne, nie tylko dla komfortu użytkowania, ale także dla zdrowia, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścienia erekcyjnego, który nie powinien być za luźny i za ciasny. Przed zakupem należy zmierzyć średnicę członka u nasady, tuż ponad jądrami, a następnie otrzymaną wartość (w milimetrach) podzielić przez 3,14.

Pierścienie erekcyjne mają rozmaite kształty i struktury, mogą posiadać np. wypustki dostarczające dodatkowych doznań partnerce, stymulujące łechtaczkę. Popularnością cieszą się również modele z elementami wibrującymi, zasilane bateriami lub akumulatorkami. Niektóre z nich pozwalają regulować intensywność wibracji.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
286
40
Komentarze (1)
Qwerty
Jak kobieta ma ciasna to natualny pierscien erekcyjny
Czytaj całość
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?