Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dieta 1700 kcal - przykładowe jadłospis. Jakie daje efekty?
menu
Polub nas na Facebooku

Dieta 1700 kcal - przykładowe jadłospis. Jakie daje efekty?

Getty Images

Dieta 1700 kalorii to świetne rozwiązanie, by zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. Jednak trzeba pamiętać, by każdego dnia dostarczać organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Na jakie efekty można liczyć, trzymając się takiego jadłospisu i jak wygląda przykładowe menu? Sprawdź!

Dieta 1700 kalorii – dla kogo jest najlepsza?

Czy wszyscy mogą wypróbować dietę 1700 kalorii? Szukając odpowiedzi na to pytanie, trzeba wiedzieć, jak wygląda kaloryczne zapotrzebowanie danej osoby. Skąd można mieć takie informacje? W tym przypadku można skorzystać na przykład z internetowego kalkulatora (wystarczy podać wiek, płeć, wagę, wzrost czy przeciętną aktywność fizyczną, wykonywaną każdego dnia). Można jednak uogólnić, że dieta 1700 kalorii będzie odpowiednia dla kobiety między 30. a 50. rokiem życia, która ma prawidłowe BMI i wykazują małą aktywność fizyczną. Stosować może ją również mężczyzna między 66. A 75. Rokiem życia z prawidłowym BMI i małą aktywnością fizyczną.

Przeczytaj też: Co to jest dieta SIRT? Jak opracować jadłospis diety sirtfood?

Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju dietę można brać nie tylko jako taką, która pokrywa dzienne zapotrzebowanie energetyczne danego człowieka, lecz także jako redukcyjną. W drugim przypadku będzie ona dobra dla osoby, której dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi między 2200 a 2700 kalorii. Tutaj można założyć, że będzie to mężczyzna między 51. a 65. rokiem życia, prawidłowym BMI i umiarkowanej aktywności fizycznej lub też kobieta między 66. a 75. rokiem życia, prawidłowym BMI i dużej aktywności fizycznej.

Dieta 1700 kalorii – zasady

Taki rodzaj odżywiania – jak sama nazwa wskazuje – polega na tym, że dostarczamy organizmowi dziennie 1700 kalorii. Na tę dawkę energetyczną składają się zarówno posiłki, jak i napoje. O czym trzeba pamiętać, serwując sobie dietę 1700 kalorii? Przede wszystkim o tym, by była ona dobrze zbilansowana. Biorąc pod uwagę również fakt, że dostarczymy sobie dzięki niej nieco mniej energii (szczególnie gdy traktujemy ją jako redukcyjne rozwiązanie), warto w tym czasie postawić na produkty bogate w błonnik (dłużej będziemy czuć się najedzeni). Wybierajmy także warzywa, owoce, artykuły pełnoziarniste, ryby, jaja czy nasiona roślin strączkowych. A czego lepiej unikać? Z pewnością alkoholu, słodyczy, białego pieczywa, dużych ilości mięsa. Warto ważne jest oczywiście także picie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie oraz regularne spożywanie posiłków – co 3 lub 4 godziny.

Przeczytaj też: Nie możesz schudnąć? Sprawdź, po które produkty trzeba sięgać z umiarem!

Dieta 1700 kalorii – efekty

Na jakie efekty można liczyć stosując dietę 1700 kalorii? Wiele zależy od tego, jak wygląda zapotrzebowanie energetyczne danej osoby. Przyjmuje się jednak, że jeśli dzięki 1700 kaloriom obniżysz podaż energii o 500 lub 1000 w stosunku do zapotrzebowania, możesz schudnąć około kilograma w ciągu tygodnia. Aby wzmocnić ten efekt, warto również regularnie odwiedzać siłownię lub po prostu postawić na bardziej aktywny tryb życia.

Dieta 1700 kalorii – propozycje posiłków na jeden dzień

Od czego warto rozpocząć dzień? Najlepszą i zdrową opcją będzie owsianka. Aby urozmaicić trochę to danie, możesz dorzucić do miseczki owoce i orzechy. A co na drugie śniadanie? Doskonałym rozwiązaniem może okazać się koktajl z warzyw i owoców – dobry pomysł szczególnie dla pracujących osób, ponieważ napój można wziąć ze sobą i nie ma konieczności odgrzewania czy długiego przygotowywania. Na obiad polecamy filet z indyka i sałatkę lub surówki. Z kolei na podwieczorek dobrze jest sięgnąć po jogurt z owocami i orzechami. Na kolacje wybierz za to tradycyjne kanapki – z gotowaną szynką, chudym serkiem i koniecznie z warzywami!

Przeczytaj też: Dieta koktajlowa - przepisy. Jakie efekty daje i ile można na niej schudnąć?

Pamiętaj, że w internecie znajdziesz wiele kalkulatorów kalorycznych, dzięki którym bez problemu wyliczysz energię, którą mogą ci dostarczyć dane artykuły spożywcze.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
71
8
Komentarze (0)
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?