Detreomycyna – działanie leku
Detreomycyna to maść z antybiotykiem, która działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo. Jest ona przeznaczona wyłącznie do smarowania miejscowego. Działa na takie bakterie jak: Haemophilus influenzae, Salmonella spp., Neisseria spp., Klebsiella spp., Streptococcus pneumoniae i bakterie beztlenowe. Dodatkowo działa na Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Shigella spp., Serratia marcescens, Mycoplasma spp., Rickettsia spp. oraz Chlamydia spp.
Przeczytaj też: Eksperyment: Jakie bakterie można znaleźć w kuchni?
Detreomycyna – wskazania
Komu powinna być zapisana maść Detreomycyna? Przede wszystkim tym pacjentom, którzy zmagają się z ropnymi chorobami skóry i na których stosowane wcześniej antybiotyki nie zadziałały z odpowiednim skutkiem. Lek ten świetnie poradzi sobie między innymi z ropnymi ranami, zadrapaniami, trądzikiem czy uszkodzeniami skóry. Preparat ten można zastosować też w przypadku zapalnych stanów oka i ucha, wywołanymi właśnie przez bakterie.
Detreomycyna – dawkowanie
Detreomycynę stosuje się wyłącznie zewnętrznie i tylko na miejsca, które zostały objęte zmianami. Jak ją stosować? Cienką warstwę produktu nałóż na oczyszczona skórę. Jak często? Raz, dwa lub trzy razy na dobę, zachowują minimum 6-cio i maksimum 8-mio godzinne przerwy. Maść można używać nie dłużej niż 14 dni. Młodzież powinna sięgać po ten preparat jak najrzadziej.
Przeczytaj też: Czy żeby skóra była nawilżona, wystarczy pić duże ilości wody?
Detreomycyna – przeciwwskazania
Maści Detreomycyny nie wolno stosować, gdy stwierdzona została nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku. Poza tym preparatu tego nie należy przepisywać również pacjentom z chorą wątrobą, ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, chorobami szpiku kostnego, nieprawidłowym składem krwi. Na listę przeciwwskazań trzeba też wpisać ciążę, okres karmienia, a także niski wiek (dzieci).
Detreomycyna – działania niepożądane
Przyjmując jakikolwiek preparat medyczny należy liczyć się z możliwymi działaniami niepożądanymi. Jakie skutki uboczne mogą się pojawić, gdy stosuje się Detreomycynę? Na skórze może pojawić się zaczerwienienie, kłucie czy świąd. Ponadto istnieje ryzyko, że będziemy mieli do czynienia z obrzękiem angioneurotycznym, zapaleniem skóry czy skórną reakcją uczuleniową. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast przerwać kurację i skonsultować się z lekarzem.
Przeczytaj też: Trądzik różowaty: objawy, leczenie trądziku różowatego i pielęgnacja cery
Zobacz też film: Jak walczyć z trądzikiem u dorosłych? Radzi dermatolog