Pomidor i ogórek razem, a może osobno? Według obiegowej opinii ogórek odbiera pomidorom cenną dla organizmu witaminę C. Twarożek z pomidorem? Tutaj z kolei pomidor występuje w roli agresora i ogołaca ser z wapnia...
Podobno tak jest i nie powinno się jeść dań zawierających połączenie tych produktów. Żeby przekonać się, czy te opinie są prawdziwe, w programie przeprowadzono specjalne badania w laboratorium. Teraz wszystko stało się jasne - pora poznać prawdę i na zawsze ustawić swoje menu tak, by zawierało tylko korzystne połączenia.
Co zawierają pomidory?
Pomidory zawierają beta karoten, witaminy: C, K, E, B3, B6, kwas foliowy, biotynę, a także w potas, magnez, miedź, mangan oraz likopen, cenny antyyoksydant, który nadaje im czerwony kolor.
Jakie witaminy mają ogórki?
Ogórek składa się w 96% z wody. Nie ma zbyt wielu właściwości odżywczych, a te, które ma, znajdują się w skórce. Stąd zalecenia, by ekologiczne ogórki spożywać wraz ze skórą. Warzywo to zawiera małe ilości witamin C, K1 i tych z grupy B oraz potas, magnez, miedź i mangan.
Skład białego sera
Biały ser zawiera magnez, potas, cynk oraz witaminy A, D, z grupy B i E. Zawiera także wapń, ale co ciekawe, ma go najmniej spośród produktów mlecznych. Twaróg to dobre źródło białka.