Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek od 2017 roku prowadzą najzdrowszy program w telewizji. W każdym odcinku opowiadają o nowinkach ze świata medycyny, tłumaczą najbardziej zawiłe procedury, ale przede wszystkim zachęcają Polaków do większej dbałości o własne zdrowie. W ostatnim odcinku szóstego sezonu wezmą pod lupę buraki, które wspomagają leczenie anemii. Zdaniem niektórych mogą nawet zniszczyć raka. Jaka jest prawda? Dowiecie się tego już w sobotę, 23 listopada, o godzinie 18.00! O czym jeszcze będzie mowa w odcinku?
Badania kliniczne - co warto o nich wiedzieć?
Badania kliniczne wzbudzają sporo kontrowersji. W najnowszym odcinku programu 36,6°C Ewa Drzyzga przyjrzy się im dokładniej. Porozmawia z pacjentkami, którzy biorą w nich udział, ale przede wszystkim sprawdzi czy takie badania są bezpieczne. Wszystkiego o badaniach klinicznych dowiecie się z najnowszego odcinka programu 36,6°C!
Czy burak może wyleczyć raka?
Ma piękny rubinowy kolor. Jemy go na surowo, gotowanego, ale też kisimy. Burak, bo o nim mowa, to stały bywalec naszych stołów, ale nie tylko! Prof. Krzysztof Łabuzek postanowił przyjrzeć się mu bliżej i sprawdzić, jak jedzenie buraków wpływa na zdrowie. Czy burak może leczyć raka? Czy pomaga pozbyć się anemii? Czy sok z buraka działa jak naturalny dopalacz? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym odcinku programu 36,6°C!
Na czym polega protonoterapia?
Wśród metod terapeutycznego naświetlania nowotworów, obok standardowej radioterapii coraz częściej wymienia się terapię protonami, czyli protonoterapię. Jest to najnowocześniejsza i najmniej inwazyjna metoda niszczenia drogą naświetlania komórek nowotworu, a jednocześnie oszczędzająca okoliczne tkanki i narządy. Kto może z niej skorzystać? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 23 listopada, o godzinie 18.00!
O czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6°C? Dowiecie się tego z filmu:
Jak działa joga?
Większość z nas kojarzy jogę z ćwiczeniami, ale jej odmian jest znacznie więcej. Coraz częściej prowadzone są zajęcia z jogi twarzy czy śmiechu. Pierwsza z nich ma pomagać zlikwidować zmarszczki, druga zredukować stres i poprawić ogólny stan zdrowia. Czy faktycznie tak jest? Ewa Drzyzga - wraz z ekspertami - postanowiła to sprawdzić. Co udało się jej ustalić? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 23 listopada, o godzinie 18.00!
Jak działa CUD?
CUD, czyli Centrum Urazowego dla Dzieci to wydzielone w szpitalach oddziały i pracownie diagnostyczne, w których leczone są dzieci z najcięższymi wielonarządowymi urazami – zwykle ofiary wypadków samochodowych. Takich centrów jest w całej Polsce tylko 7. Jak działają te placówki i czym różnią się od zwykłych oddziałów ratunkowych? Odpowiedź poznacie już w sobotę o 18.00!