Odpowiedź: Taka sytuacja nie jest normalna. Po leczeniu objawy powinny ustać. Radziłbym zmianę leczenia lub odczekać 3 tyg. od zakończenia obecnej terapii, następnie pobrać wymazy z pochwy i wykonać badanie bakteriologiczne oraz badanie mykologiczne, za pomocą którego diagnozowane jest zakażenie grzybicze. Wyniki obu badań należy skonsultować ze specjalistą i włączyć ewentualnie dodatkowe leczenie skierowane na konkretny patogen.
Dr n. med. Tomasz Basta jest absolwentem Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiadający specjalizację z ginekologii i położnictwa. Wykładowca Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (PTGP) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Autor wielu badań i publikacji naukowych w tych dziedzinach.
Założyciel krakowskiej Intima Clinic zajmujące się w holistyczny sposób zdrowiem intymnym kobiet. Zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w holistyczny sposób dba o zdrowie i życie intymne swoich pacjentek. Miejsce oferuje ponad 50 zabiegów i konsultacji z zakresu ginekologii i położnictwa, ginekologii plastycznej, ginekologii estetycznej, laseroterapii, chirurgii naczyniowej i ogólnej, endokrynologii, diabetologii, angiologii, dietetyki, psychologii i seksuologii. Klinka wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny i dysponuje wszystkimi rodzajami laserów do obkurczania pochwy oraz wysoko wyspecjalizowanym urządzeniem HIFU do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.
Kolejne porady:
Czy estrogen w produktach sojowych wpływa na rozwój endometriozy?