Polub nas na Facebooku
Czytasz: Zabiegi z kwasami w domu? To możliwe! Przepisy na domowe maseczki z kwasami
menu
Polub nas na Facebooku

Zabiegi z kwasami w domu? To możliwe! Przepisy na domowe maseczki z kwasami

Klaus Vedfelt/Getty Images

Maseczki z kwasami to jeden z najpopularniejszym zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Kwasy posiadają głębokie działanie złuszczające i stymulujące skórę do odnowy. Jednak nie musisz wydawać fortuny za profesjonalne zabiegi u kosmetologa. Poznaj przepisy na domowe maseczki z kwasami i dobierz odpowiedni kwas do typu swojej cery, by wyglądała młodo i świeżo.

Kwasy – jak działają?

Kwasy mają pH niższe niż nasza skóra. Im niższe pH i wyższe stężenie kwasu, tym mocniejsze jego działanie na nasza skórę. Kwasy nakładamy na skórę w celu rozpuszczenia zrogowaciałego naskórka i stymulowania skóry do szybszej odnowy. Składniki kwasu na skórze to sygnał dla niej, by jej komórki szybciej się dzieliły, a kolagen był szybciej produkowany,  czyli, by skóra była bardziej sprężysta. Kwasy nie działają jedynie złuszczająco, ale także stymulująco na skórę.

Dzięki pewnej grupie kwasów, możemy działać także depigmentująco na skórę, czyli rozjaśniać przebarwienia pozapalne. Przebarwienia pozapalne to płytkie, świeże przebarwienia. Kwasami możemy również próbować rozjaśniać przebarwienia trwałe, np. potrądzikowe.

Kosmetyki z kwasami – jak ich używać?

Obecnie w ofertach marek kosmetycznych możemy bez problemu znaleźć takie, które w składzie zawierają kwasy. Najbezpieczniej wybrać te, które określają ich zawartość jako domieszka kwasu. To daje nam pewność, że możemy być pewni bezpiecznego działania na skórze i minimalizujemy możliwość niepożądanych efektów, jak m.in. zbyt mocny efekt złuszczenia i mocne podrażnienie skóry. Przez internet można zamówić kosmetyki o wysokich stężeniach kwasów, jednak używanie ich w domowych pieleszach jest to bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że domowa pielęgnacja nie powinna być mocno ingerująca, ponieważ nie jesteśmy pod opieką kosmetologa lub dermatologa, jak w gabinecie kosmetycznym.

Domowe maseczki z kwasami - przepisy

Jeżeli posiadasz cerę tłustą lub mieszaną z tendencją do zmian trądzikowych i łojotoku, postaw na kwas jabłkowy. Ma działanie redukujące zmiany trądzikowe oraz świeże przebarwienia potrądzikowe. Jeżeli masz większe problemy z przebarwieniami na skórze, możesz dodać sok z cytryny. Należy wycisnąć świeżo wyciśnięty sok z połowy cytryny i dodać go do dwóch łyżek kwasu jabłkowego. Taką miksturę należy nakładać patyczkiem kosmetycznym lub czystym pędzelkiem na skórę twarzy. Pozostawiamy ją na twarzy na 15-20 min, a następnie zmywamy wodą. Należy pamiętać, że ocet ze względu na silne działanie złuszczające będzie dawał uczucie szczypania na skórze – nie należy się tym martwić, to normalna reakcja na tę substancję. Jeżeli mrowienie jest zbyt intensywne, możemy rozcieńczyć miksturę wodą.

W przypadku cery dojrzałej, która wolnej się regeneruje, warto postawić na kwas, który mocno stymuluje. Jednym z nich jest kwas mlekowy, który charakteryzuje się tym, że ma duże cząsteczki, więc nie wnika głęboko, a działa na powierzchni skóry. Ciekawostka jest, że kaw mlekowy ma działanie nawilżające skórę. Jak wykonać maseczkę z kwasem mlekowym? Pół szklaneczki jogurtu naturalnego wymieszaj z sokiem wyciśniętym z połowy grejpfruta. Miksturę należy nakładać czystym pędzelkiem i zostawić na skóry twarzy na 15-20 min, a następnie zmyć wodą.

Kwas glikolowy wytwarzany jest z cukru trzcinowego. By go otrzymać, wystarczy zmieszać dwie czubate łyżki cukru trzcinowego (można go zmielić, by szybciej się rozpuścił) z dwoma łyżkami płynnego miodu i sokiem z cytryny. Kwas glikolowy ma małe cząsteczki, więc łatwo przenika w głąb skóry, a jego działanie jest bardzo intensywne. Miksturę także należy nakładać czystym pędzelkiem i zostawić na skóry twarzy na 15-20 min, a następnie zmyć wodą.

 Zobacz video: Jak odmłodzić skórę za pomocą kwasów?

Jak odmłodzić skórę twarzy za pomocą kwasów? Źródło: Dzień Dobry TVN

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
78
6
Komentarze (0)
Nie przegap
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?