Polub nas na Facebooku
Czytasz: Tabletki na potencję dostępne bez recepty i leki na receptę oraz domowe sposoby i zioła poprawiające erekcję
menu
Polub nas na Facebooku

Tabletki na potencję dostępne bez recepty i leki na receptę oraz domowe sposoby i zioła poprawiające erekcję

Tabletki na potencję dostępne bez recepty zawierają m.in. wyciągi z cytryńca chińskiego i buzdyganka ziemnego. Oprócz wywołania wzwodu poprawiają też doznania seksualne. poprawiające libido u pań. Zawierają one m.in. żeń-szeń, kofeinę oraz imbir.

Problemy z potencją wynikają z przyczyn organicznych (nadciśnienie tętnicze lub innych chorób), psychogennych (np. braku prywatności) lub ich połączenia. Często występują razem z trudnościami w relacjach seksualnych.

Przyczyny problemów z potencją

Na zaburzenia erekcji mają wpływ choroby układu sercowo-naczyniowego oraz zaburzenia endokrynologiczne. Negatywne skutki w życiu seksualnym występują u osób z problemami natury psychologicznej, np. depresją i lękami. Problemy z potencją pojawiają się także u chorych neurologicznie bądź mających zaburzenia seksualne. Na erekcję negatywnie wpływa stosowanie leków psychotropowych, stosowanych w schorzeniach metabolicznych oraz chorobach układu krążenia. Siedzący styl życia, kłopoty z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu to kolejne czynniki wywołujące problemy w sferze seksualnej. Niekorzystnie działa też szereg zaburzeń w sferze relacji: brak lub słaby kontakt z partnerką, konflikty oraz wywoływany przez nie stres. Niekorzystne są też lęki związane z seksualnością: przewidywanie niepowodzeń bądź rozpoczynanie aktywności w tej sferze, kompleksy, np. małego członka i niespełnione potrzeby.

Tabletki na potencję

Jednym ze sposobów leczenia zaburzeń erekcji tabletki na potencję dla mężczyzn. Mają one wpływ na funkcjonowanie układu krążenia, zwiększając drożność naczyń krwionośnych. Dzięki temu do członka napływa większa ilość krwi, co ułatwia osiągnięcie wzwodu. Warto wiedzieć, że leki na receptę stosowane u mężczyzn z kłopotami z potencją nie zwiększają poziomu popędu seksualnego.

Zobacz film: Leki na potencję. Źródło: 36,6

Czasem są łączone z fizykoterapią oraz przyjmowaniem. Nie można przyjmować kilku leków na zaburzenia erekcji jednocześnie, ponieważ nie zostały dotąd poznane wszystkie interakcje, które zachodzą pomiędzy nimi.

Lekarze zapisują pacjentom z problemami ze wzwodem inhibitory fosfodiesterazy typu 5: tadalafil, sildenafil oraz wardenafil. Są one dostępne na receptę, z wyjątkiem jednego preparatu zawierającego sildenafil, który jest dostępny bez recepty. Inne tabletki stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji zawierają:

 • bupropion,
 • bromokryptynę,
 • trazodon,
 • apomorfinę,
 • testosteron,
 • johimbinę.

Niekiedy stosuje się też iniekcje do ciał jamistych penisa. Zastrzyki są wykonywane z alprostadylu, czyli prostagladyny E1.

Zanim lekarz zapisze preparat, kieruje pacjenta na badania układu sercowo-naczyniowego, a także diagnozuje przyczyny choroby. Bierze również pod uwagę możliwe interakcje z innymi przyjmowanymi lekami. Dzięki tak dokładnym badaniom tabletki na potencję mogą być bezpiecznie stosowane przez panów. Ponadto w trakcie diagnozowania przyczyn problemu często wykrywane są inne choroby, co pozwala na skuteczniejszą terapię. Leki na potencję nie wywołują nadciśnienia, są nawet stosowane do leczenia pierwotnego nadciśnienia płucnego. Ich skuteczność jest większa niż maści dostępnych bez recepty. Preparaty na potencję są też bezpieczniejsze niż zabiegi chirurgiczne.

Leki na potencję bez recepty

Istnieje też wiele środków zwiększających libido bez recepty: tabletki dla pań są dostępne w formie suplementów diety. Zawierają zazwyczaj kofeinę, żeń-szeń, L-argininę, imbir oraz Muira puama (roślinę stosowaną też w preparatach przeznaczonych dla panów). Zdecydowanie więcej dostępnych jest jednak leków na potencję bez recepty dla mężczyzn. To m.in. środki zawierające:

 • mieszanki roślinne rozszerzające naczynia doprowadzające krew do penisa w trakcie stosunku;
 • wyciągi z cytryńca chińskiego;
 • wyciągi z owocu palmy;
 • cynk;
 • nasiona liany;
 • wyciąg z buzdyganka ziemnego, który zwiększa ilość wytwarzanego testosteronu, wpływając na popęd seksualny, wzrost masy mięśniowej i siły; jest afrodyzjakiem, poprawia jakość i spermy oraz pobudza produkcję plemników.

Domowe sposoby na potencję

Istnieją też domowe sposoby na potencję, np. jedzenie selera naciowego, który zawiera feromony oraz działa podobnie jak niektóre leki na erekcję. Kolejnym sposobem jest akupresura, czyli uciskanie konkretnych miejsc na stopach. U mężczyzn są to pięty, a u kobiet – punktów wzdłuż kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Można spróbować też masażu uszu, jednak nie należy go wykonywać dłużej niż 5 minut. Wzwód łatwiej osiągnąć, jeśli uprawia się sporty aerobowe, np. pływanie. Zwiększają one wytrzymałość i przyspieszają dopływ krwi do członka. Warto ćwiczyć też mięśnie Kegla, które poprawiają jakość stosunku.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
69
53
Polecamy
Problemy z erekcją:
przyczyny fizyczne i psychiczne oraz leczenie:
środki bez recepty, zastrzyki lub bypassy
Problemy z erekcją: przyczyny fizyczne i psychiczne oraz leczenie: środki bez recepty, zastrzyki lub bypassy TVN zdrowie
Priapizm – zaburzenia erekcji.
Skąd się bierze?
Leczenie
Priapizm – zaburzenia erekcji. Skąd się bierze? Leczenie Dzień Dobry TVN
Co to jest impotencja, jakie są jej objawy i możliwości leczenia?
Co to jest impotencja, jakie są jej objawy i możliwości leczenia? Dzień Dobry TVN
Problemy z erekcją – przyczyny, sposoby domowe i farmakologiczne
Problemy z erekcją – przyczyny, sposoby domowe i farmakologiczne TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie