Polub nas na Facebooku
Czytasz: Sposoby na poprawę erekcji
menu
Polub nas na Facebooku

Sposoby na poprawę erekcji

mat. prasowe 

Zaburzenia wzwodu mogą być bardzo problematyczne – zarówno dla mężczyzny, jak również jego partnerki. Nie ulega bowiem wątpliwości, że udane i satysfakcjonujące życie seksualne często jest bardzo istotnym elementem związku. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy penis regularnie odmawia współpracy i w sypialni, zamiast miłosnych uniesień, zaczyna dominować irytacja i monotonia? Oto kilka sposobów, dzięki którym może być możliwa poprawa erekcji.

Poprawa erekcji – kiedy jest potrzebna?

Jednorazowy brak wzwodu to nie powód do niepokoju i utraty wiary we własną męskość. Pamiętajmy, że erekcja, wbrew temu, co może się wydawać, to złożony i całkiem skomplikowany proces. Czasem wystarczy tylko nadmierny stres lub zmęczenie, by mimo chęci uzyskanie wzwodu było niemożliwe.

Poprawa erekcji jest konieczna wtedy, gdy zaburzenia wzwodu pojawiają się regularnie lub przez dłuższy czas i uniemożliwiają przeprowadzenie satysfakcjonującego stosunku seksualnego – czyli gdy mężczyzna, mimo podniecenia, nie może uzyskać wzwodu na poziomie przynajmniej 60%.

Dysfunkcja erekcyjna, jak inaczej nazywamy impotencję, może mieć następującą postać:

  • całkowity brak wzwodu mimo odczuwania podniecenia seksualnego;
  • niepełny wzwód, uniemożliwiający odbycie satysfakcjonującego stosunku;
  • niemożność utrzymania erekcji – na przykład podczas stosunku lub w momencie włożenia członka do pochwy.

Jak poprawić erekcję?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże – bywają efektem chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń hormonalnych, schorzeń neurologicznych czy przebytych urazów. Z tego powodu w momencie, gdy mężczyzna obserwuje u siebie dysfunkcję erekcyjną, powinien skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi diagnostykę problemu. Nierzadko w takich okolicznościach niezbędne jest leczenie schorzenia leżącego u podstaw impotencji lub stosowanie leków na receptę.

Nie jest to jednak reguła. Przyczyny problemów ze wzwodem mogą być bardziej prozaiczne i wówczas możliwa jest poprawa erekcji bez recepty.

Poprawa erekcji bez recepty

Jak poprawić erekcję? Często za problemy ze wzwodem odpowiada nieodpowiednie dieta, bazująca na tłuszczach i węglowodanach. Tymczasem poprawa erekcji bez zastosowania leku na receptę jest możliwa poprzez zmiany w jadłospisie i postawienie na witaminy oraz minerały – czyli warzywa i owoce. Warto też odstawić alkohol, wyroby tytoniowe i inne używki.

Innym sposobem na poprawę erekcji jest ruch. Regularna aktywność fizyczna poprawia krążenie, wzmacnia organizm i zwiększa produkcję testosteronu. Spędzając całe dni przed komputerem i na kanapie, odnosimy z kolei odmienny skutek.

W niektórych okolicznościach można stosować tabletki bez recepty z syldenafilem, które rozkurczają naczynia krwionośne w penisie, zwiększając tym samym napływ krwi i wzmacniając erekcję. Takie tabletki to na przykład produkty lecznicze Actigra lub ActiGra Forte. Gdy zaburzenia erekcji mają podłoże psychiczne, konieczna jest konsultacja z psychologiem lub seksuologiem.

Zapoznaj się z ulotką ActiGra oraz ActiGra Forte 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
5
1
Polecamy
Co to jest erekcja?
Zaburzenia erekcji - przyczyny i leczenie
Co to jest erekcja? Zaburzenia erekcji - przyczyny i leczenie Dzień Dobry TVN
Stres, kompleksy i zła dieta.
Jakie są jeszcze inne powody braku ochoty na seks?
Stres, kompleksy i zła dieta. Jakie są jeszcze inne powody braku ochoty na seks? Dzień Dobry TVN
Problemy z erekcją:
przyczyny fizyczne i psychiczne oraz leczenie:
środki bez recepty, zastrzyki lub bypassy
Problemy z erekcją: przyczyny fizyczne i psychiczne oraz leczenie: środki bez recepty, zastrzyki lub bypassy TVN zdrowie
Udany seks – jak długo powinien trwać?
Udany seks – jak długo powinien trwać? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś
Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś Materiał sponsorowany
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec?