Polub nas na Facebooku
Czytasz: Siarczkowa dieta redukcyjna - czy woda siarczkowa może pomóc w walce z nadwagą
menu
Polub nas na Facebooku

Siarczkowa dieta redukcyjna - czy woda siarczkowa może pomóc w walce z nadwagą

mat. prasowe 

Kto choć raz próbował zrzucić z siebie więcej niż kilka nadmiarowych kilogramów, doskonale wie, że nie przychodzi to łatwo. Do tego często zaczynają pojawiać się problemy ze skórą, która tu i ówdzie wiotczeje, z włosami, które tracą swój blask i zaczynają wypadać i z paznokciami, które stają się kruche i się łamią. A wraz z utratą kilogramów często tracimy również siły i energię. Skutek jest taki, że szybko przychodzi zniechęcenie, a same kilogramy wracają i to z nawiązką. Dlatego mając w sobie przekonanie i chęci do zrzucenia kilogramów, najlepiej jest powierzyć swoje problemy specjalistom.

Siarka

Siarka jest składnikiem prochu strzelniczego i lawy wulkanicznej, ale jest jednocześnie pierwiastkiem, który dla ludzkiego organizmu jest niezbędny. Każdy dorosły człowiek ma jej w sobie ok. 150 mg, większość w skórze, chrząstkach i ścianach naczyń. Siarka jest składnikiem aminokwasów, np. cysteiny, melatoniny i cystyny oraz w związkach, które mają duże znaczenie biologiczne, np. w insulinie, glutationie, koenzymie A i tiaminie. Należy do tzw. pierwiastków strategicznych, mając ogromny wpływ choćby na proces starzenia się. Ostatnie badania przeprowadzone w Medical Center Hotelu Bristol w Busku Zdroju wykazały również, że doskonale wspomaga proces odchudzania.

Niedobór siarki szybko zaczyna objawiać się pogorszeniem kondycji skóry, włosów i paznokci. Osoba, u której wystąpią niedobory siarki odczuwa chroniczne zmęczenie, a przez to, że siarka ma duży wpływ na prawidłową pracę układu nerwowego, również obniżenie nastroju. Charakterystycznych objawem niedoboru siarki w organizmie jest tworzący się na brzegu tęczówki oka ciemny pierścień.

Produktami, które zawierają siarkę są m.in. fasola, soja, czosnek, chrzan, cebula, rzeżucha czy jajka. Niestety sporo jej traci się w wyniku obróbki termicznej produktów.

Woda siarczkowa

Busko Zdrój należy do tych nielicznych miejscowości, które mają na swoim terenie złoża najwyższej jakości wody siarczkowej. Już Erazm z Rotterdamu pisał w XVI wieku o cudownych zdrojach na polskich ziemiach.

Kąpiele siarczkowe to prawdziwe dobrodziejstwo dla organizmu, polecane zwłaszcza dla osób z problemami skórnymi, ale również cierpiących na choroby stawów czy stany pourazowe i pooperacyjne narządów ruchu. I o tym wiedziano od wieków.

W zasadzie od lat wiadomym było również, że woda siarczkowa wspomaga metabolizm, a co za tym idzie może mieć działanie odchudzające. Ale cóż z tego, skoro jej zapach, smak i kolor można było znieść co najwyżej w trakcie kąpieli, ale żeby ją pić? A jednak się da! Specjaliści zatrudnieni w Centrum Medycznym Hotelu Bristol znaleźli sposób, by wodę tę pić i to z przyjemnością. Przeprowadzili również badania w ramach projektu badawczego „Prace badawczo-rozwojowe nad wykorzystaniem wody siarczkowej w terapii redukcji masy ciała”. Jego celem było opracowanie innowacyjnej terapii, która miała prowadzić do utraty kilogramów, regulacji przemiany materii oraz pracy całego układu pokarmowego właśnie przy wykorzystaniu leczniczej wody siarczkowej. Wyniki badań zaskoczyły chyba nawet samych pomysłodawców. Potwierdzono nie tylko działanie wody siarczkowej na regulację metabolizmu i jej wpływ na redukcję masy ciała, ale również dobroczynne oddziaływanie na cały organizm.

Dzięki projektowi i jego efektom powstała nowa terapia polegająca na piciu wody siarczkowej. Specjaliści Centrum Medycznego przy Hotelu Bristol opracowali na jej bazie innowacyjną metodę redukcji masy ciała, która otrzymała miano Siarczkowej Diety Redukcyjnej (SDR).

Siarczkowa dieta redukcyjna

Dzięki temu, że udało się pokryć nieprzyjemny smak i zapach wody siarczkowej sokami z warzyw, owoców oraz dodaniem ziół, można pomóc wielu ludziom zmagającym się z problemem nadwagi i otyłości. Ale to nie jedyne dobrodziejstwa płynące z picia siarczkowej wody. Zawiera ona bowiem nie tylko siarkę, ale również jod, brom, wapń, selen i magnez, co terapię dodatkowo ubogaca.

Efektem stosowania Siarczkowej Diety Redukcyjnej, której to terapii prekursorem stał się Hotel Bristol ART & Medical SPA, jest utrata zbędnych kilogramów, ale nie tylko. Niejako przy okazji uczestnicy programu odkryli, że poprawiła się kondycja ich włosów, skóry i paznokci. A to jeszcze nie koniec. Efektem kuracji była również znaczna poprawa jakości ich snu i generalnie dużo lepsze samopoczucie na koniec pobytu, niż w chwili przyjazdu do Buska Zdroju.

Wczasy odchudzające w Hotelu Bristol

Po zakończeniu z sukcesem fazy badań Hotel Bristol ART & Medical SPA włączył na stałe do swojej bogatej oferty turnusy odchudzające w ramach projektu Siarczkowa Dieta Redukcyjna (SDR). Centrum Medyczne otwiera swoje podwoje dla każdego, kto chce pozbyć się nadmiarowych kilogramów. W trakcie siedmio- lub dziesięciodniowego turnusu można nie tylko skorzystać z tej rewelacyjnej diety, ale specjaliści wyznaczą kierunek, w którym warto podążać by efekty były satysfakcjonujące i trwałe. Każdy uzyska pomoc nie tylko w walce o utratę kilogramów, ale dowie się jak zmienić nawyki żywieniowe, znormalizować przemianę materii, jak połączyć dietę z aktywnością fizyczną, by cały proces był przyjemnością.

Do dyspozycji pacjentów pozostaje przez cały pobyt wyspecjalizowana kadra. Przy okazji można korzystać z niezwykle bogatej oferty sanatorium i SPA Hotelu Bristol. Dzięki temu nie będzie to typowy turnus odchudzający, ale prawdziwie luksusowe wczasy, których „skutkiem ubocznym” stanie się utrata wagi, olśniewający wygląd, zdrowy sen i doskonałe samopoczucie.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
Dieta ketogeniczna – cudowna kuracja czy niebezpieczna metoda odchudzania?
Dietetyk:
„Ta dieta wywraca do góry nogami naszą piramidę żywienia”
Dieta ketogeniczna – cudowna kuracja czy niebezpieczna metoda odchudzania? Dietetyk: „Ta dieta wywraca do góry nogami naszą piramidę żywienia” Dzień Dobry TVN
Głodówki oczyszczające.
Głosy za i przeciw
Głodówki oczyszczające. Głosy za i przeciw Dzień Dobry TVN
Dieta?
Tylko taka indywidualnie dobrana 
Dieta? Tylko taka indywidualnie dobrana  TVN zdrowie
5 produktów, które mają poprawiać urodę, a tak naprawdę nie działają 
5 produktów, które mają poprawiać urodę, a tak naprawdę nie działają  TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok