Większość zaburzeń związanych z przedwczesnym wytryskiem ma podłoże stresowe, dlatego należy zacząć od zbadania poziomu hormonów stresowych: kortyzolu i prolaktyny. Warto także przebadać się pod kątem hormonów tarczycowych oraz zmierzyć testosteron.
Leczenie przedwczesnego wytrysku obejmuje farmakoterapię oraz ćwiczenia, które leczą przyczynę problemu. Leków, choć nie powodują skutków ubocznych, nie można przyjmować dłużej niż pół roku. Lekiem najczęściej przepisywanym przez lekarzy jest dapoksetyna, antydepresant dedykowany specjalnie do leczenia zaburzeń związanych z przedwczesnym wytryskiem. Jego zadaniem jest wyciszyć i uspokoić pacjenta, aby podczas stosunku był mniej nerwowy.
W leczeniu schorzenia można zastosować także maści znieczulające stosowane do prezerwatywy, niebieskie tabletki, a nawet zastrzyki bezpośrednio do penisa z Prostaglandyny E, o czym dowiecie się więcej na filmie.
Leki nie leczą jednak przyczyny przedwczesnego wytrysku, dlatego do terapii należy włączyć ćwiczenia mięśni Kegla, dzięki którym mężczyzna może kontrolować swój wzwód.
W celu wydłużenia stosunku można stosować także specjalne techniki - start-stop, ucisku, mechanicznego opuszczania jąder oraz należy nauczyć się odwracać uwagę od bodźców erotycznych,
Polecamy: Zobacz zapis czatu z dr Ewą Kempisty-Jeznach, spec. z zakresu medycyny męskiej