Polub nas na Facebooku
Czytasz: Polacy potrafią w oczyszczacze! Klarta Stor 2 deklasuje rywali
menu
Polub nas na Facebooku

Polacy potrafią w oczyszczacze! Klarta Stor 2 deklasuje rywali

Dobre, bo polskie! Urządzenia warszawskiej firmy Klarta od lat pokazują, że Polacy potrafią projektować efektowne i efektywne oczyszczacze powietrza. Najnowszy model Klarta Stor 2 deklasuje rywali pod względem wydajności, jak również szybkości oczyszczania w trybie automatycznym. To również pierwszy oczyszczacz w Polsce wyposażony w system 3 x Auto Select Mode, tak by lepiej zharmonizować pracę urządzenia z aktualnymi potrzebami i własnym komfortem akustycznym.

Klarta Stor 2 - nowoczesne technologie i większa wydajność oczyszczania

Klarta Stor to seria oczyszczaczy powietrza, które poradzą sobie nawet z ogromnymi lub bardzo zanieczyszczonymi powierzchniami. Maksymalna wydajność urządzenia sięga 600 m3/h, co pozwala korzystać z oczyszczacza w pomieszczeniach aż do 80 m2 Oznacza to też, że urządzenie świetnie poradzi sobie również w sypialniach czy pokojach dziecięcych, filtrując powietrze szybko i niemal bezgłośnie.

Poprzednia generacja Klarty Stor łączyła ogromną wydajność z prostą, intuicyjną obsługą i atrakcyjną ceną. Oczyszczacz zagościł w wielu polskich domach, jak i placówkach oświatowych czy biurach.

Klarta Stor 2 czerpie z najlepszych cech poprzednika, wprowadzając kilka przełomowych zmian.

7 powodów, dla których warto wybrać Klartę Stor 2:

  • 10 trybów pracy: 6 prędkości manualnych, Tryb nocny oraz unikalna technologia 3 x Auto Select Mode, co pozwala łatwiej dopasować pracę oczyszczacza do własnego komfortu akustycznego.
  • Moduł Wi-Fi i aplikacja mobilna Smart Living umożliwiające rozbudowaną konfigurację sprzętu z dowolnego miejsca na ziemi.
  • Jeszcze bardziej rygorystyczne tryby auto: inspirowane najnowszymi normami WHO, tryby automatyczne w Klarcie Stor 2 zaprogramowano niezwykle restrykcyjnie, dzięki czemu urządzenie zawsze będzie dążyć do utrzymania możliwie jak najniższych stężeń zanieczyszczeń. Bezkompromisowość trybów auto oraz większa liczba prędkości przekłada się na błyskawiczne oczyszczanie pomieszczeń. Potwierdza to m.in. portal Ranking-oczyszczaczy.pl w swoim teście oczyszczania.
  • Jonizator plazmowy ION Plasma Air. Bipolarna jonizacja powietrza to większa żywotność jonów, co przekłada się na ich skuteczniejsze rozbijanie cząstek zanieczyszczeń oraz większą szansę dotarcia do pęcherzyków płucnych użytkowników. Jonizator Klarty Stor 2 generuje aż 45 milionów jonów ujemnych oraz 30 milionów jonów dodatnich/cm3.
  • Większa wydajność: 600 m3/h pozwala stosować urządzenie nawet w pomieszczeniach do 80 m2. Oznacza to również błyskawiczną filtrację powietrza w mniejszych przestrzeniach. Stor 2 przefiltruje bowiem taką objętość powietrza, jaka znajduje się w 20 m2, w zaledwie 5 minut. W przypadku 40 m2 potrzebuje na to jedynie 10 minut!
  • Skuteczny system filtracji: filtr HEPA H13 99,97% gwarantuje skuteczność filtracji na poziomie 99,97% dla cząstek 0,3 mikrona (najtrudniejszych do wyłapania). Naturalnie filtr ten poradzi sobie znakomicie również z mniejszymi i większymi frakcjami zanieczyszczeń. Pojemny filtr węglowy skutecznie zneutralizuje lotne związki organiczne czy składniki dymu papierosowego.
  • Cicha i energooszczędna praca: Pomimo zwiększenia wydajności, producentowi udało się zredukować głośność i pobór mocy. W trybie Silent Klarta Stor 2 generuje jedynie 24 dB, pobierając 5 W prądu.

Smart oczyszczacz odpowiadający na potrzeby Polaków

Najważniejsza dotyczy sterowania mobilnego. Nowa generacja oczyszczacza wyposażona jest w moduł Wi-Fi. Dzięki aplikacji mobilnej Smart Living urządzenie może być zarządzane z poziomu telefonu czy tabletu wyposażonych w systemy Android lub iOS.

Aplikacja pozwala użytkownikom w pełni monitorować stan zanieczyszczeń wewnątrz i na zewnątrz, dzięki odczytom z czujników 3 x IQ Sensor. Jest to również miejsce, w którym możemy zmieniać do woli tryby pracy i poziomy prędkości oraz ustalać własne reguły pracy, zależne od poziomu zanieczyszczeń, pory dnia czy poszczególnych warunków pogodowych.

Dzięki temu Stor 2 może być z łatwością dopasowany do własnych preferencji i komfortu akustycznego użytkowników. Podczas pracy lub wypoczynku, warto skorzystać z trybu Auto Silent. W przypadku dużego zanieczyszczenia można skorzystać z pełnej mocy urządzenia dzięki opcji Auto Turbo.

Największą zaletą aplikacji jest jednak możliwość pełnej automatyzacji sprzętu, przykładowo ustawienia pracy w wybranej niskiej prędkości w godzinach nocnych lub uruchomienia trybu Auto Normal na godzinę przed powrotem z pracy

Klarta Stor 2 w trybie auto najszybszym oczyszczaczem w Polsce!

Nowy oczyszczacz powietrza Klarty zdeklasował rywali w teście serwisu Ranking-Oczyszczaczy.pl. Dominika Kahl z portalu wyjaśnia, na czym polega test.

W skrócie zadymiamy nasze laboratorium testowe do stężenia PM2,5 przekraczającego 100 µg/m3 by następnie mierzyć czas oczyszczenia pomieszczenia ze 100 do 10 µg/m3 PM2,5. Test ten powtarzamy co najmniej 3-krotnie w trybach auto, jak i turbo. Klarta Stor 2 zostawiła w tyle wszystkie przez nas dotychczas oczyszczacze, osiągając najszybszą średnią czasów w trybie auto.

Błyskawiczna filtracja powietrza przez Klartę Stor 2 to zasługa większej liczby prędkości oraz odpowiedniego algorytmu, który aktywuje poszczególne prędkości już przy bardzo niskich stężeniach zanieczyszczeń.

Jak wyjaśnia prezes Klarty, Filip Nakrewicz: “w trybie automatycznym pojawił się podsystem doczyszczania pomieszczenia. Oczyszczacz po wzroście zanieczyszczeń utrzymuje wyższą moc oczyszczania przez 4 minuty, pozwalając na skuteczną cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu, co zapewnia dokładniejszą analizę zanieczyszczeń, oferując przy tym szybsze oczyszczanie powietrza w całym pomieszczeniu i dbanie o każdy kąt”.

Strażnik powietrza w domu, jak i w firmie

Dzięki swojej imponującej wydajności oczyszczania (600 m3/h) Klarta Stor 2 sprawdzi się zarówno w małych sypialniach, jak i salonach otwartych na kuchnię domach, ale także w biurach, placówkach handlowych, gabinetach usługowych czy urzędach

Dzięki nowoczesnej technologii jonizacji plazmowej ION Plasma Air oczyszczacz efektywniej zneutralizuje drobnoustroje, wprowadzając przyjemne, rześkie powietrze w pomieszczeniu. Model Klarta Stor 2 dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych do wyboru, dzięki czemu urządzenie łatwo dopasować do istniejącego wystroju wnętrza.

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 można zakupić w atrakcyjnej cenie 1599 zł w sklepie producenta - zobacz Klarta Stor 2.


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
108
13
Polecamy
Jak wybrać klimatyzator przenośny?
Jak wybrać klimatyzator przenośny? Dzień Dobry TVN
Oczyszczacze powietrza Electrolux
Oczyszczacze powietrza Electrolux TVN zdrowie
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza? Dzień Dobry TVN
Nawilżacz powietrza:
na kaloryfer, ewaporacyjny, ultradźwiękowy czy parowy?
Dobre nawilżacze powietrza dla dzieci
Nawilżacz powietrza: na kaloryfer, ewaporacyjny, ultradźwiękowy czy parowy? Dobre nawilżacze powietrza dla dzieci TVN zdrowie
Komentarze (6)
M.
Jak często wymieniacie filtry?
Czytaj całość
sedd
Kupiłam Klarta Stor pierwszą wersję 2 lata temu. Obsługa banalnie prosta, nie ma żadnych zbędnych wskaźników, jak poczuje dym to zmienia kolory. Ogólnie polecam
Czytaj całość
Zadowolona klientka
Z tymi chinami to jest tak jak większość produktów na rynku ... to nie nowość jeśli jest produkcja w chinach i wg mnie to naprawde bez znaczenia. Akurat mam mniejszy model Klarta i jestem zadowolona i fajnie, że odzywacie się w internecie :)
Czytaj całość
Klarta Poland
Zmiany, jakie zostały dokonane w oczyszczaczu powietrza Klarta Stor 2 względem wcześniejszego modelu Klarta Stor to:
- zwiększenie liczby prędkości (z 4 do 6) i trybów automatycznych (z 1 do 3), by zapewnić większą elastyczność i komfort akustyczny,
- zmiana generatora jonów na jonizator plazmowy o trzykrotnie większej mocy (ION Plasma Air),
- zmiana czujnika PM2.5 z podczerwonego na laserowy, by zmniejszyć możliwość awarii w domach palaczy,
- dodanie czujnika wilgotności i temperatury,
- dodanie modułu wi-fi, który pozwala na sterowanie smartfonem i pełną automatyzację,
- zmiana klasy filtra HEPA z E11 do H13,
- wysterowanie silnika celem zwiększenia mocy CADR urządzenia z 580 na 600 m3/h,
- zmniejszenie poziomu głośności w trybie maksymalnym, ale przede wszystkim w trybie nocnym,
- dodanie systemu doczyszczania.

Wszystkie zmiany wprowadzone w Klarta Stor 2 zostały zaprojektowane w naszej żoliborskiej siedzibie (-:
Czytaj całość
Klarta Poland
Kacper, wszystkie produkty, które oferujemy produkowane są w Chinach podobnie, jak większość małych urządzeń RTV/AGD, w tym ponad 95% oczyszczaczy powietrza sprzedawanych w Polsce. Pozwala nam to oferować konkurencyjne ceny. Nasz polski zespół inżynierów opracowuje algorytmy, wybiera komponenty i przeprowadza analizy i testy pozwalające na częste aktualizacje oferty produktowej.
Czytaj całość
Kacper
Jak można pisać, że to polski, jak robiony w Chinach?
Czytaj całość
Nie przegap
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia