Polub nas na Facebooku
Czytasz: Poduszka Visco pomoże na ból szyi - doradzają eksperci z SleepMed
menu
Polub nas na Facebooku

Poduszka Visco pomoże na ból szyi - doradzają eksperci z SleepMed

Poduszka visco

Fot: materiał partnera

Ból szyi to problem, który skutecznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Często jest on wynikiem nieprawidłowo dobranej poduszki.

Ból karku to choroba cywilizacyjna

Wiele osób spędza w pracy niemal osiem godzin przy biurku. Sporo mówi się o ergonomii pracy, a jednak niełatwo jest pamiętać często o wszystkich zasadach. Niestety wystarczy, że nasz monitor ustawiony jest poniżej linii wzroku, a już po paru godzinach odczujemy spięcie mięśni karku, ich ból, mrowienie. Jeśli taki stan rzeczy będzie permanentny, możemy nabawić się nawet zwyrodnień kręgosłupa. Wiążą się one nie tylko z bólem, ale również zawrotami głowy, uciskiem na nerwy. Problem pogłębia się, jeśli decydujemy się na nieodpowiednie materace i poduszki niedające prawidłowego podparcia. W nocy nie jesteśmy w stanie kontrolować przyjętej pozycji, dbać o "postawę", dlatego powinniśmy zainwestować w produkty, które zrobią to za nas. Niezależnie od tego czy wybieramy materac miękki czy ten o podwyższonym stopniu twardości, bierzmy pod uwagę na ile daje on podparcie różnym partiom ciała, uwzględniając ich potrzeby. Poduszka natomiast powinna pozwolić głowie i karkowi znajdować się w naturalnej pozycji. Dzięki temu będziemy rano budzić się bez bólu i zdrętwiałych mięśni. Taką poduszką jest poduszka Visco, produkowana z wykorzystaniem specjalnej pianki termoelastycznej.

Materac

Fot: materiał partnera

Poduszki Visco

Pianka Visco to innowacyjny materiał, który jest bardzo popularny w produkcji poduszek ortopedycznych i materacy. Pianka wynaleziona została w laboratoriach NASA - naukowcy świadomi byli tego, że astronauci przebywający na orbicie mierzą się z trudnościami dotyczącymi warunków snu. Dlatego stworzyli materiał, który miał zapewnić im maksymalny komfort. Okazało się jednak, że pianka idealnie sprawdza się także w materacach i akcesoriach produkowanych do codziennego użytku. Piankę Visco charakteryzuje punktowa elastyczność - dzięki temu eliminowane jest uczucie zapadania się. Materiał reaguje na temperaturę ciała, w doskonały sposób podpierając kręgosłup i mięśnie, dzięki czemu odciąża je. Poduszki Visco są w specjalny sposób profilowane - mają wyższy i niższy wałek. Dzięki takiemu kształtowi niezależnie od tego czy śpimy na boku czy na plecach nasz kark i głowa będą spoczywać w naturalnej dla siebie pozycji. Zapytać można - co ze spaniem na brzuchu? Warto jednak zauważyć, że ta pozycja jest bardzo nienaturalna dla ułożenia anatomicznego, dlatego też nie jest polecana. Jeśli do tej pory nie było nam wygodnie w innych pozycjach może się to zmienić po zakupie odpowiedniej poduszki. Rano będziemy budzić się wypoczęci, wyspani i bez dolegliwości bólowych.


Poduszka

Fot: materiał partnera

Piankę Visco wykorzystano na przykład w modelu SleepMed Comfort Pillow - w zetknięciu z ciepłotą ludzkiego ciała poduszka idealnie odwzorowuje krzywizny głowa-szyja. Dzięki temu poduszka stanowi produkt indywidualnie dopasowany do jej użytkownika. Istotnym elementem poduszki jest także pokrowiec z dzianiny z elastanem, który umożliwia znakomitą wentylację wewnątrz poduszki. Dzięki temu, wyeliminowany został problem gromadzenia się wilgoci i rozwoju drobnoustrojów, co będzie mieć niebagatelne znaczenie dla alergików lub astmatyków.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
77
7
Polecamy
Zdrowy sen to dobrze dobrana poduszka
Zdrowy sen to dobrze dobrana poduszka Dzień Dobry TVN
Dla seniora, nastolatka i sportowca - poznaj markę materaców, która wychodzi pod potrzeby każdego
Dla seniora, nastolatka i sportowca - poznaj markę materaców, która wychodzi pod potrzeby każdego TVN zdrowie
Jaki materac Hilding zapewnia odpowiednie wsparcie podczas snu?
Jaki materac Hilding zapewnia odpowiednie wsparcie podczas snu? TVN zdrowie
Co warto wiedzieć wybierając twardy materac do sypialni?
Doradzają eksperci SleepMed!
Co warto wiedzieć wybierając twardy materac do sypialni? Doradzają eksperci SleepMed! Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś
Ruszył konkurs „Możemy więcej”. Złóż wniosek już dziś Materiał sponsorowany
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Kolonoskopia – jak prawidłowo przygotować się do badania? Dieta zalecana przed planowanym badaniem
Kolonoskopia – jak prawidłowo przygotować się do badania? Dieta zalecana przed planowanym badaniem