Polub nas na Facebooku
Czytasz: Olejowanie włosów - olejem kokosowym, lnianym, rycynowym. Co daje olejowanie włosów?
menu
Polub nas na Facebooku

Olejowanie włosów - olejem kokosowym, lnianym, rycynowym. Co daje olejowanie włosów?

fryzjer nakłada młodej kobiecie olejek na włosy

Fot. AleksandarNakic / Getty Images

Olejowanie włosów wykonuje się w domu przy użyciu różnych rodzajów olejów, np. kokosowego, lnianego, rycynowego, rzepakowego czy ze słodkich migdałów. Jest szczególnie zalecane osobom z włosami zniszczonymi, przesuszonymi, nadmiernie wypadającymi, z rozdwojonymi końcówkami oraz trudnymi w codziennej pielęgnacji. 

Olejowanie włosów jest prostym zabiegiem kosmetycznym, który bez problemów przeprowadzi się samodzielnie w domu. Jest skutecznym rozwiązaniem na zniszczone włosy z rozdwajającymi się końcówkami. Efektem po olejowaniu włosów jest ich wzmocnienie, nawilżenie i dogłębne odżywienie.

Olejowanie włosów - na czym polega?

Olejowanie włosów jest popularnym i bardzo skutecznym sposobem na wzmocnienie i zregenerowanie struktury włosów. Do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju oleje, które są naturalnymi odżywkami dla włosów pozbawionymi substancji konserwujących, zapachowych i innych szkodliwych związków. W olejowaniu włosów stosuje się najczęściej oleje, takie jak: kokosowy, lniany i rycynowy. Zastosowanie mają również inne rodzaje, np. rzepakowy, z pestek winogron, z wiesiołka, jojoba, ze słodkich migdałów, kukurydziany, słonecznikowy, konopny, z orzechów czy kiełków pszenicy. Olejowanie włosów jest bardzo prostym zabiegiem kosmetycznym. Polega na rozprowadzaniu oleju na całej długości włosów, zwracając szczególną uwagę na końcówki, które są najbardziej podatne na łamanie i rozdwajanie. Olej można wmasować również w skórę głowy, jeśli jest nadmiernie przesuszona i wymaga intensywnego nawilżenia. Po nałożeniu oleju na włosy wykonuje się delikatny masaż, a następnie zakłada się czepek foliowy, a głowę owija ręcznikiem. Olejowanie włosów należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, najlepiej na 1-3 godziny przed umyciem. Zastosowanie ma również olejowanie włosów na noc - wówczas produkt aplikuje się na włosy, pozostawiając go na całą noc.

Olejowanie włosów - efekty

Regularne olejowanie włosów przynosi wiele korzyści. Zabieg ten przyczynia się do wzmocnienia struktury włosów, dogłębnie nawilża, odżywia i regeneruje. Do efektów olejowania włosów zalicza się również nadanie im miękkości, jedwabistości i połysku oraz ułatwienie rozczesywania. Nakładanie oleju na włosy chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, utratą protein oraz przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, niskie lub wysokie temperatury, woda. Olejowanie prowadzi także do zwiększenia sprężystości i elastyczności włosów oraz stymuluje ich wzrost.

Olejowanie włosów olejem kokosowym na noc- jak zrobić?

Olejowanie włosów często wykonuje się za pomocą oleju kokosowego. Produkt ten odbudowuje strukturę proteinową oraz zamyka łuski włosów, dzięki czemu nadaje im miękkości i naturalnego połysku oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Olejowanie włosów olejem kokosowym sprzyja odżywieniu skóry głowy oraz wspomaga zwalczanie łupieżu. Olej kokosowy wnika w cebulki włosów, dostarczając im minerałów niezbędnych do wzrostu i regeneracji, takich jak: cynk, magnez czy potas. Olejowanie włosów olejem kokosowym jest bardzo proste i wymaga użycia jedynie kilku łyżeczek oleju - od trzech do pięciu, co zależy od długości włosów. Olej kokosowy aplikuje się na lekko zwilżone włosy wmasowując go opuszkami palców w skórę głowy, a następnie rozprowadzając produkt na całą długość włosów wcierając go w pojedyncze pasma. Po nałożeniu oleju na włosy głowę owija się ręcznikiem, aby nie pobrudzić pościeli. Tą naturalną odżywkę pozostawia się na włosach na całą noc. Rano olej należy spłukać, myjąc włosy zwykłym szamponem. Olejowanie włosów na noc za pomocą oleju kokosowego zaleca się wykonywać co 2-3 dni. Olej kokosowy stosuje się także jako odżywkę przed myciem włosów, wcierając 1-2 łyżeczki produktu w lekko zmoczone włosy lub aplikując go na same końcówki.

Czy olejowanie włosów naprawdę wzmacnia i poprawia wygląd włosów dowiecie się z filmu: 

Zobacz film: Czy olejowanie włosów naprawdę wzmacnia i poprawia wygląd włosów? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Olejowanie włosów olejkiem rycynowym

Popularnym produktem do olejowania włosów jest olejek rycynowy stanowiący dobre źródło witamin A i E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olejowanie włosów olejkiem rycynowym przyczynia się do ich wygładzenia, regeneracji i odżywienia. Ten rodzaj olejku poprawia elastyczność włosów i zapobiega ich łamaniu. Wykorzystywany jest jako naturalny środek na problem nadmiernego wypadania włosów. Olejek rycynowy przyspiesza wzrost włosów, dlatego jest szczególnie zalecany osobom po ich utracie spowodowanej różnymi chorobami skórnymi. Olejowanie włosów olejkiem rycynowym wykazuje właściwości antyseptyczne, dzięki czemu oczyszcza skórę głowy likwidując bytujące na niej bakterie i grzyby odpowiedzialne za wywoływanie łojotoku i łupieżu. Olejek rycynowy można stosować na noc lub w ciągu dnia przed umyciem włosów. Olejowanie włosów na noc wykonuje się poprzez wmasowanie olejku rycynowego we włosy od nasady po same końce. Następnie włosy należy delikatnie rozczesać, zabezpieczyć foliowym czepkiem i owinąć ręcznikiem. Stosując olejowanie włosów na sucho dwie łyżki olejku rycynowego należy zmieszać z łyżeczką świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Maseczkę nakłada się na włosy i pozostawia na około 20 minut. Po tym czasie kosmetyk należy spłukać, myjąc włosy szamponem.

Olejowanie włosów olejem lnianym

Olejowanie włosów olejem lnianym przynosi efekty po trzech miesiącach regularnego wykonywania zabiegu, najlepiej dwa razy w tygodniu. Jest szczególnie zalecane osobom z problemem nadmiernie puszących się i elektryzujących włosów, a także pozbawionych blasku i trudnych w rozczesywaniu. Olejowanie włosów olejem lnianym zaleca się stosować na sucho na jedną lub dwie godziny przed umyciem. Nakładanie oleju lnianego na noc jest dość uciążliwe, gdyż produkt łatwo przesiąka w poduszkę. Ponadto ma charakterystyczny zapach, dlatego może zakłócać sen. 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
256
22
Polecamy
Olej z czarnuszki na włosy – cudowna odżywka dla pięknych, zdrowych i silnych włosów
Olej z czarnuszki na włosy – cudowna odżywka dla pięknych, zdrowych i silnych włosów Dzień Dobry TVN
Jak olejować włosy?
Jak często olejować włosy i jaki olej będzie najlepszy?
Jak olejować włosy? Jak często olejować włosy i jaki olej będzie najlepszy? Dzień Dobry TVN
Olej kameliowy – właściwości oraz zastosowanie na skórę i włosy.
Zalety „oliwy z oliwek Dalekiego Wschodu”
Olej kameliowy – właściwości oraz zastosowanie na skórę i włosy. Zalety „oliwy z oliwek Dalekiego Wschodu” TVN zdrowie
Olej musztardowy – efekty, bezpieczeństwo.
Jak stosować olej musztardowy na włosy
Olej musztardowy – efekty, bezpieczeństwo. Jak stosować olej musztardowy na włosy TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Podgrzybek zajączek - jak wygląda? Czy ten grzyb jest trujący?
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie