Polub nas na Facebooku
Czytasz: Mobilny opiekun zdrowia. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich nie tylko od święta
menu
Polub nas na Facebooku

Mobilny opiekun zdrowia. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich nie tylko od święta

prezent dla dziadków na święta

mat. prasowe 

Wraz z wiekiem organizm człowieka staje się coraz słabszy i bardziej podatny na choroby. Dlatego osoby starsze częściej mają problemy ze zdrowiem i niejednokrotnie wymagają stałej opieki. W kontrolowaniu ich stanu może pomóc mobilna opaska Comarch. Jak działa?

Osoby starsze – ze względu na pogarszający się stan zdrowia – potrzebują stałej opieki. Znacznie częściej muszą też kontaktować się lekarzem. Niestety nie każdy, kto ma pod swoją opieką seniora może sobie pozwolić na wynajęcie profesjonalnej pomocy. Co gorsza, zdarza się, że opiekunowie muszą łączyć pracę zawodową z dbaniem o seniora. Połączenie tych dwóch rzeczy nie jest proste. Na szczęście dzięki inteligentnej Opasce Życia od firmy Comarch te dwie rzeczy można pogodzić.

Mobilna Opaska Comarch – co to jest?

Opaska Życia to rodzaj cyfrowego opiekuna, który jest zawsze pod ręką. W połączeniu z dedykowaną jej aplikacją mobilną – opiekun może ją pobrać na telefon ze sklepu App Store lub Google Play – ułatwia opiekę nad osobami starszymi, niesamodzielnymi, przewlekle chorymi, a także dziećmi. Dzięki Opasce Życia opiekun zawsze wie, gdzie znajduje się jego podopieczny.

opaska życia od comarch

mat. prasowe 

Jakie korzyści daje takie rozwiązanie?

Urządzenie posiada wbudowany moduł GPS tym samym, ustalenie – w razie nagłego wypadku – gdzie dokładnie znajduje się chory, jest niezwykle proste.

Poza tym inteligentna Opaska monitoruje tętno oraz wybrane aktywności noszącego ją użytkownika. Została ona wyposażona w krokomierz, czujnik założenia, a także informuje opiekuna o jej zdjęciu.

Warto dodać, że do danych zbieranych przez Opaskę równoczesny dostęp może mieć kilku opiekunów. Rozwiązanie pozwala także nawiązać kontakt telefoniczny z podopiecznym. Opaska posiada przycisk SOS, dzięki któremu chory może w każdej chwili wezwać pomoc swojego opiekuna.

Dlaczego warto podarować seniorowi Opaskę Życia?

Opaska Życia pozwala na kontrolę stanu chorego. Dzięki niej opiekun chorego ma stały kontakt z pacjentem, posiada wgląd w jego aktualny stan zdrowia i w razie jakichkolwiek problemów może wezwać pomoc.

Z takiego rozwiązania skorzystają nie tylko seniorzy, ale również ich opiekunowie. Chory będzie miał poczucie, że ktoś przy nim czuwa, ale nie odbiera mu poczucia kontroli i sprawczości. Opiekun zyska niezbędne wsparcie, a także szansę na to, aby odpocząć i choć na chwilę oderwać się od obowiązków.

Trzeba jednak podkreślić, że inteligentna Opaska nie może zastąpić ani opiekuna, ani lekarza. Powinna jedynie ułatwić opiekę nad chorym i poprawić jego bezpieczeństwo.

opaska życia od comarch

mat. prasowe 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
100
13
Polecamy
Masz chorobę przewlekłą?
Możesz ją kontrolować bez wychodzenia z domu
Masz chorobę przewlekłą? Możesz ją kontrolować bez wychodzenia z domu TVN zdrowie
Lekarze wszczepili pacjentowi defibrylator łączący się ze smartfonem.
„Kiedyś powiedziałem, że będę żył sto lat.
Teraz będę żył 150”
Lekarze wszczepili pacjentowi defibrylator łączący się ze smartfonem. „Kiedyś powiedziałem, że będę żył sto lat. Teraz będę żył 150” Dzień Dobry TVN
Alzheimer – mów o tym głośno!
Alzheimer – mów o tym głośno! Dzień Dobry TVN
Pielęgniarka rodzinna:
Strach nie może nas paraliżować, musi nas motywować
Pielęgniarka rodzinna: Strach nie może nas paraliżować, musi nas motywować TVN zdrowie
Komentarze (57)
Julia
Ta opaska to w sumie kreatywny i przydatny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Można połączyć przyjemne z pożytecznym.
Czytaj całość
Adamek
Funkcja mierzenia kroków oraz ciśnienia jest naprawdę dokładna, polecam.
Czytaj całość
Robert
Sami używamy tej opaski u nas w domu :) Świetny produkt, przydatne funkcje, a wszystko w dobrej cenie.
Czytaj całość
Łukasz
Polecam ten produkt każdej osobie, która chce zadbać o bezpieczeństwo bliskiej osoby. Opaska bardzo prosta w obsłudze, a dzięki temu starsza osoba, która nawet nie lubi technologii nie ma problemu, aby jej używać.
Czytaj całość
Tymek
Mega spoko produkt, kupiłem w tym roku na próbę dla mojego taty i przez te 3 miesiące jest bardzo zadowolony.
Czytaj całość
Elżbieta
Produkty mocno na plus, mi się podoba najbardziej połączenie z aplikacją mobilną na telefon. Jestem w pracy, a i tak mam wszystko pod kontrola
Czytaj całość
Polański
Fajna sprawa, że są osoby, które się tym tak interesują. Myślałem, że temat jest bardziej olany przez społeczeństwo. Od siebie dodam, że opaska została wykonana naprawdę z dbałością o szczegóły, więc cena jest jak najbardziej adekwatna.
Czytaj całość
Olka
Świetny pomysł na produkt! Społeczeństwo cały czas się starzeje i za kilka lat może być to jeszcze większy problem, dlatego warto się nim zająć póki jest czas
Czytaj całość
Radosław
Dzisiaj przyszła mi opaska do domu, będzie to niespodzianka dla mojego taty jak wróci od lekarza. Myślę, że będzie zadowolony, mój szwagier u siebie w domu ma tez te opaske i mowie ze ok.
Czytaj całość
Krystian Skoczeń
Przydatne urządzenie, kupiłem dla swojej mamy i jest bardzo zadowolona, a przede wszystkim czuje się bezpieczniej w domu, gdy jest sama.
Czytaj całość
Amelia Sado
Bardzo dobra jakość wykonania i dużo funkcji, które są użyteczne w codziennym życiu, osobiście poleciłam tę opaskę już kilku znajomym i też są zadowoleni.
Czytaj całość
Pola
W sumie taka opaska zdrowia to jest kreatywny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, łączymy przyjemne z pożytecznym.
Czytaj całość
Amadeusz
Lokalizator GPS, jak i również mierzenie tętna oraz kroków w ciągu dnia naprawdę są dokładne i dają realne wyniki.
Czytaj całość
Oskarek
Dla mnie największym zaskoczeniem jest prostota użytku. Starsza osoba nie ma dosłownie żadnych problemów z jej obsługą.
Czytaj całość
Marcelina
Kupiliśmy z rodzeństwem tę opaskę dla mojej babci w tym roku i do tej pory nie było żadnych problemów. Osobiscie jestem najbardziej zaskoczona pomiarem tętna, jak i dokładnością lokalizatora GPS.
Czytaj całość
Iwona
Opiekuję się na co dzień starszymi osobami i z czystym sumieniem polecam tę opaskę moim klientom. Kilku się już zdecydowało na zakup i nie żałują.
Czytaj całość
Adrian Głąb
Miałem najpierw dylemat, czy kupić czy nie - zrobiłem to za namową znajomej i nie żałuję. Produkt jest ok, jakość wykonania spoko i jest prosty w obsłudze dla starszej osoby.
Czytaj całość
Patryk Gola
Opaska bardzo dobrze się u nas sprawdziła. Mamy ją od 4 miesięcy i moja mama jest zadowolona, więc ja też jestem usatysfakcjonowany
Czytaj całość
Klaudia Sroka
Jak dla mnie to jest produkt bardzo przyszłościowy. Coraz częsciej starsze osoby muszą zostawać same w domu, bo dzieci są np. w pracy! U nas kupiliśmy tę opaskę od 7 miesięcy i od tamtej pory serdecznie polecam wszystkim moim znajomym.
Czytaj całość
Aleksander Zawisza
Mogę dodać, że u Comarch bardzo fajne jest to, że za te opaskę płacisz raz - nie ma żadnych ukrytych płatności jak u konkurencji! Duży plus.
Czytaj całość
Kuba Kowalski
Mamy tę opaskę od około 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją dla mamy, bo ma już ponad 70 lat, a ja codziennie muszę wychodzić z domu do pracy. Przez ten czas jestem pozytywnie zaskoczony, bo nie było dosłownie żadnych problemów - a tego najbardziej się obawiałem.
Czytaj całość
Kamil Pasek
Opaska od Comarch jest godna polecenia. Mnie namówił znajomy, bo jego tata używa. Nie żałuję, bo wiem że tata czuje sie teraz bezpieczniej jak jest sam w domu.
Czytaj całość
Henryk Ptak
A dla mnie miłym zaskoczeniem był fakt, że do opaski jest darmowy dostęp do aplikacji. Płacisz ogólnie raz z za produkt i jest spokój, a u konkurencji jest niestety dużo dodatkowych płatności.
Czytaj całość
Wojtek Stęposz
Widzę tutaj sporo pozytywnych komentarzy na temat tej opaski i chcę powiedzieć, że mają one swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Mam tę opaskę u siebie od miesiąca i działa bez zarzutu. I faktycznie dla starszej osoby jest bardzo prosta w użytku.
Czytaj całość
Łukasz Zegan
A ja osobiście jestem pozytywnie zaskoczony dwoma rzeczami w tej opasce. Pierwsza - lokalizator GPS jest bardzo dokładny, a druga to, że mierzenie tętna też jest dokładne, jak na opaskę.
Czytaj całość
Artur Moraski
Najbardziej lubie w tej opasce jedna rzecza - prostotę. Moja mama, która ma 70 lat nie ma dosłownie żadnych problemów żeby ogarnąć działanie i funkcje! Polecam!
Czytaj całość
Przemek Jankowski
Jeżeli ktoś chce kupić opaskę od Comarch - to polecam bardziej wariant z kartą SIM. Płacisz jednorazowo kilkadziesiąt więcej złotych więcej, ale zyskujesz dodatkową funkcję że możesz dodać wybrany numer kontaktowy. Starsza osoba może dużo szybciej się skontaktować w kryzysowej sytuacji.
Czytaj całość
Kazimierz Niemiec
Opaska przyszła nam dosłownie tydzień temu - pierwsze wrażenie jest naprawdę pozytywne. Szczególnie cieszy mnie fakt, że sama opaska nie sprawia żadnych problemów starszej osobie w obsłudze. Lekko się tego obawiałem, ale na szczęście jest git
Czytaj całość
Aniela Zając
Jak dla mnie świetna idea. Moi znajomi mają te opaske jezeli dobrze pamiętam i są z niej bardzo zadowoleni. Ich mama musi zostawać często w domu sama, gdy są w pracy i teraz czują się bezpieczniej :)
Czytaj całość
Kacper
Ulubiona funkcja w tej opasce - dodanie numeru kontaktowego do opaski. Dopłacasz kilkadziesiąt złotych za wariant z kartą SIM i zyskujesz bardzo przydatną funkcję.
Czytaj całość
Najlepsze jest to, że opaska jest banalnie prosta w obsłudze. Mama nie ma problemów, poszło naprawdę sprawnie. Miałem większe obawy, ale kilka dni "treningu" i zapoznania się ze sprzętem i śmiga - bez problemowo.
Czytaj całość
Łukasz Sadowski
Lokalizator GPS jest bardzo dokładny, a ja mam wszystko na telefonie w aplikacji. Odkąd mamy opaskę, czyli ponad 8 miesięcy to jestem dużo spokojniejszy o mojego teścia. Polecam każdej osobie, która chce zadbać o bezpieczeństwo bliskiej osoby.
Czytaj całość
Julia Masa
Dodatkowy plus dla Comarch to cena i brak ukrytych kosztów. Płacisz raz za opaskę i masz produkt. Aplikacja jest darmowa i wszystkie funkcje w niej są darmowe, a nie jak u konkurencji, które wymagają dodatkowych stałych opłat.
Czytaj całość
Wiktoria Bac
Potwierdzam - opaska Comarch bardzo dobrze się sprawdza. U nas używamy jej od około 9 miesięcy i moja mama jest bardzo zadowolona
Czytaj całość
Kamila Komenda
Comarch i Sidly - według mnie to dwa najlepsze wybory na rynku aktualnie :) Mogę obie polecić, bo u nas w rodzinie tak się złożyło, że używamy i tej i tej. Przydatne funkcje w dobrej cenie.
Czytaj całość
Karol Słowek
Urządzenia choć nie wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo pomocnie to w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Opaski mega pomagają w codziennym życiu w przypadku kiedy starsza osoba musi zostać sama w domu na kilka godzin i to kilka razy w tygodniu. Wiem, co mówię, bo sam używaj jej, bo moja mama musi byćsama w domu prawie codziennie przez 6-7 godzin.
Czytaj całość
Aleksander Wielki
Serio przydatną funkcją jest możliwość dodania numeru kontaktowego do opaski. Jest to git, bo w moim przypadku mama totalnie nie lubi telefonów, więc nawet jak sie czasem gorzej czuła to miała większy problem żeby się ze mną skontaktowac. Teraz problemu juz nie ma.
Czytaj całość
Oskar Racibor
Widzę dużo komentarzy pozytywnych o samej opasce. A ja pochwalę dodatkowo aplikację do pobrania na telefon. Jest bardzo intuicyjna i można mieć wszystko pod kontrolą nie będąc w domu. Co wazne apka się nie zacina - przynajmniej u mnie, a mam ją pobraną już kilka miesięcy.
Czytaj całość
Michałek
Opaska jest banalna w obsłudze. Moim zdaniem jest to jeden z największych plusów tego sprzętu, bo jednak jest on przeznaczony dla starszych osób, więc musi być łatwy do ogarnięcia :)
Czytaj całość
Kacper Filek
Produkt jest wart swojej ceny, ilość funkcji i jakość wykonania na duży plus. Fajne też jest to, że samo urządzenie jest mega łatwe w obsłudze, bo na początku byłem do tego sceptycznie nastawiony.
Czytaj całość
Franciszek
A ja kupilem te opaske z polecenia naszej opiekunki mamy. Stwierdziła, że to fajne urządzenia, które może pomóc i mamie i mi. Co prawda dopiero testujemy urządzenie, bo mamy opaskę miesiąc, ale jak na razie wszystko jest git.
Czytaj całość
Piotrek Ludas
U nas mamy już opaskę Comarch od około 5 miesięcy - jesteśmy zadowoleni, przez ten czas nie ma na co narzekać. Pozytywnie jestem też zaskoczony baterią, która bez problemu trzyma nawet kilka dni
Czytaj całość
Kamil Borys
Sam produkt na duży plus. Nie jedyna opaska na rynku, bo jeszcze jest np. Sidly lub Locon - wszystkie te wybory mają identyczne zastosowanie. Sam miałem przyjemność używać każdej z nich i powiem szczerze. Każdy wybór jest godny wybrania.
Czytaj całość
Kornelia Przemyśl
Najlepsza funkcja według mnie w tej opasce to nie jest lokalizator GPS, ani nawet funkcja SOS - moja mama od zawsze była przeciwna technologii, a od dłuższego czasu nawet obsługa starej komórki jest dla niej wyzwaniem, dlatego uwielbiam funkcję, że mogę dodać numer kontaktowy do opaski!
Czytaj całość
Monika Pasek
Na początku byliśmy nastawieni bardzo sceptyczni, ale za namową opiekunki spróbowaliśmy. Dzisiaj nie wyobrażam sobie wychodzić z domu, bez świadomości, że moja mama ma na sobie opaske - jestem w pracy, a i tak mam pod kontrolą co się dzieje poprzez apkę!
Czytaj całość
Marcelina
Opaska jest banalna w obsłudze - najważniejszy aspekt dla starszej osoby, sprawdza się bardzo dobrze.
Czytaj całość
Olek
Lokalizator GPS jest bardzo dokładny, a ja mam wszystko na telefonie w aplikacji. Odkąd mamy opaskę, czyli ponad 6 miesięcy to jestem dużo spokojniejszy o mojego tatę.
Czytaj całość
Michał
Opaska to ciekawe rozwiązanie dla starszych osób, które muszą często zostać same w domu. Sami jesteśmy na etapie wyboru sprzętu dla mojej mamy, ale widzę w Internecie wiele pozytywnych komentarzy i szczerze nie dziwię się, jeżeli produkt naprawdę pomaga to jest wart swojej ceny.
Czytaj całość
Weronika
Opaska posiada wiele funkcji. Lokalizator GPS, mierzenie tętna, licznik kroków, jest łatwa w obsłudze dla starszej osoby - według mnie w tej cenie to naprawdę rozsądny wybór.
Czytaj całość
Emilia
Najlepszą funkcją według mnie w tej opasce jest możliwość dodania numeru kontaktowego wybranej osoby. Starsza osoba, wtedy może duża łatwiej skontaktować się, gdy np. gorzej się poczuje.
Czytaj całość
Aleksander
U nas ciocia jedna ciocia ma już swoje lata - kuzyn usprawnił kilka rzeczy w domu z uwagi na nią, a opaskę polecił mu znajomy z pracy. Ciocia często zostaje sama w domu, bo kuzyn i jego żona pracują. Funkcja SOS i lokalizator jest dla nich zbawienna, bo czują się dużo bezpieczniej o ciocię.
Czytaj całość
Michał
Moja mama ma ją od 4 miesięcy. Najbardziej lubi funkcje licznika kroków i mierzenia tętna, bo musi mierzyć kilka razy dziennie
Czytaj całość
Paweł
Kupiłem dla mojego dziadka na dzień dziadka, pierwsze wrażenie jest bardzo dobre :) Zobaczymy, jak dalej się sprawdzi.
Czytaj całość
Oliwia
Dla mnie spełnia podstawowe funkcje potrzebne osobie starszej. Jest ok :)
Czytaj całość
Marek
Fajne w niej jest to, że ma też takie podstawowe funkcje typu - pomiar ciśnienia oraz licznik kroków.
Czytaj całość
Wiktoria
Moja mama jej używa, najważniejsze w niej jest to że nawet dla osoby starszej - jest bardzo łatwa w użytku codziennym!!!
Czytaj całość
Ola
Świetna opaska, jestem za tym, aby takie sprzęty były coraz bardziej popularne!
Czytaj całość
Nie przegap
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej – czy jest niebezpieczne?
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej – czy jest niebezpieczne?
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby