Polub nas na Facebooku
Czytasz: Koronawirus w USA - w ciągu jednej doby zmarło ponad 1500 osób
menu
Polub nas na Facebooku

Koronawirus w USA - w ciągu jednej doby zmarło ponad 1500 osób

Getty Images

Najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Do tej pory najgorszy pod względem liczby zgonów był Wielki Piątek - odnotowano 2108 przypadków. Statystyki te spadają jednak powoli. Minionej doby z powodu COVID-19 życie straciło 1509 chorych.

Koronawirus w USA

Najwięcej zakażeń koronawirusem przypada właśnie na Stany Zjednoczone. Zresztą gdy mowa o ofiarach śmiertelnych COVID-19 również w USA jest ich najwięcej. Na ten moment zainfekowanych SARS-CoV-2 jest ponad 580 000 amerykańskich obywateli, z czego ponad 23 500 ludzi straciło przez niego życie. Bywały dni, kiedy dziennie odnotowywano ponad 2000 zgonów. Minionej doby liczba ta okazała się już nieco niższa – 1509, lecz wciąż przerażająca. Najgorzej sytuacja wygląda w stanie Nowy Jork, gdzie koronawirus zabił już ponad 10 000 pacjentów. Władze miasta muszą na co dzień borykać się z problemem niedoboru lekarzy, sprzętu, odzieży ochronnej, a także miejsc w szpitalach i kostnicach. Te ostatnie braki spowodowały, że podjęto decyzję o chowaniu zakażonych w masowych grobach. Region ten uważa się za amerykańskie epicentrum tego patogenu. Gubernator Nowego Jorku twierdzi, że największa i najgorszą falę zachorowań miasto ma już za sobą, co potwierdzają statystyki i modele matematyczne.

Koronawirus na świecie

Do tej pory na świecie wykryto blisko 2 000 000 zakażeń SARS-CoV-2, z czego prawie 120 000 ludzie zmarło, a ponad 450 000 ozdrowiało. Sytuacje epidemiologiczna najgorzej przedstawia się dziś właśnie w Stanach Zjednoczonych, choć groźnie wciąż wygląda we Włoszech oraz Hiszpanii. Niektóre rządy, w tym także i polski, ogłaszają, że niedługo chcą poluźnić nałożone z powodu pandemii na obywateli restrykcje. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, by ten proces nie odbywał się zbyt prędko, ponieważ grozi to tak zwanym „śmiertelnym odrodzeniem” koronawirusa.

Jak się ochronić przed koronawirusem?

Jaka jest najlepsza metoda obrony przed SARS-CoV-2? Eksperci nie mają żadnych wątpliwości, że najskuteczniejsza jest społeczna izolacja. Jeśli jednak wyjście z domu okaże się koniecznością, należy utrzymywać minimum dwu metrowy dystans w stosunku do innych. Poza tym niezbędna będzie także odpowiednia higiena, w tym dokładne mycie rąk. Dobrym pomysłem okaże się też częstsze niż zazwyczaj czyszczenie blatów, podłóg, klamek, kranów, kluczy czy ekranów telefonów.

Zobacz film: Raport – koronawirus w USA

Źródło: Dzień Dobry TVN

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
47
5
Polecamy
Niepokojące wieści z USA - ponad tysiąc zgonów jednego dnia
Niepokojące wieści z USA - ponad tysiąc zgonów jednego dnia TVN zdrowie
Liczba zakażonych koronawirusem w USA jest już większa niż w Chinach
Liczba zakażonych koronawirusem w USA jest już większa niż w Chinach TVN zdrowie
Koronawirus w Brazylii -codziennie przybywa 20 tys. chorych.
"Są pogłoski, że liczba rzeczywista jest 15 razy większa"
Koronawirus w Brazylii -codziennie przybywa 20 tys. chorych. "Są pogłoski, że liczba rzeczywista jest 15 razy większa" Dzień Dobry TVN
Koronawirus nie daje za wygraną.
Rekordowy wzrost infekcji w USA, zakażony prezydent Brazylii.
Co z Europą?
Koronawirus nie daje za wygraną. Rekordowy wzrost infekcji w USA, zakażony prezydent Brazylii. Co z Europą? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Jaki kolor i kształt ma zdrowy stolec? 
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby