Najnowsza metoda leczenia żylaków polega na klejeniu ich specjalnym klejem, który całkowicie zamyka chore naczynia. Jest to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg.
Podstawą leczenia żylaków jest wizyta u lekarza i badanie ultrasonograficzne (USG)< które pozwala ocenić stan naczyń krwionośnych i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Bardzo ważne jest, aby żylaki leczyć - nie tylko ze względów estetycznych, ale i medycznych.
Zobacz: Maść na żylaki nóg i odbytu – jakie składniki powinna zawierać?
W żylakach mogą powstawać skrzepliny, które utrudniają przepływ krwi w miejscu swojego powstawania lub mogą odrywać się i, przemieszczając z krwią, blokować inne, ważne dla życia naczynia (takie jak np. tętnice płucne lub mózgowe). Dlatego tak ważne jest leczenie żylaków.
Jak skutecznie leczyć żylaki? Dowiesz się tego z naszego filmu
Żylak to nic innego jak poszerzenie naczynia - ciśnienie działa na ścianę naczynia, rozszerza się ono, krew zwalnia przepływ i tworzą się stany zapalne i zakrzepy. Jak zapewnia dr Jarosław Rosochacki, chirurg żył, zabieg klejenia żył można zastosować w początkowym stadium choroby:
Większość pacjentów kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu klejenia naczyń, jednak w bardzo zaawansowanym stadium choroby, wtedy należy wybrać inną metodę leczenia. Wcześnie rozpoznaną metodę można bez przeszkód leczyć za pomocą klejenia naczyń.