Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak zadbać o zdrowie podczas pandemii? Wykonaj specjalistyczne badania
menu
Polub nas na Facebooku

Jak zadbać o zdrowie podczas pandemii? Wykonaj specjalistyczne badania

mat. prasowe

Środki dezynfekujące, maseczki, dystans społeczny... Nikt nie jest w stanie określić, czy to stan chwilowy, czy też „nowa normalność”. Obawy o zdrowie swoje i bliskich towarzyszą nam na co dzień, choć w zmiennym nasileniu. Wielu z nas zastanawia się nad tym, czy przeszło już może infekcję SARS-CoV-2 oraz czy ewentualne zakażenie może wpłynąć negatywnie na nasz stan zdrowia?

W tym specyficznym okresie Laboratoria medyczne DIAGNOSTYKA zachęcają do wzięcia udziału w kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Zdrowie pod lupą w dobie pandemii”. W ramach akcji dostępne są specjalistyczne zestawy badań w przystępnych cenach w kierunku chorób predysponujących do ciężkiego przebiegu COVID-19 oraz badania weryfikujące, czy przebyliśmy infekcję wirusem SARS-CoV-2. Pakiety badań, które zostały przygotowane w ramach akcji to: e-Pakiet „Zdrowie w dobie pandemii” z automatycznym raportem, dołączanym do wyników badań oraz e-Pakiet Koronawirus SARS-CoV-2, panel przeciwciał (IgM, IgG) półilościowo.

Zestaw badań pomagający wychwycić nieprawidłowości zdrowotne

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 może przebiegać w cięższej postaci u osób, które chorują przewlekle. Lista schorzeń i innych czynników ryzyka podlega ciągłej rewizji, jest uzupełniana i weryfikowana w miarę pojawiania się wiarygodnych danych z obserwacji dużych grup pacjentów. Aktualnie, niekorzystny wpływ na przebieg COVID-19 najlepiej udokumentowano dla: poważnych chorób sercowo-naczyniowych (niewydolność serca, choroba wieńcowa, kardiomiopatie), chorób nowotworowych, przewlekłej choroby nerek, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), otyłości (BM I≥ 30), cukrzycy typu 2, anemii sierpowatej oraz stanów po przeszczepie narządów - podaje dr n. med. Emilia Martin, specjalista ds. badań laboratoryjnych.

We wczesnym wychwyceniu wielu nieprawidłowości zdrowotnych (m.in. cukrzycy, chorób nerek, chorób wątroby, stanów zapalnych, dyslipidemii) mogą pomóc badania laboratoryjne, które są dostępne w ramach e-Pakietu Zdrowie w dobie pandemii. W skład tego zestawu badań wchodzi 14 badań: morfologia krwi, glukoza (podstawowe badanie w kierunku cukrzycy i stanów ją poprzedzających), lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG) (jeden z głównych wskaźników ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych), kreatynina z eGFR (główny laboratoryjny wykładnik funkcji nerek; wzrost stężenia kreatyniny we krwi, któremu towarzyszy spadek parametru eGFR wskazuje na niewydolność nerek), próby wątrobowe (grupa badań, pozwalająca ocenić stan wątroby i dróg żółciowych, obejmująca oznaczenie aktywności enzymów wątrobowych (ALT, AST, GGTP i ALP) oraz stężenia bilirubiny całkowitej) oraz CRP (niespecyficzny wskaźnik toczącego się stanu zapalnego. Pakiet zawiera automatyczny raport, dołączony do wyników badań.

Pakiet badań wykrywających obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2

W drugim e-Pakiecie Koronawirus SARS-CoV-2, panel przeciwciał (IgM, IgG) półilościowo oznaczane są przeciwciała powstające po kontakcie z koronawirusem SARS-CoV-2. Jest to badanie serologiczne półilościowe, które umożliwia dokładniejsze niż test jakościowy oznaczenie przeciwciał w dwóch klasach: IgG oraz IgM. Testy półilościowe w kierunku infekcji SARS-CoV-2 wykonywane są na analizatorach, wyłącznie w laboratoriach medycznych. Wynik ujemny w obu klasach (IgM oraz IgG) oznacza najpewniej brak przebytego kontaktu z wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości. Wynik dodatni badania przeciwciał najprawdopodobniej wskazuje na przebyty kontakt z wirusem SARS-CoV-2, ale może też wskazywać na wczesną fazę infekcji.

Więcej informacji na stronie akcji: www.diag.pl/pacjent/akcja-edukacyjno-profilaktyczna-zdrowie-pod-lupa-w-dobie-pandemii/. Zakupione vouchery w e-Sklepie DIAGNOSTYKI można realizować przez 90 dni od dnia zakupu.

Kampania edukacyjno-profilaktyczna „Zdrowie pod lupą w dobie pandemii” potrwa do 30 listopada 2020 r.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Komentarze (0)
Nie przegap
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Borowik – jakie są rodzaje borowików? Które są jadalne, a które trujące?
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
Kiwano - afrykański owoc o unikalnym smaku. Właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i zastosowanie w kuchni
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?