Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak zadbać o zdrowie podczas pandemii? Wykonaj specjalistyczne badania
menu
Polub nas na Facebooku

Jak zadbać o zdrowie podczas pandemii? Wykonaj specjalistyczne badania

mat. prasowe

Środki dezynfekujące, maseczki, dystans społeczny... Nikt nie jest w stanie określić, czy to stan chwilowy, czy też „nowa normalność”. Obawy o zdrowie swoje i bliskich towarzyszą nam na co dzień, choć w zmiennym nasileniu. Wielu z nas zastanawia się nad tym, czy przeszło już może infekcję SARS-CoV-2 oraz czy ewentualne zakażenie może wpłynąć negatywnie na nasz stan zdrowia?

W tym specyficznym okresie Laboratoria medyczne DIAGNOSTYKA zachęcają do wzięcia udziału w kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Zdrowie pod lupą w dobie pandemii”. W ramach akcji dostępne są specjalistyczne zestawy badań w przystępnych cenach w kierunku chorób predysponujących do ciężkiego przebiegu COVID-19 oraz badania weryfikujące, czy przebyliśmy infekcję wirusem SARS-CoV-2. Pakiety badań, które zostały przygotowane w ramach akcji to: e-Pakiet „Zdrowie w dobie pandemii” z automatycznym raportem, dołączanym do wyników badań oraz e-Pakiet Koronawirus SARS-CoV-2, panel przeciwciał (IgM, IgG) półilościowo.

Zestaw badań pomagający wychwycić nieprawidłowości zdrowotne

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 może przebiegać w cięższej postaci u osób, które chorują przewlekle. Lista schorzeń i innych czynników ryzyka podlega ciągłej rewizji, jest uzupełniana i weryfikowana w miarę pojawiania się wiarygodnych danych z obserwacji dużych grup pacjentów. Aktualnie, niekorzystny wpływ na przebieg COVID-19 najlepiej udokumentowano dla: poważnych chorób sercowo-naczyniowych (niewydolność serca, choroba wieńcowa, kardiomiopatie), chorób nowotworowych, przewlekłej choroby nerek, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), otyłości (BM I≥ 30), cukrzycy typu 2, anemii sierpowatej oraz stanów po przeszczepie narządów - podaje dr n. med. Emilia Martin, specjalista ds. badań laboratoryjnych.

We wczesnym wychwyceniu wielu nieprawidłowości zdrowotnych (m.in. cukrzycy, chorób nerek, chorób wątroby, stanów zapalnych, dyslipidemii) mogą pomóc badania laboratoryjne, które są dostępne w ramach e-Pakietu Zdrowie w dobie pandemii. W skład tego zestawu badań wchodzi 14 badań: morfologia krwi, glukoza (podstawowe badanie w kierunku cukrzycy i stanów ją poprzedzających), lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG) (jeden z głównych wskaźników ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych), kreatynina z eGFR (główny laboratoryjny wykładnik funkcji nerek; wzrost stężenia kreatyniny we krwi, któremu towarzyszy spadek parametru eGFR wskazuje na niewydolność nerek), próby wątrobowe (grupa badań, pozwalająca ocenić stan wątroby i dróg żółciowych, obejmująca oznaczenie aktywności enzymów wątrobowych (ALT, AST, GGTP i ALP) oraz stężenia bilirubiny całkowitej) oraz CRP (niespecyficzny wskaźnik toczącego się stanu zapalnego. Pakiet zawiera automatyczny raport, dołączony do wyników badań.

Pakiet badań wykrywających obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2

W drugim e-Pakiecie Koronawirus SARS-CoV-2, panel przeciwciał (IgM, IgG) półilościowo oznaczane są przeciwciała powstające po kontakcie z koronawirusem SARS-CoV-2. Jest to badanie serologiczne półilościowe, które umożliwia dokładniejsze niż test jakościowy oznaczenie przeciwciał w dwóch klasach: IgG oraz IgM. Testy półilościowe w kierunku infekcji SARS-CoV-2 wykonywane są na analizatorach, wyłącznie w laboratoriach medycznych. Wynik ujemny w obu klasach (IgM oraz IgG) oznacza najpewniej brak przebytego kontaktu z wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości. Wynik dodatni badania przeciwciał najprawdopodobniej wskazuje na przebyty kontakt z wirusem SARS-CoV-2, ale może też wskazywać na wczesną fazę infekcji.

Więcej informacji na stronie akcji: www.diag.pl/pacjent/akcja-edukacyjno-profilaktyczna-zdrowie-pod-lupa-w-dobie-pandemii/. Zakupione vouchery w e-Sklepie DIAGNOSTYKI można realizować przez 90 dni od dnia zakupu.

Kampania edukacyjno-profilaktyczna „Zdrowie pod lupą w dobie pandemii” potrwa do 30 listopada 2020 r.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
0
0
Polecamy
COVID-19 przeszło nawet trzykrotnie więcej Polaków, niż podają statystyki.
Jak to obliczono?
COVID-19 przeszło nawet trzykrotnie więcej Polaków, niż podają statystyki. Jak to obliczono? Dzień Dobry TVN
Niedobór witaminy D może sprzyjać koronawirusowi.
Jak zwiększyć jej poziom? 
Niedobór witaminy D może sprzyjać koronawirusowi. Jak zwiększyć jej poziom?  Dzień Dobry TVN
Prof. Tomasz Wielkoszyński o COVID-19:
”Testy serologiczne będą odgrywały rolę w dopuszczaniu do pracy”
Prof. Tomasz Wielkoszyński o COVID-19: ”Testy serologiczne będą odgrywały rolę w dopuszczaniu do pracy” TVN zdrowie
Czy testom w kierunku COVID-19 można ufać? 
Czy testom w kierunku COVID-19 można ufać?  TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej – czy jest niebezpieczne?
Zwężenie przestrzeni międzykręgowej – czy jest niebezpieczne?
Co to jest fango i jak działa? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów fango
Co to jest fango i jak działa? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów fango
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?