Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak przekonać dziecko do zdrowej diety? Dlaczego warto jeść kiszonki? Chcecie poznać odpowiedzi? Oglądajcie program 36,6°C!
menu
Polub nas na Facebooku

Jak przekonać dziecko do zdrowej diety? Dlaczego warto jeść kiszonki? Chcecie poznać odpowiedzi? Oglądajcie program 36,6°C!

Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek

Fot: Iwona Lisowska

Czy można przekonać dziecko do zdrowej diety? Czy grzyb może wyleczyć raka? Czy warto jeść kiszonki? To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone w najnowszym odcinku programu 36,6°C. O czym jeszcze będzie mowa w programie? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 18.00!

Dieta dzieci nie należy do najzdrowszych. Zamiast warzyw, ryb, czy produktów z pełnego ziarna rodzice często serwują im niezdrowe przekąski i żywność wysokoprzetworzoną, w której próżno szukać wartości odżywczych. Taka dieta może sprawić, że dziecko będzie miało poważne problemy ze zdrowiem. Jak zmienić nawyki żywieniowe zarówno dzieci, jak i rodziców? Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek mają na to sposób!

#jembozdrowe, czyli jak zmienić nawyki żywieniowe dziecka?

Już w sobotę, 13 kwietnia, Ewa Drzyzga wystartuje z nowy cyklem #jembozdrowe, w którym będzie przekonywać rodziców, nauczycieli i same dzieci do zdrowego jedzenia. Z pomocą Michela Moran, Anny Starmach i całej grupy najlepszych specjalistów – dietetyków, psychodietetyków i technologów żywności prowadzący 36,6°C nauczą Was jak przygotować zdrowe jedzenie, żeby doskonale smakowało i żeby dzieci miały ochotę je jeść.

Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj.

Okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać te najbezpieczniejsze?

Z dnia na dzień słonecznych dni jest coraz więcej, słońce dodaje energii, ale promienie UV mogą być szkodliwe. W najbliższym programie dowiecie się jak promienie słoneczne wpływają na oczy i czy zwykłe okulary przeciwsłoneczne, kupione na straganie, wystarczą, żeby je przed promieniowaniem ochronić. Oglądajcie program 36,6°C, w najbliższą sobotę, o 18.00!

Dlaczego warto jeść kiszonki?

Mają mnóstwo właściwości prozdrowotnych, a zdaniem ekspertów chronią przed białaczką, rakiem jelita grubego, piersi, płuc, trzustki, wątroby, a nawet gruczołu krokowego! Większość z Was ma jej w domu i bardzo często robi je samodzielnie. O czym mowa? O kiszonkach! Z najnowszego odcinka programu 36,6°C dowiecie się nie tylko dlaczego warto je jeść, ale przede wszystkim tego, jak je przygotować, aby były naprawdę zdrowe!

Zobacz zapowiedź najnowszego odcinka programu 36,6°C:

Zobacz film: O czym będzie mowa w najnowszym odcinku programu 36,6°C? Źródło: 36,6

Grzyb, który leczy raka

Przełomowe odkrycie Polskich naukowców! Grzyb rosnący w Białowieskich lasach może okazać się lekiem na raka! Korzeniowiec sosnowy, bo o nim mowa; to szkodnik, który wywołuje chorobę drzew, ale jak pokazują prowadzone badania, to co szkodzi drzewom, może też zabijać komórki nowotworowe. O tym na jakim etapie badań są aktualnie białostoccy naukowcy? Dowiecie się tego z rozmowy prof. Krzysztofa Łabuzka z prof. Haliną Car, kierownikiem Zakładu Farmakologii Doświadczalnej

Jak leczyć chorobę Parkinsona?

Choroba Parkinsona jest jedną z najczęściej występujących chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Szacuje się, że w Polsce na Parkinsona cierpi około 80 tysięcy osób. Już w najbliższą sobotę poznacie Andrzeja, który cierpi na Parkinsona. Mężczyzna żeby móc normalnie funkcjonować poddał się głębokiej stymulacji mózgu. Jak operacja zmieniła jego dotychczasowe życie? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu 36,6°C! Zapraszamy w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 18:00!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
4
1
Polecamy
Czy burak leczy raka?
Chcecie poznać odpowiedź?
Oglądajcie program 36,6°C!
Czy burak leczy raka? Chcecie poznać odpowiedź? Oglądajcie program 36,6°C! TVN zdrowie
Ewa Drzyzga zmienia nawyki żywieniowe dzieci!
Rozpoczyna akcję #jembozdrowe
Ewa Drzyzga zmienia nawyki żywieniowe dzieci! Rozpoczyna akcję #jembozdrowe TVN zdrowie
Dziecko po posiłku szybko jest znowu głodne?
Lekarz wyjaśnia, co się za tym kryje
Dziecko po posiłku szybko jest znowu głodne? Lekarz wyjaśnia, co się za tym kryje Dzień Dobry TVN
Trzynastoletni Tomek walczy z otyłością.
"Był moment, że nie mógł sobie poradzić z zawiązaniem butów"
Trzynastoletni Tomek walczy z otyłością. "Był moment, że nie mógł sobie poradzić z zawiązaniem butów" Dzień Dobry TVN
Komentarze (1)
Nie przegap
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?