Polub nas na Facebooku
Czytasz: Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Orgazm pochwowy i orgazm bez stosunku
menu
Polub nas na Facebooku

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Orgazm pochwowy i orgazm bez stosunku

Para, która uprawia seks

Fot: Jacob Ammentorp Lund / gettyimages.com

Ponieważ wiele par nie wie, jak doprowadzić kobietę do orgazmu, badania wskazują, że uwieńczenie stosunku seksualnego przeżywa jedynie około 40% kobiet. Tymczasem można się tego nauczyć. Orgazm pochwowy jest intensywny i opisywany jako znacznie głębszy niż orgazm łechtaczkowy.

Nie można dzielić orgazmu na lepszy i gorszy, ponieważ zawsze przynosi on przyjemność w trakcie stosunku. Z pewnością jednak orgazm pochwowy znacznie trudniej osiągnąć, dlatego też doznania te są odczuwane jako głębsze i bardziej intensywne niż w przypadku orgazmu łechtaczkowego.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Kobiecy orgazm jest znacznie bardziej złożony niż męski i wymaga, niezależnie od jego rodzaju, intensywniejszej pracy, dlatego kobiety znacznie częściej mają problemy z jego osiągnięciem. Można się jednak tego nauczyć.

Zanim do niego dojdzie, organizm kobiety przechodzi przez kilka faz. W fazie podniecenia pochwa zaczyna wydzielać dodatkowe ilości śluzu i dochodzi do pobudzenia, którego punktem kulminacyjnym jest orgazm. Następuje on po tym, jak krew napływa do podbrzusza, a mięsień łonowo-guziczny powiększa się.

Podczas orgazmu oddech jest szybszy, puls sięga nawet 180 uderzeń na minutę, a mięśnie pochwy rytmicznie się kurczą, powodując przyjemne doznania.

Czy punkt G istnieje? Ekspert podpowiada gdzie go szukać

Zobacz film: Gdzie szukać punktu G? Źródło: Klinika urody.

Nie każdy mężczyzna jest świadomy, że jest wiele sposobów na to jak można doprowadzić kobietę do orgazmu. Jest również wiele rodzajów orgazmu. Poza łechtaczkowym, który kobieta może osiągnąć szybko i pochwowym, wymagającym bardziej wytężonej pracy, są jeszcze:

  • orgazm sutkowy – występuje w wyniku pieszczot piersi, jest jednak trudny do osiągnięcia, ponieważ u wielu kobiet wywołują one reakcje bólowe; partner musi mieć doświadczenie i wiedzieć, jak doprowadzić kobietę do orgazmu bez stosunku;
  • orgazm wyobrażeniowy (tzw. psychogenny) – wywołują go jedynie fantazje erotyczne i dochodzi do niego bez żadnej stymulacji;
  • orgazm nocny – pojawia się samoistnie podczas snu (często wynika z wysokiego libido kobiety lub niezaspokojenia seksualnego);
  • orgazm wielokrotny – osiągany przez niewiele kobiet, uzależniony jest od rodzaju stymulacji, pozycji seksualnych, ale także od poziomu kobiecego libido; badania wskazują, że przeżywa go jedynie około 30% kobiet.

Nie każdy orgazm jest przyjemny. Zdarza się, że kobieta odczuwa w jego trakcie ból opisywany jako kłucie, pieczenie, a nawet rozrywanie. Mogą go powodować zmiany w obrębie narządów płciowych (np. po porodzie), hormony, menopauza, a także obecność mięśniaków macicy czy stosowanie antykoncepcyjnej wkładki domacicznej.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego?

Różnica między orgazmem łechtaczkowym a pochwowym polega na intensywności doznań. Podczas gdy ten pierwszy odczuwany jest w okolicach stymulowanych narządów płciowych, ten drugi rozprzestrzenia się po całym ciele. Doznawane w jego trakcie uczucie przypomina rozchodzenie się przyjemnego ciepła. W trakcie stosunku partner musi posiadać wiedzę o tym, jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego, ponieważ wymaga to starań i stymulacji punktu G, który znajduje się w przedniej ścianie pochwy. W jej wyniku dochodzi do narastania odczuć i w konsekwencji do orgazmu, który poza tym, że jest intensywniejszy, jest też dłuższy niż łechtaczkowy.

Zobacz także: Brak orgazmu u kobiet i mężczyzn – jakie może mieć przyczyny?

Tego typu stymulacji należy się jednak nauczyć, ponieważ znacznie łatwiej jest doprowadzić do orgazmu łechtaczkowego. Stąd też te pochwowe są przeżywane przez mniejszą liczbę kobiet i o wiele częściej dochodzi do nich podczas fantazji erotycznych czy masturbacji. W przypadku stosunku i penetracji orgazm pochwowy jest znacznie trudniejszy do osiągnięcia, przez co część mężczyzn, a nawet kobiet, uważa go za mit. Kwestionuje się także istnienie punktu G.

Narządy intymne kobiety – łechtaczka, pochwa czy wargi mniejsze – są połączone siecią nerwową, przez co trudno jednoznacznie określić, z jakiej przyczyny dochodzi do orgazmu. Jego brak może natomiast wynikać z nieumiejętnej stymulacji kobiety, ale również jest kwestią psychiki czy anatomii. Orgazm kobiety jest wynikiem starań obu stron w trakcie zbliżenia seksualnego. Podstawą do jego osiągnięcia jest odpowiedni poziom relaksacji i umiejętna stymulacja, która obejmuje również grę wstępną.

Zobacz film i przekonaj się jak wzmocnić doznania seksualne

Zobacz film: "Zastrzyk orgazmu" - na czym polega zabieg? Źródło: Klinika urody.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu bez stosunku?

Do orgazmu można doprowadzić bez tradycyjnego stosunku. Seks bez penetracji przez wiele par jest traktowany jako urozmaicenie życia intymnego. Kulminację można osiągnąć za pomocą samych pieszczot narządów intymnych i stref erogennych, czyli pettingu. Składa się na niego wiele technik, np. wzajemna masturbacja czy seks oralny. Przy masturbacji narządy płciowe stymulowane są za pomocą dłoni, a przy seksie oralnym za pomocą ust i języka. Na temat kwestii, jak doprowadzić kobietę do orgazmu językiem lub palcami, napisano już wiele artykułów, ale najważniejsza jest obserwacja reakcji partnerki na dotyk. Techniki wzajemnego podniecania się obejmują wiele pieszczot, które mogą doprowadzić do orgazmu bez tradycyjnego stosunku. Do zabaw seksualnych można użyć żelów intymnych czy np. wibratorów, które wzmagają intensywność doznań.

Ważne jest, aby pamiętać, że brak orgazmu nie stanowi o braku satysfakcji ze stosunku seksualnego. Podniecona kobieta zawsze odczuwa intensywne doznania, nawet jeżeli nie dochodzi do punktu kulminacyjnego. Ponadto można się go nauczyć poprzez wzajemne poznawanie swojego ciała i technik seksualnych. Doznania mogą stać się coraz bardziej intensywne, aż doprowadzą do orgazmu. Jeżeli kobieta chce go przeżyć w trakcie stosunku ze swoim partnerem, praca nad jego osiągnięciem musi być wspólna.

Zobacz film: Jedzenie, które zwiększa i zmniejsza libido. Źródło: Stylowy Magazyn

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
189
300
Polecamy
Jakimi prawami rządzi się kobiecy orgazm?
Jakimi prawami rządzi się kobiecy orgazm? Dzień Dobry TVN
Brak orgazmu pochwowego – przyczyny i rozwiązania problemu
Brak orgazmu pochwowego – przyczyny i rozwiązania problemu TVN zdrowie
Stymulacja łechtaczki podczas stosunku – sposób na kobiecy orgazm
Stymulacja łechtaczki podczas stosunku – sposób na kobiecy orgazm TVN zdrowie
Jak odbywa się stosunek płciowy i jakie są jego rodzaje?
Jak odbywa się stosunek płciowy i jakie są jego rodzaje? Dzień Dobry TVN
Komentarze (1)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?