Ismigen – właściwości
Ismigen to lek, który przepisuje się pacjentom z zakażeniami górnych lub dolnych dróg oddechowych. Poleca się go zarówno dorosłym, jak i młodzieży oraz dzieciom powyżej 3. roku życia. Warto wiedzieć, że preparat ten radzi sobie również z nawracającymi zakażeniami układu oddechowego. Środek ma postać tabletek, które stosuje się pod język. Dodajmy, że lek ten zawiera lizat bakteryjny, dzięki któremu zwiększa się odporność organizmu na drobnoustroje, wywołujące choroby układu oddechowego.
Przeczytaj też: Układ oddechowy – budowa i funkcje
Ismigen – przeciwskazania
Leku Ismigen nie powinno się zażywać, gdy występuje nadwrażliwość na jakikolwiek jego składnik. Ze względu na brak danych, nie zaleca się również, by preparat brały kobiety w ciąży i matki karmiące. Środka tego nie przepisuje się też dzieciom poniżej 3. roku życia.
Ismigen – dawkowanie
Tabletki Ismigen przyjmuje się podjęzykowo. Należy przyjąć ją przed posiłkiem (musi się całkowicie rozpuścić). W przypadku stanów ostrych przepisuje się 1 tabletkę dziennie i przyjmuje się ją co najmniej 10 dni. Tabletki można również przyjmować długookresowo - wówczas czas terapii określa lekarz.
Przeczytaj też: Czym nie należy popijać leków? Pytamy eksperta
Ismigen – skutki uboczne
Przyjmując jakikolwiek lek należy liczyć się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Jeśli po przyjęciu preparatu wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne, należy natychmiast odstawić tabletki i skonsultować się czym prędzej z lekarzem. Jakie działania niepożądane może nieść ze sobą przyjmowanie Ismigenu? Ból garda, pokrzywkę, świąd, wysypki, obrzęki, gorączkę, wymioty, ból brzucha oraz głowy.
Zobacz też film: Jakie dolegliwości można leczyć domowymi sposobami? Lekarz Łukasz Durajski odpowiada