Polub nas na Facebooku
Czytasz: Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek laureatami nagrody w kategorii Osobowość Rynku Zdrowia
menu
Polub nas na Facebooku

Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek laureatami nagrody w kategorii Osobowość Rynku Zdrowia

Fot. Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny / TVN Media

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia

Za nami Gala, podczas której odbyło się wręczenie Portretów Polskiej Medycyny 2018. Są to nagrody przyznawane w pięciu kategoriach za niezwykłe dokonania na rzecz rozwoju medycyny. Z dumą informujemy, że program 36,6 °C znalazł się wśród zwycięzców! 

23 października odbyła się Gala wieńcząca pierwszy dzień XIV Forum Rynku Zdrowia. Podczas wydarzenia poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2018 przyznawanych w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Portrety zostały wręczone w pięciu kategoriach:

  1. Menedżer Rynku Zdrowia, gdzie zwyciężyła dr Krystyna Piskorz-Ogórek, Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
  2. Wydarzenie Rynku Zdrowia. Wyróżnienie przyznano za niezwykłe dokonanie, jakim było uratowanie życia 20-letniego pacjenta, którego ciało zostało poparzone w 95 proc. Portrety w tej kategorii odebrały: dr hab. n. med. Anna Chrapusta, kierownik Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i dr hab. Justyna Drukała, Zakład Biologii Komórki, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
  3. Lekarz Rynku Zdrowia - tutaj dwa zespoły uzyskały wyróżnienie: zespół pod kierunkiem prof. Edward Wylęgały, ordynatora Oddziału Klinicznego Okulistyki Wydziału Lekarskiego, Śląski Uniwersytet Medyczny, Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach oraz zespół pod kierunkiem dr hab. n. med. Michała Zembali, kierownika Oddziału Kardiochirurgii i Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
  4. Osobowość Rynku Zdrowia została przyznana jako równorzędne wyróżnienie Andrzejowi Jacynie, prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia, twórcom i prowadzącym Program 36,6 °C w Telewizji TVN Ewie Drzyzdze oraz prof. Krzysztofowi Łabuzkowi z Katedry Farmakologii Kliniki Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
  5. Lider Rynku Zdrowia - tutaj portret otrzymał dr n. ekonom. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, zastępca przewodniczącego Rady NFZ.
Fot. Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny / TVN Media

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia

Dlaczego właśnie 36,6 °C?

Ewa Drzyzga od kwietnia 2017 roku prowadzi emitowany na antenie TVN i TVN Style, program 36,6 °C. Formuła programu polega na przybliżaniu pacjentom zagadnień z zakresu medycyny w bardzo przystępny sposób. Ewa Drzyzga wraz z prof. Krzysztofem Łabuzkiem opowiadają widzom o chorobach, rozmawiają z ekspertami o możliwościach leczenia rożnych schorzeń, często pokazują rozwój technologii pomocnych pacjentom oraz zachęcają do wczesnej diagnostyki. Tylko dzięki niej można wcześnie zareagować w obliczu poważnego zagrożenia. 

Zobaczcie, co znajdziecie w kolejnym odcinku programu, już w najbliższą sobotę, 27.10.2018 roku:

Zobacz film: Program 36,6 °C, sezon 4, odcinek 8. Źródło: 36,6

Ciężka praca została doceniona przez Magazyn i portal Rynek Zdrowia:

W opinii zespołu dziennikarskiego magazynu i portalu Rynek Zdrowia, a przede wszystkim Telewidzów, program 36,6 °C  jest przykładem świetnej pracy edukacyjnej, między innymi w zakresie profilaktyki i zdrowego trybu życia. Dzięki udziałowi w programie znakomitych specjalistów możemy poznać sprawdzone i skuteczne metody diagnostyczno-terapeutyczne. Co równie istotne - program 36,6°C przyczynia się do rozwiewania niebezpiecznych mitów i stereotypów związanych z leczeniem wielu chorób. Takie uzasadnienie to dla zespołu programu 36,6 °C ogromy zaszczyt. 

Byliśmy kompletnie nieznaną redakcją, a pomysł na program zrodził się w głowie naszego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka. Zrobiliśmy go w 14 osób. Dziękujemy wszystkim dyrektorom, którzy wpuszczają nas w podwoje swoich szpitali - strzeżonych pilnie, a jednak otwartych dla mediów. Dziękujemy lekarzom za cierpliwość, bo sami rozumieją metody walki z chorobami, a my się tego wszystkiego dopiero uczymy - po to, żeby pacjentom wytłumaczyć, z czym mają do lekarzy przychodzić i że muszą to robić w porę. Będę bardzo wdzięczna za otwarcie każdych drzwi. My to wykorzystamy, bo telewizja ma do tego potencjał - skomentowała nagrodę Ewa Drzyzga.

To nie pierwsza nagroda, jaką otrzymał program 36,6 °C. W 2017 roku został nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR. Więcej o tym przeczytacie w materiale: Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR

Fot. Gala Rynku Zdrowia: Laureaci Portretów Polskiej Medycyny / TVN Media

Fot. PTWP/Rynek Zdrowia


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
4
1
Polecamy
Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR
Program 36,6 °C nagrodzony w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i PR TVN zdrowie
Program 36,6°C wraca na antenę!
Jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie?
Program 36,6°C wraca na antenę! Jakie tematy zostaną poruszone w nowym sezonie? TVN zdrowie
Rehabilitacja pacjentów po koronawirusie.
"Mamy do czynienia z osobami niepełnosprawnymi"
Rehabilitacja pacjentów po koronawirusie. "Mamy do czynienia z osobami niepełnosprawnymi" Dzień Dobry TVN
Komórki macierzyste szansą dla pacjentów z najcięższym przebiegiem COVID-19? Warszawski szpital wdraża terapię
Komórki macierzyste szansą dla pacjentów z najcięższym przebiegiem COVID-19? Warszawski szpital wdraża terapię Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Ile można żyć bez tlenu, wody czy jedzenia?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
O czym może świadczyć zgrubienie za uchem?
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Antybiotyki i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – zasady terapii
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?