Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dywany i alergia – co na ten temat powinniście wiedzieć?
menu
Polub nas na Facebooku

Dywany i alergia – co na ten temat powinniście wiedzieć?

Dywany i alergia

mat. prasowe 

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie: dywany i alergia– co na ten temat powinniście wiedzieć? Okazuje się, że wbrew powszechnie panującym opiniom, astmatycy i alergicy, mogą posiadać wyżej wymienione wyroby w swoich domach.

Dywany polipropylenowe - odpowiednie dla alergików

Dawniej uważano, że posiadanie dywanu przez osoby borykające się z alergiami ze strony układu oddechowego lub też astmatyków, jest całkowicie zakazane. Pogląd ten ukształtował się pod wpływem wyników badań tego rodzaju produktów, wykonanych z włókien naturalnych. Faktem jest, że wyroby te nie są odpowiednie dla alergików i astmatyków, z uwagi na to, że w ich runie może dochodzić do namnażania się roztoczy, a także osiadania na nim pyłków, kurzu i innych zanieczyszczeń. Przełomem w tej kwestii okazały się dywany nowoczesne z syntetycznym runem. To produkty, które są wykonane z włókien poliestrowych, polipropylenowych lub akrylowych. Runo tych wyrobów jest mniej kłopotliwe w pielęgnacji i zabezpieczone przed gromadzeniem się w nim zanieczyszczeń, drobnoustrojów a nawet pleśni. Dywany dla alergików, wykonane z akrylu, to produkty z runem o średniej wysokości. Posiadają one bawełniany spód, dzięki czemu nie powodują żadnych uczuleń. Niektóre dywany syntetyczne mogą być prane w pralce lub metodą szamponowania, co daje gwarancję ich wyjątkowej czystości i stanowi o bezpieczeństwie tych produktów dla uczuleniowców.

Dywany i alergia – co na ten temat powinniście wiedzieć? - nowoczesne dywany Shaggy z syntetycznym runem

W pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają alergicy, astmatycy, a także seniorzy czy zwierzęta domowe, warto jest wprowadzić dywany poliestrowe. Produkty te od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród właścicieli domów i mieszkań, jak i osób posiadających pomieszczenia biurowe. Dobrej jakości dywany poliestrowe posiadają syntetyczne runo, które jest bardzo miękkie w dotyku. Dzięki temu wyroby te podwyższają komfort korzystania z danego pomieszczenia. Poliestrowe dywany Manhattan typu Shaggy w najmodniejszej kolorystyce w tym sezonie, mogą zdobić wnętrza sypialni i salonów. Bardzo wysokie runo tych wyrobów nie powoduje gwałtownych reakcji uczuleniowych, ponieważ nie gromadzi w swoim wnętrzu żadnych zanieczyszczeń. Warto wspomnieć, że syntetyczne dywany Shaggy od jarmarkeurope.pl są doskonałymi izolatorami ciepła, dzięki czemu mogą one znajdować się w pomieszczeniach, w których podłogi wykonano z gresu, płytek ceramicznych lub betonu. Syntetyczna przędza, która posłużyła do wykonania wyżej wymienionych wyrobów, jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Włochacze ze sztucznym runem mogą być odkurzane na sucho lub czyszczone metodą szamponowania, a nawet niekiedy istnieje możliwość ich prania w pralkach automatycznych.

Dywany polipropylenowe - odpowiednie dla alergików

Osoby, które poszukują takich wyrobów jak dywany dla alergików, mogą zainteresować się także zróżnicowaną ofertą naszego sklepu internetowego jarmarkeurope.pl. Znajdują się w niej m.in. dywany polipropylenowe. To produkty dedykowane różnego typu pomieszczeniom. Oferujemy najmodniejsze tego rodzaju wyroby, przeznaczone do pokojów dziecięcych i młodzieżowych, a także placówek edukacyjnych, w tym żłobków, przedszkoli i bawialni. W naszym stałym asortymencie znajdują się także wytrzymałe dywany polipropylenowe, przeznaczone do aranżacji salonów, sypialni i domowych gabinetów do pracy. Runo wyrobów z kolekcji Pula o wysokości +/- 9 mm jest bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, ponieważ zostało ono dodatkowo uszlachetnione termiczne. Dzięki temu rozwiązaniu dywany syntetyczne są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z ich codziennej, intensywnej eksploatacji. Wyżej wymienione produkty są odpowiednie dla alergików i astmatyków, ponieważ nie gromadzą one w swoim wnętrzu żadnych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, mogących powodować ataki kaszlu i duszności. Produkty te są również bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zawilgocenia, co skutkuje tym, że nie może w nich powstawać grzyby pleśni. Ma to również ogromne znaczenie dla wszystkich uczuleniowców.

Nowoczesne dywany dla alergików z naszego sklepu internetowego jarmarkeurope.pl, to produkty wykonane wyłącznie z włókien syntetycznych i łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu rozwiązaniu, wyroby te mogą znajdować się w pomieszczeniach, w których przebywają osoby uczulone na przykład na kurz, pyłki i roztocza czy pleśń.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
62
4
Polecamy
Tapety ekskluzywne – sposób na niebanalne wnętrze
Tapety ekskluzywne – sposób na niebanalne wnętrze Dzień Dobry TVN
Idealne okna dla domu.
Na co zwrócić uwagę?
Idealne okna dla domu. Na co zwrócić uwagę? Dzień Dobry TVN
Oczyszczacze powietrza Electrolux
Oczyszczacze powietrza Electrolux TVN zdrowie
Zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń:
źródła, przyczyny
Zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń: źródła, przyczyny TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć?