Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dlaczego warto używać wkładek i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
menu
Polub nas na Facebooku

Dlaczego warto używać wkładek i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kobieta, która trzyma wkładkę higieniczną

YakobchukOlena / gettyimages.com

Wkładki higieniczne powinna znać i stosować każda kobieta. Neutralizują nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim sprawiają, że kobieta czuje się czysto i świeżo. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie wkładki działają tak samo. Dlaczego warto stosować wkładki higieniczne i jak wybrać najlepszą dla siebie?

Wszystkie wkładki higieniczne są takie same? Otóż nie. Przede wszystkim robione są z różnych materiałów, a to właśnie od tego zależy ich skuteczność i komfort noszenia.

Czy wkładki są bezpieczne?

Wokół wkładek higienicznych krąży bardzo wiele mitów. Mówi się, że ich noszenie nie pozwala skórze oddychać, a to sprzyja namnażaniu się chorobotwórczych bakterii czy grzybów, które mogą doprowadzić do rozwoju infekcji intymnych.

Mówi się, że mogą podrażniać skórę okolic intymnych, a także wywoływać reakcje alergiczne. Czy faktycznie tak jest? Niestety tak. Wkładki higieniczne wykonane z kiepskiej jakości materiałów, do tego sztucznie perfumowane mogą przysporzyć problemów.

Stosowanie wkładek wykonanych z materiału, który nie przepuszcza powietrza to prosta droga do problemów zdrowotnych. Każda kobieta, która choć raz zmagała się z infekcją intymną, wie, jak bardzo potrafią uprzykrzyć życie i jak trudne bywają w leczeniu. Dlatego tak duże znaczenie ma odpowiedni dobór wkładki. 


Po co ci wkładka?

Wkładka higieniczna daje przede wszystkim komfort, uczucie pewności i świeżości. Pozwala dbać o higienę części intymnych, pochłania intymny zapach, a także chroni bieliznę przed zabrudzeniem. Wkładkę można nosić każdego dnia. Doskonale sprawdzi się przed lub po menstruacji oraz w połowie cyklu, kiedy organizm wytwarza więcej wydzieliny.

O stosowaniu wkładek higienicznych powinny pomyśleć także te kobiety, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Takie rozwiązanie będzie odpowiednie jednak tylko dla tych pań, którym "popuszczanie" zdarza się sporadycznie. Jeśli choroba jest zaawansowana zwykła wkładka niewiele pomoże.

Trzeba pamiętać, że jedna wkładka na cały dzień to zdecydowanie za mało. Aby zapewnić sobie komfort i świeżość należy je wymieniać raz na cztery godziny.

Jak wybrać wkładkę idealną?

Na  rynku wybór wkładek higienicznych jest ogromny. Mają różne kształty, po to, aby pasowały do każdego rodzaju bielizny. Niektóre są delikatnie perfumowane, aby jeszcze skuteczniej tłumić nieprzyjemny zapach. Jednak najważniejszym kryterium przy ich wyborze powinien być materiał, z którego zostały wykonane. Naturalne surowce zapewnią nie tylko świeżość, ale przede wszystkim pozwolą skórze oddychać. Zatem, co wybrać? Najlepiej wkładkę Bella Intima, które możesz kupić na BliżejCiebie.pl.

Wkładka higieniczna Bella Intima pokryta jest bawełną organiczną. Surowiec pochodzi z ekologicznych plantacji, gdzie nie stosuje się nawozów sztucznych oraz chemicznych środków ochrony roślin (pestycydów, herbicydów) oraz nasion modyfikowanych genetycznie (GMO). Do uprawy bawełny, która je pokrywa nie wykorzystuje się metali ciężkich. Rozsądnie korzysta się też z zasobów wodnych (zamknięty obieg wody, obowiązkowe oczyszczalnie ścieków).

Zastąpienie chloru cząsteczkowego (stosowanego powszechnie do bielenia celulozy występującej np. we wkładzie chłonnym) bezpiecznymi środkami zapobiega wydzielaniu tzw. dioksyn, substancji, które szkodzą zarówno zdrowiu, jak i środowisku.

To, co jeszcze wyróżnia wkładki Bella Intima to brak naturalnego lateksu, który może wywoływać reakcję alergiczną oraz podrażnienia skóry. 


Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
80
6
Polecamy
Majtki bambusowe – rewolucja w świecie bielizny
Majtki bambusowe – rewolucja w świecie bielizny Dzień Dobry TVN
Wkładki higieniczne.
Jakie wybrać, żeby czuć się komfortowo?
Wkładki higieniczne. Jakie wybrać, żeby czuć się komfortowo? Dzień Dobry TVN
Podpaski wielorazowe – jak uszyć?
Gdzie można je kupić?
Podpaski wielorazowe – jak uszyć? Gdzie można je kupić? TVN zdrowie
Czy warto korzystać z żeli i chusteczek do higieny intymnej?
Czy warto korzystać z żeli i chusteczek do higieny intymnej? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?