Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dlaczego oczyszczacz powietrza jest tak przydatny w domu alergika?
menu
Polub nas na Facebooku

Dlaczego oczyszczacz powietrza jest tak przydatny w domu alergika?

oczyszczacz powietrza sharp

mat. prasowe

Kto boryka się z alergią wziewną, ten wie, jak trudne jest codzienne funkcjonowanie. Regularne przyjmowanie leków nie należy do przyjemności, odczulanie trwa kilkanaście miesięcy. Oczyszczacz powietrza to sposób, by przynajmniej w ograniczonej przestrzeni odetchnąć przysłowiową pełną piersią.

Oczyszczacz powietrza – duża skuteczność za stosunkowo nieduże pieniądze

Dobry oczyszczacz powietrza kosztuje ponad tysiąc złotych. Czy można powiedzieć, że to mało? Wysokość ceny zawsze jest względna, jednak w przypadku oczyszczacza nie tylko sama kwota powinna być brana pod uwagę.

Oczyszczacz kupuje się tylko raz i praktycznie nie ponosi kosztów jego eksploatacji. Nowoczesne oczyszczacze pobierają stosunkowo mało prądu i wzrost rachunków za energię jest praktycznie nieodczuwalny. Tymczasem każdy alergik wie, ile kosztują leki przeciwhistaminowe. Jeśli alergia jest silna, tych leków musi być odpowiednio dużo i muszą być przyjmowane stale. Muszą, bo nieleczona alergia wziewna to najkrótsza droga do astmy, a z tą, jak wiadomo, żartów nie ma. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo opłaca się zainwestować w dobry oczyszczacz, tym bardziej że służy on nie tylko alergikowi, ale i reszcie domowników.

oczyszczacz powietrza sharp

mat. prasowe

Oczyszczacz powietrza – jakie alergeny usuwa

Liczba alergenów jest trudna do oszacowania. Standardowy panel wziewny to 20 alergenów, ale ich liczba na pewno jest większa. Dlaczego? Przy testach sprawdza się, np. ogólnie uczulenie na psią sierść. Tymczasem sierść jednego psa może uczulać, drugiego już nie. Podobnie jest z pyłkami traw i drzew.

Oczyszczacze powietrza usuwają i wychwytują zdecydowaną większość alergenów wziewnych. Jest to możliwe, ponieważ dobry oczyszczacz usuwa nawet drobne pyły zawieszone. Większe drobinki kurzu i alergenów nie stanowią dla niego problemu.

Jeśli ktoś cierpi na alergię na kurz, roztocza kurzu, pyłki, sierść, grzyby lub pleśnie na pewno powinien kupić oczyszczacz. To nie tylko kwestia zdrowia dróg oddechowych, ale i samopoczucia na co dzień. Kiedy czujemy się dobrze, jesteśmy bardziej ożywieni, sprawniejsi fizycznie i umysłowo. Łatwiej przychodzi koncentracja, nauka i praca sprawiają mniej problemów.

oczyszczacz powietrza sharp

mat. prasowe

Oczyszczacz powietrza – nie tylko alergeny

Szukając oczyszczacza powietrza dla alergika, skupiamy się przede wszystkim na znalezieniu takiego, który będzie wychwytywał z powietrza alergeny. W praktyce w tym celu sprawdzi się każdy oczyszczacz, który przechwytuje kurz i roztocza kurzu domowego, zarodniki grzybów i pleśni, pyłki, pyły zawieszone, drobinki sierści zwierząt.

Poza usuwaniem nieczystości z powietrza, dobry oczyszczacz ma jeszcze kilka dodatkowych funkcji, którym warto przyjrzeć się bliżej. To zdolność do usuwania brzydkiego zapachu z powietrza (np. dym papierosowy) i ubrań (stęchlizna typowa dla długiego przechowywania w szafie lub kufrze), nawilżania powietrza, monitorowania jego jakości, a także usuwania elektrostatyczności ze sprzętów elektrycznych i elektronicznych, np. ekranu komputera.

Oczyszczacze Sharp z technologią Plasmacluster to skuteczna broń w walce z wirusami i bakteriami

Nie tylko kurz i inne alergeny, ale także wirusy i bakterie! I to wcale nie jest żart. Oczyszczacze powietrza Sharp (zobacz: https://oxyshop.pl/sharp/) z opatentowaną technologią Plasmacluster są w stanie neutralizować obecne w powietrzu patogeny chorobotwórcze.

oczyszczacz sharp

mat. prasowe

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Plasmacluster, która wykorzystuje drobinki wody unoszące się w powietrzu i tworzy z nich dodatnie jony wodoru oraz ujemne jony tlenu. Sama jonizacja powietrza jest naturalna i niegroźna dla człowieka, mamy z nią do czynienia stale.

Dodatnie jony wodoru i ujemne jony tlenu łączą się w wolne rodniki OH. Gdy napotkają na swojej drodze wirus lub bakterię, osiadają na ich powierzchni, która zbudowana jest głównie z białka. Białko jest niezbędne patogenowi do egzystencji. Wolny rodnik OH wyizolowuje z białka atom wodoru i łączy się z nim, tworząc cząsteczkę wody. Osłabiony patogen staje się bezsilny i całkowicie niegroźny.

Jakie funkcje musi mieć oczyszczacz dla alergika

Monitorowanie wilgotności powietrza oraz nawilżanie go w razie potrzeby to jedna z niezbędnych alergikom funkcji. Suche powietrze podrażnia i tak bardzo wrażliwą śluzówkę nosa oraz gardło. Monitorowanie powietrza na obecność pyłków roślin oraz dezaktywowanie ich to kolejna funkcja, której warto szukać w oczyszczaczach powietrza dla alergików. Mają ją między innymi wspominane wyżej oczyszczacze Sharp. Ponieważ oczyszczacz powietrza czasem musi pracować w nocy, warto wybrać taki, który pracuje bardzo cicho. Oczyszczacze Sharp można kupić między innymi w sklepie mediamarkt.pl

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
64
8
Polecamy
W leczeniu alergii ważne są nie tylko leki.
Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?
W leczeniu alergii ważne są nie tylko leki. Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza? Dzień Dobry TVN
Zimą szkodzą nam nie tylko wirusy, ale także smog.
Jak się przed nim chronić? 
Zimą szkodzą nam nie tylko wirusy, ale także smog. Jak się przed nim chronić?  Dzień Dobry TVN
Rozpoczyna się sezon na alergie.
Jak zapewnić sobie ulgę?
Rozpoczyna się sezon na alergie. Jak zapewnić sobie ulgę? TVN zdrowie
Oczyszczacze powietrza Electrolux
Oczyszczacze powietrza Electrolux TVN zdrowie
Komentarze (1)
Kamilaa
Jest przydatny, bo nawilża i pozwala oddychać czystym powietrzem. W duecie z irobotem daja sobie świetnie radę i wiem, że w domu mam czyste powietrze. Szczególnie teraz kiedy idzie okres grzewczy i na dworze powietrze nie jest zbyt dobre.
Czytaj całość
Nie przegap
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?