Polub nas na Facebooku
Czytasz: Dieta? Tylko taka indywidualnie dobrana 
menu
Polub nas na Facebooku

Dieta? Tylko taka indywidualnie dobrana 

zdrowa dieta

mat. www.freepik.com

Chcesz zacząć przygodę z dietą? Pamiętaj, że skuteczna dieta, to taka, która została idealnie dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji i stanu zdrowia. Stosowanie tak opracowanego planu dietetycznego to nie tylko środek do celu – ale także przyjemność i gwarancja zmiany nawyków żywieniowych na lepsze. Na czym polega indywidualnie dobrana dieta? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!

Specjalistyczna pomoc dietetyka

Jak upewnić się, że dieta zostanie do nas dobrze dobrana? Przede wszystkim, warto zgłosić się do wykwalifikowanego dietetyka! Jest to specjalista nie tylko od samego procesu odchudzania – dobry dietetyk pomoże również dopasować dietę do preferencji, wyników badań czy występujących chorób. Dzięki temu, masz pewność, że plan żywienia kompleksowo odpowiada Twoim potrzebom – a dieta jest skuteczna i przyjemna w stosowaniu. A co jeśli nie masz czasu na wizyty w gabinecie dietetyka? Świetnym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji dietetyk online! Opracuje on zalecenia i jadłospis idealnie do Ciebie dopasowane – a wszystko odbędzie się w formie zdalnej i bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że ostatnie 2 lata to czas przenosin wielu usług do sfery internetowej – a dietetycy nie są tu wyjątkiem. Poradnia dietetyczna online nie jest już dzisiaj czymś niezwykłym, warto jednak pamiętać, aby sprawdzić kompetencje i doświadczenie dietetyków oferujących swoje usługi w formie online. Wybieraj poradnie dietetyczne z doświadczeniem w pracy z pacjentem i otwarcie prezentujące wyniki proponowanych planów żywieniowych – dzięki temu, wyboru „swojego” specjalisty dokonasz w sposób świadomy i bezpieczny dla Twojego zdrowia…oraz portfela!

Czym jest indywidualnie opracowana dieta online

Na czym polega spersonalizowana dieta online? Jej podstawę, stanowią Twoje odpowiedzi na zestaw pytań – tzw. wywiad żywieniowo-zdrowotny. Dzięki temu, dietetyk ma szansę poznać Twoje preferencje oraz cele, a także dowiedzieć się o przyjmowanych przez Ciebie lekach, alergiach, wynikach badań laboratoryjnych czy ewentualnych chorobach przewlekłych. Odpowiedni plan diety powinien również uwzględniać takie czynniki jak plan dnia, czy umiejętności kulinarne – jeżeli nie lubisz lub nie masz czasu na gotowanie, dieta powinna to odzwierciedlać. Dobry dietetyk online to jednak nie tylko dobrze ułożony jadłospis, ale także praca nad nawykami żywieniowymi i pełne wsparcie specjalisty. W specjalizującym się w dietach online Centrum Respo, kontakt ze swoim dietetykiem masz zawsze – dzięki temu możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące się pytania, a także popracować nad motywacją do zmiany. Pamiętaj – dobra dieta online to przede wszystkim indywidualne podejście do pacjenta i wsparcie: to właśnie dzięki nim, sukces leży w zasięgu Twojej ręki!

Profesjonalne wsparcie w odchudzaniu

Na czym polega zdrowy styl życia? Musisz wiedzieć, że jest on połączeniem kilku podstawowych składowych. Jakich? Zdrowy tryb życia to więc przede wszystkim zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednich ilości wszystkich składników odżywczych oraz regularna aktywność fizyczna. Dodatkowo, do elementów zdrowego stylu życia zaliczyć można odpowiednią ilość i jakość snu, prawidłowe nawodnienie, a także unikanie używek takich jak alkohol czy papierosy. Jak zacząć zdrowy tryb życia? Przede wszystkim: krok po kroku. Pamiętaj, że zmiany są trudne – zarówno dla Twojego ciała, jak i umysłu. Właśnie dlatego, zdrowy styl życia należy wdrażać powoli, posługując się tzw. „metodą małych kroków”. Polega ona na stopniowym wprowadzaniu zmian, dzięki czemu ich akceptacja staje się łatwiejsza, metoda ta pozwala również zminimalizować ryzyko zniechęcenia do zmiany. Jednak nie tylko małe kroki są istotne – podstawę zdrowego stylu życia stanowią przede wszystkim odpowiednie nawyki. Doskonale wiedzą o tym specjaliści Centrum Respo, a praca nad nawykami stanowi jeden z filarów stosowanego przez nich podejścia do diety. Co więcej, na https://centrumrespo.pl/dieta-online/ możemy przeczytać, że tzw. dieta responsywna to nie tylko zdrowe żywienie, ale także aktywność fizyczna oraz stała opieka dietetyka. Dzięki temu, masz pewność, że Twój styl życia zmieni się na lepszy – a niechciane kilogramy nie wrócą.

Nawodnienie, sen, relaks - to też jest ważne!

Dieta, aktywność fizyczna…i co jeszcze? Dla zdrowego stylu życia oraz skutecznego odchudzania niezwykle ważne jest także prawidłowe nawodnienie. Nie bez przyczyny tak często mówi się o tym, że ludzie w większości składają się z wody – to dzięki jej odpowiedniej zawartości zachodzić mogą procesy konieczne dla przebiegu przemian metabolicznych, co jest kluczowe w procesie odchudzania. Jednocześnie, nie można zapominać o tym, że odwodnienie prowadzi do pogorszenia funkcjonowania mózgu, frustracji oraz zdenerwowania, co jest szczególnie trudne dla osób będących na diecie.

Niezwykle ważnym elementem zdrowego stylu życia jest także odpoczynek dobowy – a więc dobry sen oraz odpowiednia regeneracja organizmu. Czym jest dobry sen? Przede wszystkim, ważna jest zarówno jego ilość (7-8 godzin dziennie) oraz jakość, na którą wpływ mają takie czynniki jak unikanie urządzeń elektronicznych przed snem czy regularne pory zasypiania. Nie wolno również zapominać o regeneracji w ciągu dnia – krótkie momenty relaksu, zarówno psychicznego jak i fizycznego, są potrzebne każdemu z nas. Pamiętaj więc o tym, aby w ciągu dnia poświecić chwilę na to co, relaksuje Cię najbardziej – lekturę książki, spacer, czy rozmowę z kimś bliskim – a Twój organizm z pewnością Ci za to podziękuje!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
2
0
Polecamy
Dieta odchudzająca – jak stracić zbędne kilogramy i cieszyć się życiem?
Sprawdź!
Dieta odchudzająca – jak stracić zbędne kilogramy i cieszyć się życiem? Sprawdź! TVN zdrowie
Jak zacząć odchudzanie?
Zasady skutecznej diety i ćwiczeń
Jak zacząć odchudzanie? Zasady skutecznej diety i ćwiczeń TVN zdrowie
Dieta doktora Mosleya 5:2 naprawdę działa.
Dzięki niej schudł bez efektu jojo!
Dieta doktora Mosleya 5:2 naprawdę działa. Dzięki niej schudł bez efektu jojo! Dzień Dobry TVN
Schudnij metodą małych kroków.
Dzięki niej pani Jolanta zrzuciła 25 kg
Schudnij metodą małych kroków. Dzięki niej pani Jolanta zrzuciła 25 kg Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Opieka pediatryczna online – o każdej porze dnia i nocy możesz skontaktować się z lekarzem pediatrą
Opieka pediatryczna online – o każdej porze dnia i nocy możesz skontaktować się z lekarzem pediatrą Materiał sponsorowany
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Czym jest tabaka? Jakie jest działanie tabaki na organizm?
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Guzki w płucach – rak czy nic groźnego? Jak interpretować niepokojące wyniki?
Kawa z kardamonem ‒ właściwości i najlepsze przepisy 
Kawa z kardamonem ‒ właściwości i najlepsze przepisy 
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?
„Przepychanie żył” – na czym polega i kiedy się je wykonuje?