Polub nas na Facebooku
Czytasz: Czym jest ultraformer? Efekty liftingu bez skalpela i przeciwwskazania do zabiegu
menu
Polub nas na Facebooku

Czym jest ultraformer? Efekty liftingu bez skalpela i przeciwwskazania do zabiegu

twarz-lifting

Fot. Hero Images / Getty Images

Ultraformer to urządzenie wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej w celu uzyskania długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy. Poprawa wyglądu skóry widoczna jest już po jednym zabiegu, który niestety nie należy do najtańszych.

Zabiegi kosmetyczne na twarz w dobie kultu młodego wyglądu cieszą się ogromną popularnością. Coraz częściej jednak odchodzi się od zabiegów chirurgii plastycznej, dla których alternatywnym rozwiązaniem jest tzw. lifting bez skalpela. Nieinwazyjne metody medycyny estetycznej wiążą się niewielkim ryzykiem powikłań i nie ograniczają codziennej aktywności.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej to wyjątkowe rozwiązania, ponieważ zazwyczaj wywołują tylko niewielki dyskomfort lub są całkowicie bezbolesne, a także wykazują wysoką skuteczność i bardzo niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Ponadto ze względu na nieinwazyjność tzw. liftingi bez skalpela to metody niewymagające dłuższego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu nie ograniczają codziennej aktywności.

W ostatnim czasie oferta salonów medycyny estetycznej wzbogaciła się o zabiegi z użyciem zogniskowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, czyli HIFU lifting (ang. High Intensity Focused Ultrasound). W wyniku oddziaływania ultradźwięków następuje wzrost temperatury tkanki podskórnej, która może osiągnąć wartość 60–70°C. Miejscowy efekt cieplny indukuje powstawanie niewielkich obszarów koagulacji, w konsekwencji czego następuje mobilizacja białek szoku termicznego stymulująca procesy rekonstrukcji włókien kolagenowych. Obserwuje się wzrost ilości kolagenu w skórze właściwej i na granicy skóry właściwej i tkanki podskórnej. Ponadto włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, dając efekt liftingu twarzy i ciała.

Zobacz film: Jakie są alternatywne metody liftingu twarzy? Źródło: Bez skazy

Na jakie części ciała działają nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej?

Ultradźwięki stosuje się przeważnie na twarz, ale pozwalają one także na usunięcie miejscowych złogów tłuszczu w innych częściach ciała. Zabiegi te przeprowadza się na brzuch, okolice talii, kolan, pośladków, piersi, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud lub ramion.

Cym jest ultraformer?

Ultraformer to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU. Najbardziej znany model to ultraformer 3, który jest wyposażony aż w 5 końcówek zabiegowych, dzięki czemu może działać na różnych głębokościach (1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm, 6 mm, 9 mm). Takie rozwiązanie umożliwia zoptymalizowanie parametrów zabiegu w zależności od lokalizacji i zakresu głębokości oddziaływania ultradźwięków, dając tym samym gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności. Ultradźwięki dostarczane są do ciała za pomocą specjalnych końcówek zabiegowych, które mogą mieć:

  • 20 000 impulsów – docierają na głębokość 1,5 mm, 3 mm albo 4,5 mm; stosuje się je do zabiegów na cienkiej i płytko zlokalizowanej tkance podskórnej, m.in. na okolicach oczu, szyi, twarzy, dekoltu i żuchwy;
  • 30 000 impulsów – docierają na głębokość 6 mm i 9 mm; stosuje się je do zabiegów na grubej i głęboko położonej tkance podskórnej, m.in. na okolicy ramion, brzucha, ud, pośladków lub nad kolanami.

Ultraformer daje możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie. W zależności od obszaru czas dostarczania ultradźwięków waha się od 30 do 120 minut. Zabieg nie wymaga znieczulenia. W przypadku osób bardzo wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremów znieczulających. Zdaniem wielu specjalistów jest to obecnie najefektywniejsze urządzenie do liftingu nieinwazyjnego.

Ultraformer – efekty

Ultraformer daje pozytywne efekty już po pierwszym zabiegu, a maksymalny skutek widoczny jest po upływie 3 miesięcy, kiedy nastąpi zakończenie procesu regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. Rezultaty utrzymują się przez około 2 lata.

Podstawowym efektem jest ujędrnienie ciała. Zabieg wygładza zmarszczki, zwłaszcza tzw. kurze łapki, łagodzi problem opadającej górnej powieki, zmniejsza wiotkość dolnej powieki, podnosi linię żuchwy oraz unosi podbródek, policzki i brwi. Przynosi efekt wypoczętej, odmłodzonej twarzy, poprawiając jej owal. Lifting ultradźwiękami wygładza i zagęszcza skórę, poprawia jej napięcie i koloryt, a także opóźnia proces starzenia się. Z powodzeniem spłyca bruzdę nosowo-wargową. Wskazaniem do zabiegu jest brak elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała i ciąży oraz zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania.

Przez około 2 godziny po liftingu utrzymuje się lekkie zaczerwienienie, a przez kilka dni pacjentowi może dokuczać nadwrażliwość i delikatna bolesność w miejscu wykonywania zabiegu. Ponadto może się pojawić niewielki obrzęk i możliwe są zasinienia, które ustępują zazwyczaj po 7–14 dniach.

Ultraformer – cena zabiegu

Zabiegi estetyczne przy użyciu ultraformera nie należą do najtańszych. Ich cena zależy od miejsca, w którym mają zostać wykonane. Przykładowo bezinwazyjny lifting całej twarzy kosztuje 4600–8800 zł, górnej części – 1300–2600 zł, dolnej części – 3500–6300 zł, a brzucha – 3000–6000 zł. Na szczęście w większości przypadków wystarczy jeden zabieg dla uzyskania pożądanego efektu. Czasem po upływie 3–6 miesięcy wykonuje się kolejny w celu zmaksymalizowania rezultatów.

Przeciwwskazania do zabiegów ultraformerem

Wśród przeciwwskazań do zabiegów ultraformerem wymienia się zwłaszcza stan zapalny, opryszczkę i zmiany skórne w miejscu wykonywania liftingu. Nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Wyklucza się go także u osób zmagających się z chorobą nowotworową. Przeciwwskazaniem są aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, epilepsja, implanty elektroniczne i metalowe oraz zaburzenia krzepnięcia.

Zobacz film: Nowoczesne metody liftingu. Źródło: Bez skazy

Bibliografia:

1. Ambroziak M., Ultraformer III – wyjątkowy efekt, „Derma News”, 2016, 59, s. 27.

2. Ambroziak M., Ultraformer III – lifting bez skalpela, „Derma News”, 2016, 59, s. 28-29.

3. Ambroziak M., Ultraformer III – nieinwazyjna metoda ujędrniania skóry, „Aesthetica”, 2016, 14, s. 32-35.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
14
1
Polecamy
Czym jest termolifting RF?
Wskazania i przeciwwskazania do termoliftingu
Czym jest termolifting RF? Wskazania i przeciwwskazania do termoliftingu TVN zdrowie
Co to jest mezoterapia bezigłowa?
Jakie są efekty terapii?
Co to jest mezoterapia bezigłowa? Jakie są efekty terapii? Dzień Dobry TVN
Masaż próżniowy twarzy i biustu – za co kochają go gwiazdy?
Jakie daje efekty?
Masaż próżniowy twarzy i biustu – za co kochają go gwiazdy? Jakie daje efekty? Dzień Dobry TVN
Czym jest HIFU?
Efekty po liftingu HIFU
Czym jest HIFU? Efekty po liftingu HIFU TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
"Najczęstszym błędem jest podnoszenie nóżek do góry". Ekspert radzi, jak przewijać dziecko
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?