Polub nas na Facebooku
Czytasz: Czy technologia GPS może pomóc rozpoznać raka płuc? Chcecie poznać odpowiedź? Oglądajcie program 36,6 °C, w sobotę 3 listopada, o 18.00!
menu
Polub nas na Facebooku

Czy technologia GPS może pomóc rozpoznać raka płuc? Chcecie poznać odpowiedź? Oglądajcie program 36,6 °C, w sobotę 3 listopada, o 18.00!

Ewa Drzyzga i Krzysztof Łabuzek

Fot. Iwona Lisowska

Czy grozi nam epidemia alergii? Jak rozpoznać raka płuc na wczesnym etapie rozwoju i co zrobić, aby stres nie przejął kontroli nad naszym życiem? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie oglądajcie program 36,6 °C, w najbliższą sobotę o 18.00 na antenie stacji TVN.

Uwaga, alergia!

Alergia nie bez powodu nazywana jest epidemią XXI wieku. Szacuje się, że z tym schorzeniem żyje aż 15 mln Polaków. Jeśli nic się nie zmieni w 2025 roku 60 proc. z nas będzie miało jakąś alergię. Dlaczego jest taka niebezpieczna i do czego może doprowadzić nieleczona alergia? Odpowiedź poznacie już w sobotę o 18.00, ale to nie wszystko! Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek sprawdzą, czy możliwe jest, aby stworzyć szczepionkę przeciwko alergii pokarmowej, która dotyka co piątego dorosłego. Oglądajcie program 36,6 °C w najbliższą sobotę. Co się będzie działo? Sprawdźcie:

Zobacz film: Program 36,6 sezon 4 - odcinek 9. Źródło: 36,6

Nocne moczenie – co z tym zrobić?

Moczenie nocne i posikiwanie zdarza się każdemu dziecku. Mimo że jest zupełnie naturalne i powinno minąć z wiekiem, to nie zawsze tak się dzieje. Kiedy taka przypadłość jest zupełne normalna i nie powinna stanowić powodu do obaw, a kiedy konsultacja z lekarzem jest konieczna? Jak w skuteczny i prosty sposób można poradzić sobie z tą bardzo wstydliwą dolegliwością? O tym wszystkim opowie Wam prof. Rafał Chrzan, urolog dziecięcy.

Raka płuc można wyleczyć

Rak płuc zaliczany jest do jednych z najgroźniejszych i najbardziej śmiertelnych nowotworów. Każdego roku zapada na niego ponad 20 tys. Polaków, na szczęście wcześnie rozpoznany daje się skutecznie leczyć. Dr hab. Jarosław Pieróg, chirurg klatki piersiowej opowie Wam o bronchonawigacji. To nowatorskie urządzenie, które pozawala tak jak GPS dotrzeć nawet do bardzo małej zmiany w płucach i co najważniejsze pobrać z niej wycinek do badania histopatologicznego. Kto się kwalifikuje do takiego badania? Dowiecie się tego już w najbliższą sobotę o 18.00!

Cały ten stres. Jak nad nim zapanować?

Stresu nie da się uniknąć i musimy się z nim mierzyć każdego dnia. Mimo że jest nam potrzebny, z jego pomocą szybko podejmujemy decyzję i motywujemy się do działania, to w nadmiarze może być bardzo niebezpieczny. Kiedy stres jest naszym sprzymierzeńcem, a kiedy wrogiem? Jakie mogą być konsekwencje długofalowego stresu i dlaczego nie wolno ich lekceważyć? Już w najbliższą sobotę negatywny wpływ stresu na organizm na własnej skórze poczuje Ewa Drzyzga. Jeśli chcecie wiedzieć jak skutecznie walczyć ze stresem oglądajcie program 36,6 °C, w sobotę 3 listopada o godzinie 18:00 na antenie stacji TVN!

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
4
2
Polecamy
Jak szkodzi szkolny plecak?
Po co sięgnąć, aby skutecznie wyleczyć katar?
Tego wszystkiego dowiecie się z nowego odcinka programu 36,6°C! 
Jak szkodzi szkolny plecak? Po co sięgnąć, aby skutecznie wyleczyć katar? Tego wszystkiego dowiecie się z nowego odcinka programu 36,6°C!  TVN zdrowie
Nowy sezon programu 36,6°C!
Jakie tematy zostaną poruszone w kolejnych odcinkach?
Nowy sezon programu 36,6°C! Jakie tematy zostaną poruszone w kolejnych odcinkach? TVN zdrowie
Przyczyną niepłodności jest m.in.
przewlekły stres.
Naukowcy opublikowali przełomowe badania
Przyczyną niepłodności jest m.in. przewlekły stres. Naukowcy opublikowali przełomowe badania Dzień Dobry TVN
Sposoby na długowieczność.
Co można zrobić, aby dożyć setki?
Sposoby na długowieczność. Co można zrobić, aby dożyć setki? Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Gnida, czyli jajo wszy – jak wygląda i jak się jej skutecznie pozbyć?
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok