Polub nas na Facebooku
Czytasz: Co to jest i na czym polega facefitness?
menu
Polub nas na Facebooku

Co to jest i na czym polega facefitness?

Na czym polega facefitness

mat. prasowe 

Facefitness to bezinwazyjna i bezbolesna metoda wygładzania zmarszczek oraz modelowania twarzy. Dokładnie i regularnie wykonywane ćwiczenia mięśni mimicznych, a także aparatu mowy sprawią, że Twoja skóra stanie się gładsza i bardziej elastyczna, a Ty poczujesz się lepiej. Sprawdź, w czym tkwi sekret!

Czym jest i co daje facefitness?

Facefitness to anglojęzyczne określenie gimnastyki twarzy, czyli ćwiczeń ruchowych odpowiednich grup mięśniowych, których celem jest zwiększenie siły osłabionych włókien i rozluźnienie zbyt napiętych. Aktywność tego typu stanowi element rehabilitacji układu stomatognatycznego, ale także korzystnie wpływa na wygląd twarzy. Facefitness w sposób bezinwazyjny i bezbolesny poprawia kondycję skóry. Ćwiczenia mięśni mimicznych, a także aparatu mowy sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. Regularne sesje pozwalają łagodzić obrzęki i cienie pod oczami oraz uzyskać efekt liftingu powiek, policzków i kącików ust. Dzięki nim możesz także pozbyć się drugiego podbródka i wiotkiej tkanki oraz poprawić ogólne zdrowie. To ciekawa forma relaksu, zwłaszcza kiedy zmagasz się z nawracającym bólem głowy czy sztywnością karku w pracy. Gimnastyka tego typu stanowi cenne narzędzie w redukcji oznak zmęczenia i stresu. Więcej na temat metod relaksacyjnych znajdziesz na stronie internetowej https://www.welbi.pl/ To serwis o zdrowiu fizycznym i psychicznym, zawierający wiele porad.

Facefitness stanowi nieocenioną pomoc w usprawnianiu ruchowym w przebiegu różnych chorób neurologicznych, np. po udarze mózgu, porażeniach nerwu twarzowego czy po przewianiu głowy. Treningi wpisują się w holistyczne podejście do zdrowia, ponieważ angażują do pracy także szyję i kark, co korzystnie wpływa nie tylko na miejscowy metabolizm, ale również na krążenie. W przebiegu wielu ćwiczeń wstrzymuje się i wypuszcza w różny sposób powietrze, zamyka oczy i porusza głową. Dzięki temu dodatkowo uczymy się kontroli oddechu, rozwijamy równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową oraz poprawiamy koncentrację.

Na czym polega facefitness?

Facefitness obejmuje przede wszystkim ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, czyli w okolicy oczu i ust oraz policzki, czoło i podbródek, dlatego w przebiegu gimnastyki twarzy będziesz wykonywać przeróżne miny i przybierać różnorodne wyrazy twarzy. Najważniejsze ruchy to m.in.: zamykanie i otwieranie oczu, zaciskanie powiek, mrużenie, marszczenie czoła, podnoszenie brwi, uśmiechanie się z zamkniętymi i otwartymi ustami, zagryzanie warg, nabieranie powietrza w policzki, gwizdanie czy wystawianie języka i skłony głowy. Jeśli z jakichś powodów nie możesz np. zamykać oczu, pomóż sobie ręką w sposób bierny. W facefitness istotny jest także masaż, który warto wykonać już na początku sesji treningowej. Jako środek poślizgowy użyj oliwki lub kremu nawilżającego. Możesz też zdecydować się na balsam przeciwzmarszczkowy czy serum do twarzy. Masaż polega na wykonywaniu kolistych ruchów w okolicach oczu i ust, głaskaniu całej powierzchni twarzy i szczypaniu oraz oklepywaniu w miejscach najbardziej narażonych na zmarszczki. Zabiegi wykonuj codziennie i regularnie, np. podczas wieczornej toalety.

Artykuł partnera

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
78
7
Polecamy
Jak wykonać odmładzający masaż twarzy? 
Jak wykonać odmładzający masaż twarzy?  Dzień Dobry TVN
Joga twarzy zamiast botoksu - efekty i przykładowe ćwiczenia 
Joga twarzy zamiast botoksu - efekty i przykładowe ćwiczenia  TVN zdrowie
Ćwiczenia na podbródek.
Jak pozbyć się problematycznych fałdek?
Ćwiczenia na podbródek. Jak pozbyć się problematycznych fałdek? Dzień Dobry TVN
Gimnastyka twarzy – skuteczne ćwiczenia na ładną cerę
Gimnastyka twarzy – skuteczne ćwiczenia na ładną cerę TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Powiększone węzły chłonne pod pachami – przyczyny i rozpoznanie
Powiększone węzły chłonne pod pachami – przyczyny i rozpoznanie
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?
Do czego służy korek analny? Wybrać z ogonem, z diamentem czy szklany?