Polub nas na Facebooku
Czytasz: Co to jest i na czym polega biorezonans?
menu
Polub nas na Facebooku

Co to jest i na czym polega biorezonans?

NAN

Fot: pathdoc / fotolia.com

Biorezonans jest metodą wymyśloną na początku XX w, związaną z filozofią medycyny chińskiej, a w szczególności akupresurą. Według osób stosujących ten rodzaj terapii może ona pomóc na pasożyty, bakterie, boreliozę, a nawet uzależnienia.

Biorezonansu, który nie jest metodą naukową, nie należy mylić z rezonansem magnetycznym – sprawdzonym badaniem szeroko wykorzystywanym w medycynie do diagnostyki i umożliwiającym uzyskiwanie wewnętrznych obrazów ciała.

Co to jest biorezonans?

Biorezonans został wymyślony przez niemieckich naukowców – lekarza Franza Morella oraz inżyniera Ericha Rusha. Opracowali oni metodę MORA, która polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych do diagnostyki i leczenia chorób. Według tej teorii każdy patogen posiada swoją specyficzną częstotliwość drgań, które wywołuje, dzięki czemu można wykryć ich obecność w organizmie. Terapia biorezonansem polega natomiast na wprowadzaniu drobnoustrojów chorobotwórczych (czy pasożytów) w drgania, które powodują ich rozpad. Dodatkowo ma ona wzmacniać naturalną energię człowieka, wyrównywać poziom fal mózgowych i wpływać na pracę narządów.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Badanie biorezonansem odbywa się na siedząco. Konieczne jest trzymanie dwóch metalowych końcówek, które podłączone są do aparatury, podczas gdy przez ciało człowieka przepuszczany jest prąd o różnych częstotliwościach (ale niskim natężeniu). Można w tym czasie odczuwać nieprzyjemne mrowienie w rękach lub rozdrażnienie. Całość może być dość czasochłonna – może trwać nawet do dwóch godzin. Długość badania zależy od rozległości problemów zdrowotnych. Jego wyniki uwzględniają stan narządów, poziom hormonów, niedobory, alergie pokarmowe, obecność pasożytów, bakterii i wirusów oraz miejsca ich lokalizacji.

Na czym polega terapia biorezonansowa?

Terapia biorezonansowa polega na przepuszczaniu przez organizm człowieka prądu wytwarzanego przez specjalne urządzenie (Zapper, Volta, SUNLINE). Jego częstotliwości zabijające konkretne patogeny opracowywane są przez specjalne towarzystwa zajmujące się tą terapią i są stale rozszerzane. Ponoć najlepszą metodą korzystania z biorezonansu jest korzystanie z wielu różnych częstotliwości i zmienianie ich. Czas używania jednej z nich nie powinien przekraczać 3 minut.

Terapia biorezonansowa dla najlepszej skuteczności powinna być wspierana przez inne metody z zakresu medycyny naturalnej. Zaleca się przyjmowanie podczas niej dużej ilości płynów, aby wypłukiwać toksyny powstające na skutek rozpadu patogenów. Dodatkowo często osoby leczące się biorezonansem zalecają przyjmowanie konkretnych ziół czy suplementów diety (szczególnie, gdy zostaną wykryte niedobory), aktywność fizyczną oraz niektóre zabiegi fizjoterapeutyczne.

Zobacz film: Biorezonans - sposób na biznes - ukryta kamera. Źródło: Stylowy Magazyn

Biorezonans a pasożyty

Jedynym z głównych założeń leczenia biorezonansem jest to, że większość osób w społeczeństwie zainfekowana jest różnego rodzaju pasożytami. Według zwolenników tej metody tradycyjne sposoby laboratoryjne mają duże ograniczenia diagnostyczne i wykrywają ich obecność tylko w rzadkich przypadkach. Niemal u każdej osoby poddanej badaniu biorezonansem diagnozuje się różnego rodzaju robaki, ameby czy przywry. Odrobaczenie jest pierwszy krokiem w terapii zdrowotnej, ponieważ zakłada się, że obecność pasożytów niezwykle osłabia organizm i uszkadza jelita oraz otwiera drogę dla innych patogenów.

Biorezonans a alergia

Badanie biorezonansem ma pozwolić na wykrycie alergii pokarmowych, nawet takich, które nie ujawniają się w tradycyjnych tekstach. W niektórych gabinetach prowadzi się odczulanie za pomocą tej metody.

Biorezonans a uzależnienia

Biorezonans ma również pomagać w zwalczaniu nałogu nikotynowego czy alkoholowego dzięki przyspieszonemu oczyszczania organizmu z toksyn.

Biorezonans – zalety

Według zwolenników biorezonansu ta metoda ma liczne zalety, z których największe to:

  • rzetelna i nieinwazyjna diagnostyka,
  • wykrywanie prawdziwych przyczyn chorób (patogeny jako czynnik spustowy chorób autoimmunologicznych, guzy i cysty będące otorbionymi pasożytami),
  • terapia nie ma skutków ubocznych,
  • metoda lecznicza celuje bezpośrednio w patogeny chorobotwórcze, nie niszcząc przy tym naturalnej flory bakteryjnej (w przeciwieństwie do antybiotyków),
  • możliwość skutecznego leczenia chorób wirusowych i autoimmunologicznych,
  • terapia oparta jest nie tylko na usuwaniu patogenów, ale też wzmacnianiu organizmu.

Biorezonans – wady

Niewątpliwymi wadami korzystania z tej metody leczniczej są jej czasochłonność oraz dość wysokie koszty. Jeden zabieg kosztuje kilkadziesiąt złotych, a często potrzebna jest wielomiesięczna terapia.

Jednak największym problemem tej metody jest to, że badania naukowe nie potwierdziły jej skuteczności – wynika z nich, że działa ona z równie dobrze, jak placebo. Być może w przyszłości pojawią się jakieś dowody na to, że biorezonans działa, póki co jednak budzi on wiele zastrzeżeń wśród środowisk naukowych i medycznych – wiele z nich uważa, że jest to zwykłe oszustwo.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
1369
136
Polecamy
Biorezonans magnetyczny – działanie, skutki uboczne, przeciwwskazania
Biorezonans magnetyczny – działanie, skutki uboczne, przeciwwskazania Dzień Dobry TVN
Czy bioenergoterapia może zaszkodzić?
Jak poznać, że bioenergoterapeuta jest oszustem?
Czy bioenergoterapia może zaszkodzić? Jak poznać, że bioenergoterapeuta jest oszustem? Dzień Dobry TVN
Medycyna niekonwencjonalna – zalety i wady leczenia alternatywnego
Medycyna niekonwencjonalna – zalety i wady leczenia alternatywnego TVN zdrowie
Klawiterapia – nowoczesna metoda lecznicza czy wielkie oszustwo?
Klawiterapia – nowoczesna metoda lecznicza czy wielkie oszustwo? TVN zdrowie
Komentarze (21)
Krzysiek
Jest wiele metodologii biorezonansowych, tu akurat opisano jedną z nich. Jest też metoda elektropunktury Volla i metoda pól magnetycznych. Ich efekt końcowy sprowadza się do tego, o czym jest artykuł, ale każda ma swoją specyfikę. Badania mówią, iż borelioza np. rozprzestrzenia się nie tylko poprzez ukłucie owada, ale również właśnie pokarmowo jak i przez kontakty seksualne. Borelia jest doskonale przystosowana do przeżycia, co nam utrudnia do stopnia niemal niemożliwego - pozbycie się jej. Amerykanie przeprowadzili badanie statystyczne odnośnie skuteczności wyleczenia boreliozy wszelkimi metodami dostępnymi medycynie alopatycznej(klasycznej). Ilość wyleczeń zanotowanych dla 50 000 osób leczonych - zero. ZERO. A przecież oni mają pomysły, aby podawać antybiotyki przez 9!!! miesięcy. W Polsce próbuje się je podawać przez 3 miesiące. To nikomu borelii nie wyleczyło, ale za to jak zniszczyło jelita, biotę , wątrobę, nerki? A jaki koszt tego? Przecież zwykłą grypa potrafi kosztować 300zł. Na refundację. Tak, są inne terapie przeciw boreliozie i - działają. Nie są częścią medycyny alopatycznej i z tego powodu są ośmieszane, deprecjonowane i zakrzykiwane. Trzeba niszczyć "konkurencję". A to tylko jedna choroba. A tysiące innych? Ta sama sytuacja. Niemcy już mają urządzenia do leczniczego biorezonansu (rok 2019) zarejestrowane jako urządzenia medyczne, a Amerykanie mają zarejestrowane w FDA terapie biorezonansowe przeciw glejakowi. pozostawiam do przemyślenia
Czytaj całość
Re
Sredniowiecze....biorezonas leczy bolerioze, ktora została wyssana z .mlekiem matki.Bez kontaktu z kleszczem.......biznes....oszustwo
Czytaj całość
Alicja
Co za bzdury, ten kto pisał artykuł nie ma pojęcia o czym pisał!
Czytaj całość
Ja
Od razu widać ze tvn sfinansował ten artykuł. Gdzie biorezonans a akupresura.
Czytaj całość
Rrr
Takie pytanie. Dlaczego jedynie słuszną uważa się medycynę klasyczną? Czy nie brakuje w niej naciągaczy? Zdaża się, że specjaliści już dobrze wiedzą że nie da się człowieka uratować ale kasę biorą. Wszędzie znajdziemy naciągaczy. A szary człowiek szuka poprostu pomocy i tyle. Na koniec i tak nie wiadomo komu ufać.
Czytaj całość
Gm
Jaka cena takiego badania?
Czytaj całość
ada
Wyleczylam biorezonansem wirusowe zapalenie watroby B i C(HCV) oraz nerwobol brzuszny.Bez lykania lekow.Nie wyobrazam sobie juz innego leczenia.p.s uwazac na naciagaczy,nikt nie powinien wciskac Wam ziolek za kilkaset zl!!
Czytaj całość
aaa
naciągaczy nie brakuje w służbie zdrowia, kościele, itd to taki standardzik
Czytaj całość
aaa
znam 2 lekarzy, którzy w ten sposób leczyli boreliozę
Czytaj całość
aaa
10 lat temu miałem bakterie coli w drogach moczowych i nasieniu , 2 kuracje antybiotykowe po 2 tygodnie nic nie pomogły , 4x biorezonans i po problemie, teraz wróciła coli i powtórzyłem znowu przeszło.
Czytaj całość
Jancio
Metoda jak najbardziej naukowa, tylko nieuznawana przez niektórych naukowcówz braku wiedzy i sponsorów. Z racji tego że oficjalna medycyna jej nie uznaje to trafiają siei różnej maści oszuści o d nieuków po pazernych na pieniądze. Czasochłonność jest pojęciem względnym, szczególnie w przypadkach chorób przewlekłych na które nie ma skutecznej tabletki
Czytaj całość
Baśka35
odrobaczanie jest pierwszym krokiem... brzmi to trochę jak z reklamy - pasożyty winne wszystkiemu. tak jak zakwaszenie itp. ciekawe czy na zajście w ciążę też pomaga? Chociaż osobiście boję się pasożytów - np. ten tasiemiec bąblowcowy... bryyy, odrobaczę się przed ciążą!
Czytaj całość
Jan58
Moj znajomy korzystał z czegoś takiego. Chciał w ten sposób rzucić palenie. Ale to nic nie pomogło i dalej pali jak smok
Czytaj całość
Robertos
Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem na temat możliwości biorezonansu . Miałem przez jakiś czas problemy z niekontrolowanymi skurczami nóg, nie pomagały żadne suplementy typu magnez czy potas , po diagnozie biorezonansem okazało się że mam nagromadzonych dużo metali ciężkich w mięśniach. Oczyszczenie organizmu z tych metali spowodowało zlikwidowanie problemu.
Z kolei moja koleżanka miała wyrok śmierci z powodu rzekomych guzów mózgu, ,,Lekarze" stwierdzili że guzy są nieoperacyjne i nie ma szans na wyleczenie, badanie biorezonansem wykazało że to nie guzy a cysty z pasożytami którymi zaraziła się w dzieciństwie od swojego psa . Leczenie przebiegło pomyślnie.
Oceńcie Państwo sami
Czytaj całość
andrew
Gdyby nie dzisiejsza medycyna to zyla by Pani tylko 50-60 lat...chyba tak by bylo lepiej dla Pani i dla nas. pozdrawiam
Czytaj całość
cichy
a co maja nieudolne proby leczenia lekarzy do skutecznosci biorezonansu??? kupcie sobie biorezonans na biopaliwo i bioleczcze sie.i tak juz miasta sa przeludnione- selekcja naturalna wytnie biopacjentow.
Czytaj całość
Atena
Skoro biorezonans w/g lekarzy nie działa , o jak skomentować ich nieudolne próby leczenia metodami konwecjonalnymi ??? Dzisiejsza medycyna jest w znakomitej większości nastawiona na zysk , nie na leczenie!!!
Czytaj całość
Michał
Biorezonans to oszustwo skierowane na zdesperowanych ludzi. Bardzo smutne że robi się takie rzeczy i że jest to legalne od płaszczykiem "medycyny alternatywnej".
Czytaj całość
Redakcja
Dzień dobry, poprzedni komentarz nie został usunięty. Dodała go Pani pod innym artykułem: https://zdrowie.tvn.pl/a/niedobor-progesteronu-przyczyny-i-objawy-jak-podniesc-poziom-progesteronu
Czytaj całość
Ania
Poprzedni komentarz usunieto więc napiszę jeszcze raz. Wybrali Państwop pseudogabinet i pseudoterapeutke więc taki jest efekt.. dlaczego nie wybrano się do gabinetu prawdziwego i normalnie reklamującego się? Przez takie właśnie osoby metoda się spala. Jedni lekarze są za inni przeciw - jednostronna narracja że biorezonans nie działa jest niestety nieprawdziwa choćby nawet na to, iż Rosyjscy lekarze przeprowadzili badania i uznali biorezonans jak najbardziej skuteczny (można poczytać w internecie o tych wynikach badań). Jeśli narracja jest tylko na nie to wiadomo, ż eza tym nie stoją prawdziwi lekarze tylko ci sponsorowani... Dziwne, iż lekarze mający jakikolwiek kontakt z biorezonansem są za albo rozmawiają na ten temat merytorycznie Ci którzy nigdy nawet nie widzieli prawdziwego biorezonansu są na NIE i tylko NIE.. :)
Czytaj całość
Ania
Dlaczego usunieto komentarz w ktorym dodalam swoja opinie na temat korzystania z biorezonanaus??? Czyzby sponsoring bigfarma???
Czytaj całość
Nie przegap
Pierwiosnek – najbardziej znane gatunki roślin z rodziny pierwiosnkowatych
Pierwiosnek – najbardziej znane gatunki roślin z rodziny pierwiosnkowatych
Egzema na dłoniach – leczenie domowe, przyczyny, czy jest zaraźliwa?
Egzema na dłoniach – leczenie domowe, przyczyny, czy jest zaraźliwa?
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Badanie CRP wykrywa stan zapalny w organizmie: norma CRP, interpretacja wyników
Kaszel suchy czy mokry? Rozpoznanie, leczenie, domowe sposoby na kaszel
Kaszel suchy czy mokry? Rozpoznanie, leczenie, domowe sposoby na kaszel
Dreszcze - nagłe uczucie zimna? Co oznaczają dreszcze bez gorączki?
Dreszcze - nagłe uczucie zimna? Co oznaczają dreszcze bez gorączki?
Kolonoskopia – jak prawidłowo przygotować się do badania? Dieta zalecana przed planowanym badaniem
Kolonoskopia – jak prawidłowo przygotować się do badania? Dieta zalecana przed planowanym badaniem