Myślisz, że cienie i worki pod oczami to tylko defekt kosmetyczny? Jeśli tak, to jesteś w błędzie, bowiem bywa tak, że są one sygnałem pojawienia się poważnych chorób. Jeśli więc domowe sposoby i porządna dawka snu nie redukują tego problemu, warto zgłosić się do lekarza.
Przeczytaj też: Naturalne sposoby na cienie pod oczami
Worki pod oczami - jakie mogą być przyczyny?
Przyczyna tego nie jest jednorodna. Może to być po prostu objaw starzenia się, ale może być to objaw ogólnoustrojowej choroby. Czasami w chorobach nerek dochodzi do obrzęków powiek dolnych i całej tej okolicy. I tutaj operacja niewiele pomoże, bo jest to choroba ogólnoustrojowa. Mogą być też przyczyną choroby tarczycy. Są pewne formy chorób tarczycy, które objawiają się gromadzeniem patologicznej tkanki tłuszczowo – włóknistej w oczodole, która się w końcu nie mieści w tym oczodole i prawie chce wychodzić na zewnątrz i tworzy te duże przepukliny. Tutaj leczenie chirurgiczne ma swoją rolę, ale dopiero gdy opanuje się chorobę tarczycy – tłumaczy dr n. med. Lubomir Lembas.
Przeczytaj też: Sińce i worki pod oczami – jak powstają, czy oznaczają to samo i jak się ich pozbyć
A jak wygląda ta operacja? Chodzi o plastykę powiek dolnych. Eksperci sugerują jednak, by poza plastyką powiek, zrobić także przeszczep tłuszczu – w policzki, skronie, powieki górne i okolice brwi. To wszystko powoduje bowiem, że efekt operacji jest znacznie lepszy.
A czy z workami pod oczami możemy walczyć też domowymi sposobami? Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że tak. A jedną ze skutecznych, sprawdzonych metod z wykorzystaniem pietruszki przedstawia w programie „Klinika urody” Paulina Krupińska – Karpiel.
Worki i cienie pod oczami - przepis na domową maseczkę
Dlaczego warto postawić na maseczkę z pietruszką w roli głównej? Ponieważ zawiera ona wiele cennych witamin i minerałów, takich jak wapń, magnez i potas. One usprawniają przepływ krwi i limfy, zmniejszając przy tym obrzęki.
Przeczytaj też: Opuchlizna pod oczami u dziecka i u osoby dorosłej – skąd się bierze?
Posiekaną natkę wrzucam do pojemnika. Dodaję dwie łyżki gęstej śmietany, która ma działanie nawilżające i blenduję. Maseczkę nakładam na skórę – pod i nad powiekami. […] Należy ją pozostawić na 15 minut.
Chcesz wiedzieć więcej? Interesuje cię temat pielęgnacji? Koniecznie obejrzyj kolejny odcinek programu „Klinika urody”. Najbliższy? W sobotę o godzinie 10:20!