Polub nas na Facebooku
Czytasz: Oczyszczacze powietrza Electrolux
menu
Polub nas na Facebooku

Oczyszczacze powietrza Electrolux

mat. prasowe

Oczyszczacze powietrza Electrolux na pierwszy rzut oka prezentują się naprawdę doskonale. Czy jednak wygląd idzie w parze z ich wydajnością i skutecznością? Analizujemy wady i zalety oczyszczaczy Electrolux. Sprawdź, czy warto w nie zainwestować.

Oczyszczacze Electrolux – nowość na rynku

Producent wprowadził na polski rynek 6 modeli oczyszczaczy powietrza. Z tego dwa modele przeznaczone są do bardzo dużych powierzchni (do 70 m2 i 103 m2). Urządzenia te mają odmienną stylistykę w porównaniu do 4 pozostałych modeli, które przeznaczone są do typowo domowego zastosowania. Naszą uwagę poświęcimy w całości tym właśnie czterem modelom:

  • Electrolux Pure A9 PA91-404DG – do 37 m2
  • Electrolux Pure A9 PA91-404GY – do 37 m2
  • Electrolux Pure A9 PA91-604DG – do 52 m2
  • Electrolux Pure A9 PA91-604GY – do 52 m2

Sprawdź ofertę oczyszczaczy Electrolux - https://loveair.pl/oczyszczacze-powietrza/electrolux
Budowa zewnętrzna

To, co zaskakuje i zarazem zwraca uwagę to wygląd zewnętrzny. Urządzenia dostępne są szarej, czarnej i grafitowej kolorystyce, dlatego łatwo wpasowują się do nowoczesnych wnętrz. Bardzo ciekawie, wręcz futurystycznie zaprojektowana została górna obudowa, w której znajdują się wyloty powietrza. Całość wykonana została z wysokiej klasy komponentów. Nie musimy więc obawiać się o tandetnie wyglądający plastik lub o to, że poszczególne elementy obudowy będą mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Parametry techniczne oczyszczaczy Electrolux

Tak naprawdę to jednak nie wygląd, a parametry techniczne oczyszczaczy Electrolux potwierdzają ich wysoką klasę. Oczyszczacze Electrolux są wyjątkowo ciche. W przypadku modeli dedykowanych do mniejszych powierzchni, ich głośność rozpoczyna się od 16 dB. Z kolei oczyszczacze dedykowane do powierzchni 52 m2 pracują w trybie cichym, emitując jedynie 17 dB. To naprawdę bardzo dobre wyniki, wręcz nawet możemy określić, że jedne z lepszych na rynku. Z tego względu oczyszczacze powietrza Electrolux mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie chcemy zachować komfortowe warunki do odpoczynku lub pracy (sypialnie, sale szkolne, laboratoria, biura, pokoje dziecięce).

Energooszczędność to także duża zaleta oczyszczaczy powietrza Electrolux. Miesięczne zużycie prądu będzie kształtowało się na poziomie średnio kilku – kilkunastu złotych, zależnie od wybranego modelu oraz od częstotliwości korzystania.

Skuteczna filtracja powietrza w oczyszczaczach Electrolux

O czyste powietrze zadba 3-stopniowy mechanizm filtracji powietrza. Producent zasadniczo rekomenduje wykorzystanie filtrów klasy HEPA E12. Ta klasa zapewnia efektywne usuwanie zanieczyszczeń, z drugiej strony ich korzystanie nie wiąże się z wysokimi kosztami zakupu. Dlatego jest to dobry kompromis pomiędzy jakością a ceną. W ofercie Electrolux posiada także zintegrowane filtry, w skład których wchodzą filtry HEPA H13 oraz EPA E11. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać optymalne dla siebie rozwiązanie.

Zasadniczo system filtracji powietrza składa się z trzech etapów – wstępnej, z wykorzystaniem węgla aktywnego oraz filtrów HEPA. Jest to typowy mechanizm filtracji, który pozwala na usunięcie zarówno większych zanieczyszczeń typu kurz, włosy, sierść, jak i związków lotnych oraz zapachów. Z kolei obecność filtrów HEPA sprawia, że z powietrza usuwane są także filtry o niewielkim rozmiarze typu wirusy, drobnoustroje i bakterie. Korzystając z oczyszczaczy powietrza Electrolux, nie musimy obawiać się o obecność zanieczyszczeń w powietrzu.

Dodatkowo producent zastosował technologię AirSurround, która uruchamia spiralny przepływ powietrza. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu jest równomiernie rozprowadzone. Nie musimy się też obawiać o to, że w kątach i zakamarkach pomieszczenia powietrze nie będzie przefiltrowane.

Wygodne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej

Zarządzanie urządzeniem AGD za pomocą aplikacji mobilnej to bardzo wygodna funkcja dla osób, które chcą mieć cały czas kontrolę nad sprzętem w swoim domu lub biurze. Intuicyjna aplikacja nie tylko umożliwia włączenie odpowiednich trybów oczyszczacza. Dzięki niej, na naszym smartfonie będą wyświetlać się informacje dot. jakości powietrza w pomieszczeniu. Dostęp do dedykowanej aplikacji, która umożliwia sterowanie oczyszczaczem, nie jest standardowym rozwiązaniem. Coraz większa grupa producentów wprowadza taką usługę do swojej oferty. Z pewnością jednak jest to duża przewaga konkurencyjna nad modelami, które nie posiadają jej w ofercie.

Oczyszczacze Electrolux na alergie – kurz, pyłki, roztocza

Urządzenia tej marki polecane są osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie wziewne. Aby ograniczyć skutki alergii, w pierwszej kolejności warto rozprawić się z czynnikami, które je powodują. Dlatego w profilaktyce antyalergicznej warto rozpocząć od zmniejszenia ilości alergenów w powietrzu. O dostosowaniu oczyszczaczy powietrza Electrolux do potrzeb alergików świadczy pozytywna rekomendacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Czy oczyszczacze Electrolux są warte polecenia?

Niezaprzeczalną zaletą oczyszczaczy Electrolux, która rzuca się w oczy od samego początku, jest oryginalny design. W przeciwieństwie do klasycznych białych oczyszczaczy powietrza innych producentów, urządzenia marki Electrolux to bardzo designerskie gadżety. Zwolennicy proekologicznych rozwiązań powinni także docenić zabieg ograniczenia ilości plastiku w budowie urządzenia. Kolejna zaleta to naprawdę bardzo dobre parametry dot. wydajności oraz cichej pracy. Te czynniki sprawiają, że oczyszczacze doskonale spełniają swoje zasadnicze zadanie – zapewniają czyste powietrze wolne od zanieczyszczeń.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
59
6
Polecamy
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?
Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza? Dzień Dobry TVN
Polacy potrafią w oczyszczacze!
Klarta Stor 2 deklasuje rywali
Polacy potrafią w oczyszczacze! Klarta Stor 2 deklasuje rywali TVN zdrowie
Jak wybrać klimatyzator przenośny?
Jak wybrać klimatyzator przenośny? Dzień Dobry TVN
Nawilżacz powietrza:
na kaloryfer, ewaporacyjny, ultradźwiękowy czy parowy?
Dobre nawilżacze powietrza dla dzieci
Nawilżacz powietrza: na kaloryfer, ewaporacyjny, ultradźwiękowy czy parowy? Dobre nawilżacze powietrza dla dzieci TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Alzheimer w młodym wieku - przyczyny, pierwsze objawy i kolejne etapy choroby
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Zapalenie zatok – jak odróżnić je od przeziębienia? Objawy i leczenie stanu zapalnego zatok
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Ognisko hipodensyjne – o czym świadczy taka zmiana?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?
Wrzody na pośladkach – czym są i jak się ich pozbyć?