Polub nas na Facebooku
Czytasz: Na czym polega i jak wygląda pozycja 69?
menu
Polub nas na Facebooku

Na czym polega i jak wygląda pozycja 69?

NAN

Fot: Conmisojos / fotolia.com

Pozycja 69 jest przykładem seksu oralnego, w którym przyjmuje się na siebie obowiązek pieszczenia partnera podczas jednoczesnego uzyskiwania przyjemności z jego strony. Uważana jest za jedną z trudniejszych pozycji umożliwiających równoczesne osiągnięcie satysfakcji.

Pieszczoty oralne, jak pozycja 69, stanowią integralną częścią zbliżenia, która niektórym parom może zastąpić typowy stosunek z penetracją. Według horoskopu znakiem zodiaku, który powinien sięgnąć po pozycję 69 jest waga, ponieważ ceni ona równość w związku. W relacji łóżkowej przyświeca jej zasada dawania takiej ilości przyjemności, jaką sama dostała.

Co oznacza numer 69?

Co oznacza 69? Nazwa odnosi się do ułożenia ciał kochanków, które przypominają podczas stosunku arabskie cyfry 6 i 9. Pozycję 69 można wymawiać jako sześć na dziewięć, sześć dziewięć lub sześćdziesiąt dziewięć. W kamasutrze określana jest słowem auparisztaka.

Pozycja 69 z jednej strony stanowić może element gry wstępnej, czyli wstępu do seksu, z drugiej zaś zastąpić klasyczny stosunek z penetracją. To tzw. miłość francuska, która polega na stymulowaniu językiem i ustami genitaliów i miejsc erogennych partnera.

Na czym polega pozycja 69?

Pozycja 69 polega na tym, że mężczyzna i kobieta są ułożeni w odwrotnych kierunkach, które umożliwiają im wzajemne oralne pobudzenie. W przypadku kobiet największe doznania przynosi pieszczenie łechtaczki, ale i warg sromowych oraz okolic pochwy (cunnilingus), zaś mężczyznom penisa, szczególnie wędzidełka (tzn. fellatio, stymulacja najczęściej przybiera kształt ssania, lizania, całowania, brania do ust). Jeżeli partnerzy wykazują ochotę, możliwe jest też pieszczenie okolic odbytu (annilingus).

Pozycje 69 wykonywane mogą być w różnych postaciach, a ich wybór zależy w głównej mierze od aktywności fizycznej kochanków i ich wagi. Najprostszą postacią jest pozycja boczna, najtrudniejszą stojąca, a najbardziej klasyczną leżąca, z kobietą na górze.

Wśród możliwych wariantów wyróżnia się:

  • pozycję 69 na stojąco – mężczyzna stoi i opierając się o ścianę, trzyma kobietę głową w dół; podejmowana przez bardzo wygimnastykowanych kochanków (mężczyzna bardzo silny i sprawny fizycznie, kobieta lekka i drobna);
  • pozycja 69 boczna – kochankowie leżą obok siebie z głowami ułożonymi naprzeciwko narządów płciowych partnera, głowy kładą na wewnętrznej stronie uda kochanka;
  • pozycja 69 na leżąco – kochankowie leżą na sobie, mężczyzna leży na plecach z lekko rozchylonymi nogami, pozycja górna zarezerwowana jest dla kobiety, która układa się tak, by jej narządy płciowe znajdowały się bezpośrednio nad twarzą partnera (nie zalecana dla osób o dużej masie ciała, gdyż istnieje ryzyko przygniecenia ciałem partnera, bycia dla niego zbyt dużym obciążeniem i nieumyślnego przyduszenia);
  • pozycja 69 leżąca odwrócona – wygląda podobnie jak w przypadku pozycji 69 leżącej klasycznej, z tą różnicą, że partnerzy zamieniają się miejscami – mężczyzna zajmuje pozycję na górze;
  • pozycja 69 klęcząca – wymaga dużej sprawności i wytrzymałości górnej części ciała mężczyzny, który klęcząc z lekko rozchylonymi udami, chwyta partnerkę tak, aby jej głowa znalazła się na wysokości jego genitaliów, zaś jej wagina na wprost jego ust; kobieta rozluźnia nogi na szyi partnera i obejmuje jego plecy ramionami.

Jak podkręci atmosferę w sypialni? Dowiesz się tego z filmu:

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Pozycja 69 – zalety i wady

Niektórzy ludzie bez wahania decydują się na ten rodzaj współżycia, a inni go nie lubią. Do dziś wśród części społeczeństwa pokutuje przekonanie, że wzajemna stymulacja miejsc intymnych ustami jest zboczona, nieczysta i pozbawia szacunku. Często uprzedzenia i niechęć do pozycji 69 podyktowane są niewiedzą, wstydem, wyznawaną religią, brakiem akceptacji dla własnego ciała lub strachem przed nieznanym.

Zobacz także: Petting i jego techniki

Pieszczoty oralne podejmowane jednocześnie przez oboje partnerów mogą dostarczyć wielu niezapomnianych przeżyć. Jednakże zanim wprowadzi się do swojej sypialni pozycję 69, warto przeanalizować wszelkie plusy i minusy z nią związane, a także wyzbyć się uprzedzeń. Najlepiej sprawdzą się szczera rozmowa, wzajemne zaufanie, wyrozumiałość i poczucie akceptacji. Partnerzy powinni być psychicznie przygotowani, rozluźnieni, czuć się bezpiecznie.

Zobacz film: Jedzenie, które zwiększa i zmniejsza libido. Źródło: Stylowy Magazyn

Pozycja 69 wymaga od obojga partnerów dużej odwagi, ale i sprawności fizycznej oraz siły mięśni. Polecana jest osobom chcącym wyeliminować rutynę ze swojego życia erotycznego.

Ogromną wadą wynikającą z pozycji 69 jest niewątpliwie zaburzona koncentracja na przyjemnych doznaniach, która wynika z konieczności jednoczesnego pieszczenia partnera. Niestety rzadkość stanowi uzyskanie wspólnego orgazmu, a w momencie szczytowania jednego partnera drugi może poczuć się zaniedbany. Bywa też, że kochanek intensywnie starając się doprowadzić do orgazmu, zapomina o czerpaniu przyjemności ze zbliżenia. Kolejną wadą jest obawa przed reakcją partnerów na zapach i wydzieliny narządów intymnych, dlatego niezmiernie ważna jest ich higiena. Niepokój czy obrzydzenie mogą odebrać przyjemność z takiej formy seksu. Nie należy podejmować pozycji 69, gdy którykolwiek z partnerów zmaga się z infekcją narządów płciowych. Należy pamiętać, że przez kontakt oralny można zarazić się chorobami wenerycznymi i wirusem HIV.

Jeśli pozycja 69 stanowi element gry wstępnej, powoduje wzrost podniecenia, sprzyja szczególnej intymności i pomaga osiągnąć odpowiedni poziom nawilżenia pochwy, przez co ułatwia klasyczne zbliżenie.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
221
35
Polecamy
Pozycja 69 w praktyce.
Na czym polega pozycja 69?
Pozycja 69 w praktyce. Na czym polega pozycja 69? Dzień Dobry TVN
Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego?
Najlepsze pozycje analne - jak przygotować się do seksu analnego? Dzień Dobry TVN
Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz uprawiać seks oralny
Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz uprawiać seks oralny TVN zdrowie
Seks hiszpański – na czym polega ta forma zbliżenia?
Seks hiszpański – na czym polega ta forma zbliżenia? TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie