Polub nas na Facebooku
Czytasz: Szczotka z naturalnego włosia do włosów i do masażu - efekty, gdzie kupić, jak używać?
menu
Polub nas na Facebooku

Szczotka z naturalnego włosia do włosów i do masażu - efekty, gdzie kupić, jak używać?

Kobieta siedzi na łóżku i czesze włosy.

Fot. miljko / Getty Images

Szczotka do włosów z naturalnego włosia delikatnie rozczesuje kosmyki bez szarpania, dlatego idealnie sprawdza się do pielęgnacji kosmyków cienkich, łamliwych i osłabionych. Naturalne włosie, np. końskie, wykorzystywane jest również do produkcji specjalnych szczotek do masażu ciała na sucho, który pobudza krążenie, usuwa zrogowaciały naskórek, a także poprawia jędrność skóry. 

Do produkcji szczotek wykorzystuje się najczęściej włosie dzika, końskie oraz kozie. Każde z nich ma nieco inną grubość i sprawdza się na różnych rodzajach włosów.

Szczotka z naturalnego włosia do włosów - rodzaje włosia

  • Szczotka z naturalnego włosia dzika

Włosie dzika to jeden z najpopularniejszych surowców, jakie wykorzystuje się do produkcji szczotek do włosów. Jest ono bardzo miękkie i najlepiej sprawdza się na cienkich, rzadkich i osłabionych kosmykach. Szczotka z naturalnego włosia dzika na włosach gęstych i grubych może się lekko ślizgać, utrudniając tym samym rozczesywanie niesfornych kosmyków.

  • Szczotka z naturalnego włosia dzika z dodatkiem igieł syntetycznych

Do kępek naturalnego włosia dzika dodawane są również metalowe bądź nylonowe igły (nazywane potocznie rozczesywaczem). Powodują one, że włosie jest sztywniejsze, co znacznie ułatwia rozczesywanie i sprawdza się na gęstych i grubych włosach. Pomimo iż kępki włosia z igłami są dość sztywne, ich działanie jest znacznie delikatniejsze, niż np. tradycyjnej szczotki do włosów wykonane z plastiku czy metalu.

  • Szczotka do włosów z naturalnego włosia końskiego

Końskie włosie wykorzystywane do produkcji szczotek do włosów pozyskiwane jest głównie z ogona lub grzywy konia. Sprawdza się do pielęgnacji włosów cienkich i przerzedzonych, a także do rozczesywania kosmyków u dzieci.

  • Szczotka z naturalnego włosia koziego

Najlepsza szczotka z naturalnego włosia dla niemowląt wykonana jest właśnie z kozich włosów. Są one bardzo miękkie i delikatne, dlatego rewelacyjnie sprawdzają się do czesania drobnych włosów maluchów, nie podrażniając przy tym ich wrażliwej skóry głowy. Przyjemne w dotyku włosie dodatkowo lekko masuje głowę, pobudzając przy tym krążenie.

Zobaczcie, jak zadbać o swoje włosy. Jakie są przyczyny ich wypadania i osłabienia?

Zobacz film: Skąd się biorą problemy z włosami? Źródło: Klinika urody

Szczotka do włosów z naturalnego włosia - jaką wybrać?

Szczotki z naturalnego włosia to idealny wybór dla osób, u których tradycyjne metalowe lub plastikowe modele nie sprawdzają się, np. szarpią włosy lub podrażniają skórę głowy. Włosie dzika lub końskie gwarantuje delikatne rozczesywanie kosmyków przerzedzonych, osłabionych i cienkich. Dla osób z gęstymi, grubymi i pełnymi objętości włosami lepiej sprawdzą szczotki z naturalnego włosia dzika wzbogacone o igły syntetyczne. Do pielęgnacji czupryn dziecięcych najlepiej wybrać włosie końskie lub kozie, które rewelacyjnie sprawdza się u najmłodszych dzieci, w tym również niemowlaków. Wybierając szczotkę do włosów, warto również zwrócić uwagę na gęstość oraz długość ich włosia. Im włosy są cieńsze i delikatniejsze tym wypustki powinny być krótsze i gęściej rozstawione.

Szczotka do masażu z naturalnego włosia

Szczotki z naturalnego włosia, zwykle końskiego, wykorzystuje się również do masażu ciała. Najczęściej mają one okrągły kształt, drewnianą rączkę zakończoną wygodnym uchwytem oraz specjalne wypustki masujące ukryte we włosiu. Za pomocą przedmiotu można wykonać szczotkowanie ciała na sucho, czyli masaż dowolnie wybranej partii ciała, np.: nóg, brzucha, pośladków, pleców.

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Masaż ciała szczotką z naturalnego włosia wykonuje się na czystej i suchej skórze, bez nakładania balsamu, kremu czy oliwki. Szczotkowanie polega na wykonywaniu kolistych ruchów, zawsze w kierunku serca. Masaż ciała można zacząć, np. od stóp i stopniowo kierować się na pozostałe części ciała, czyli łydki, uda, pośladki, dłonie, ramiona, plecy, brzuch, kark oraz dekolt. Szczotkowanie powinno trwać przynajmniej 5 minut, aż do skóra lekko zarumieni się i poczuje się delikatne mrowienie. Masaż ciała szczotką z naturalnego włosia doskonale przygotowuje skórę na przyjęcie aktywnych substancji zawartych w kosmetykach. Do zabiegu warto zatem wziąć gorący prysznic, a następnie wmasować w ciało silnie odżywczy i nawilżający kosmetyk, np.: masło shea lub kakaowe, olejek arganowy lub olej kokosowy.

Szczotka z naturalnego włosia - efekty masażu szczotką

Szczotkowanie ciała miękkim włosiem pobudza krążenie oraz usuwa martwy i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu skóra lepiej oddycha i wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Masaż ciała wspomaga walkę z cellulitem, ponieważ wygładza i ujędrnia skórę. Zabieg szczotkowania pobudza również do intensywnej pracy układ limfatyczny odpowiedzialny, między innymi za wydalanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.

Szczotka z naturalnego włosia - gdzie kupić?

Szczotki z naturalnego włosia, zarówno do czesania włosów, jak i do wykonywania masażu, można kupić bezpośrednio na oficjalnych stronach internetowych ich producentów. Produkty dostępne są również w drogeriach, sklepach kosmetycznych, a także w niektórych hipermarketach. 

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
6
2
Komentarze (0)
Nie przegap
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Maślak pstry (bagniak, jakubek, miodówka) - czy jest jadalny? Suszenie grzybów
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Jakie rozmiary może mieć penis? Jak go zmierzyć? 
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Gąska (grzyb jadalny) - jak wygląda? W jaki sposób go przyrządzić?
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Czerwona plamka na oku. Przyczyny i leczenie
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?
Maślak sitarz – co to za grzyb? Gdzie można go spotkać? W jakiej postaci smakuje najlepiej?