Polub nas na Facebooku
Czytasz: Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka?
menu
Polub nas na Facebooku

Necking – jak całować po szyi dziewczynę, a jak chłopaka?

Para, która się całuje

Fot: Tara Moore / gettyimages.com

Całowanie w szyję jest jedną z form pieszczot. Można stosować necking bez stosunku, a może on stanowić wstęp do bardzo namiętnego seksu. Najczęściej obejmuje szyję i kark, jednak warto spróbować również całować partnera bądź partnerkę po uchu czy dekolcie.

Zdarza się, szczególnie w wieloletnich związkach, że do sypialni wkrada się rutyna. Pary zapominają o pieszczotach, o tym, by dodatkowo pobudzić partnera i urozmaicić życie seksualne. Najczęściej różne techniki gry wstępnej i pieszczot obejmują osoby na początku związku, kiedy poznają się wzajemnie, próbują przełamać pewne bariery i zbudować bliskość. Jedną z technik gry wstępnej jest necking, czyli pieszczoty okolic szyi i karku. Są to jedne z najbardziej erogennych stref zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Co to jest necking?

Necking pochodzi od angielskiego słowa neck, czyli szyja. Odnosi się bezpośrednio właśnie do tej części ciała. W tym obszarze mają zakończenia liczne włókna nerwowe, co sprawia, że jest on bardzo wrażliwy. Necking najczęściej stosowany jest przez młode osoby, często niedoświadczone, które poprzez tę formę pieszczot budują bliskość z partnerem, przełamują pewne bariery, wzmagają pożądanie.

Necking obejmuje całowanie, podszczypywanie, podgryzanie, głaskanie w okolicy szyi i karku partnera. Jest to taki element gry wstępnej, o którym nie powinny zapominać też pary z dłuższym stażem. Często z czasem skracają one czas gry wstępnej, która przecież jest bardzo istotnym elementem współżycia. Necking doskonale pobudza zmysły partnera bądź partnerki. Odpowiedni poziom podniecenia, jaki daje necking, warunkuje lepsze doznania i satysfakcję ze stosunku płciowego. Necking może też stanowić doskonałą formę pieszczot bez stosunku.

Necking – jak całować dziewczynę po szyi?

Szyja zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest bardzo wrażliwa. Dlatego też jakikolwiek dotyk, nawet bardzo delikatny i niewinny, może rozpalić partnera i zadziałać lepiej niż niejeden afrodyzjak. Necking jest formą pieszczot polegająca na całowaniu. Jednak ze względu na wrażliwość tych okolic można kobietę poniekąd przygotować do ich całowania poprzez muskanie szyi i karku, np. opuszkami palców. Podczas dotykania można również rozszerzyć pole o ramiona czy małżowiny uszne.

Zobacz film: Jak podgrzać atmosferę w łóżku? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Aby przystąpić do neckingu, należy zwilżyć językiem usta, jednak ma to służyć wyłącznie temu, by dotykać kobietę delikatnymi wargami, a nie spierzchniętymi i suchymi czy skrajnie zaślinionymi. Jeśli neckingu próbuje się z kobietą, z którą jest to pierwsze zbliżenie, warto delikatnie pocałować ją w szyję i zobaczyć jej reakcję. Zbyt odważne przejście do bardziej zaawansowanych technik neckingu może ją przestraszyć. Tak czy inaczej, warto zawsze necking wykonywać metodą drobnych kroków, czyli stopniowo przechodząc do bardziej intensywnych i odważnych ruchów, jak lizanie czy podgryzanie. Obszar, jaki obejmuje necking, również powinien być stopniowo powiększany. Nie zawsze kobieta od razu lubi być podgryzana np. w małżowinę uszną. Dlatego praktykując necking, a także inne formy gry wstępnej, zawsze należy obserwować reakcje partnerki.

Mimo iż necking obejmuje całowanie w szyję, nie oznacza to, że ręce stają się bezużyteczne. Wręcz przeciwnie. W czasie całowania warto kobietę dotykać po plecach, pasie, piersiach i innych strefach erogennych dla spotęgowania namiętności. Początkowo necking powinien obejmować delikatne muśnięcia wargami, cmoknięcia, a dopiero z czasem namiętne pocałunki wpijające lekko w skórę. Kiedy partnerka staje się coraz bardziej podatna na pieszczoty, można zacząć delikatnie dotykać szyję językiem, jednak dalej starając się wplatać delikatne muśnięcia pomiędzy intensywniejsze pocałunki.

Niepewność, jaką niesie za sobą nieprzewidywalność kolejnego ruchu, bardziej stymuluje partnerkę niż monotonny pocałunek z jednakową intensywnością i techniką. Następnie można spróbować podgryźć skórę partnerki, musnąć również ucho. Nie wszystkie kobiety lubią jednak całowanie uszu. Necking może stanowić punkt wyjścia dla dalszych pieszczot, ponieważ obszar pocałunków można rozszerzać stopniowo wzdłuż dekoltu aż po piersi itd.

Jak całować chłopaka po szyi?

Częściej kobiety bardziej reagują na stymulację pocałunkami niż mężczyźni, choć nie należy o nich zapominać i zaniedbywać pieszczot partnera. Być może pocałunki szyi nie są tak stymulujące jak pieszczoty np. w obrębie penisa, jednak działają pobudzająco na mężczyznę. Można to połączyć z masażem karku i np. szeptaniem uwodzicielskich słówek do ucha. Mężczyźni bardzo często lubią dotyk w obrębie głowy, włosów i karku. Dlatego do neckingu warto dołożyć pieszczoty palcami. Pocałunki względem mężczyzn w neckingu powinny być bardziej intensywne niż w przypadku kobiet. U mężczyzn najbardziej erogenną strefą jest kąt pomiędzy jabłkiem Adama a żuchwą.

Techniki neckingu

Nie ma żadnych specjalnych technik neckingu. Można tu jednak wymienić dodatkowe zasady, o których warto pamiętać, uprawiając tę formę pieszczot:

  • aby pocałunki były przyjemne, usta powinny być miękkie, delikatnie zwilżone. Nie można przystępować do neckingu ze zbyt suchymi ustami czy też za bardzo ślinić partnera bądź partnerkę,
  • należy pamiętać o gradacji bodźców,
  • nie powinno się robić malinek czy zostawiać innych śladów po pieszczotach,
  • powinno się zacząć od całowania ust bądź dotykania opuszkami palców szyi partnera lub partnerki, a dopiero później przejść do neckingu.

Zobacz film: Jedzenie, które zwiększa i zmniejsza libido. Źródło: Stylowy Magazyn.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
82
11
Polecamy
Całowanie po szyi - ważny element gry wstępnej
Całowanie po szyi - ważny element gry wstępnej Dzień Dobry TVN
Pozycja 69 w praktyce.
Na czym polega pozycja 69?
Pozycja 69 w praktyce. Na czym polega pozycja 69? Dzień Dobry TVN
Petting i jego techniki
Petting i jego techniki TVN zdrowie
Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz uprawiać seks oralny
Wszystko, co musisz wiedzieć zanim zaczniesz uprawiać seks oralny TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu