Polub nas na Facebooku
Czytasz: Manicure tytanowy – czym jest, jakie są jego zalety i jak wykonać go krok po kroku
menu
Polub nas na Facebooku

Manicure tytanowy – czym jest, jakie są jego zalety i jak wykonać go krok po kroku

manicure

Fot.: looking2thesky / stock.adobe.com

Manicure tytanowy to sposób na pięknie wyglądające paznokcie, który wkracza do polskich salonów kosmetycznych. Charakteryzuje go wysoka trwałość, a także właściwości pielęgnacyjne, poprawiające stan zdrowia paznokci.

Manicure tytanowy został wymyślony w Stanach Zjednoczonych i od wielu lat cieszy się tam dużą popularnością. W Polsce dopiero zyskuje popularność. Jest trwały – efekty utrzymują się kilka tygodni, a mimo to nie musi być utwardzany przy pomocy lampy emitującej promienie ultrafioletowe. Manicure hybrydowy może być alternatywą dla innych rodzajów manicure’u, np. hybrydowego, żelowego, czy akrylowego.

Manicure tytanowy – czym różni się od innych rodzajów manicure’u

Istnieją różne rodzaje manicure’u. Można podzielić je ze względu na trwałość i wyróżnić dwa rodzaje:

 • Klasyczny manicure – wykonywany przy pomocy lakierów do paznokci, który utrzymuje się na paznokciach do kilku dni i można usunąć go zwykłym zmywaczem do paznokci.
 • Manicure długotrwały – utrzymuje się na paznokciach nawet kilka tygodni, a do jego usunięcia niezbędne są zwykle specjalne urządzenia lub silne płyny z acetonem.

Ze względu na dużą wygodę, jaką zapewnia manicure trwały, cieszy się on dużą popularnością. Najczęściej wykonywane rodzaje manicure’u to:

 • Manicure hybrydowy – polega na nałożeniu na oczyszczoną i wyprofilowaną płytkę paznokcia specjalnego preparatu, który utwardza się przy pomocy lampy emitującej promienie UV. Manicure hybrydowy stanowi swego rodzaju pancerz dla paznokcia, który może być chroniony przed łamaniem się czy rozdwajaniem. Jest trwały i może utrzymywać się do miesiąca. Preparaty do wykonania tego rodzaju manicure’u nie posiadają jednak żadnych składników odżywczych. Ponadto u osób posiadających tłuste lub cienkie płytki może okazać się mało trwały.
 • Manicure żelowy – aby wykonać tego typu manicure, należy nałożyć specjalny, żelowy preparat bezpośrednio na płytkę paznokcia lub na wcześniej nałożony tips. Utwardza się go również przy pomocy lampy UV. Zaletą manicure’u żelowego jest możliwość kreowania kształtu paznokcia i przedłużania go. Wadą – konieczność usuwania go przy pomocy pilnika lub frezarki, a także koszt wyższy, niż w przypadku manicure’u hybrydowego.
 • Manicure akrylowy – wykonuje się go podobnie do manicure’u żelowego, jednak przy pomocy innych preparatów – proszku akrylowego zmieszanego z liquidem. Manicure akrylowy jest trwały i wygląda naturalnie, jednak może wywoływać reakcje alergiczne, a sama substancja podczas nakładania wydziela nieprzyjemny zapach.

Na tle wymienionych wyżej rodzajów manicure’u wyróżnia się manicure tytanowy. Stanowi on połączenie trwałości manicure hybrydowego czy akrylowego z zaletami manicure’u pielęgnacyjnego. Preparaty użyte do jego wykonania zawierają składniki odżywcze, które poprawiają stan zdrowia paznokci. Są nimi np. witaminy A, D, E oraz wapń. W skład preparatów do manicure’u tytanowego wchodzi też dwutlenek tytanu oraz polimer akrylowy, które zapewniają trwałość, a także nadtlenek benzoilu, czyli substancja dezynfekująca.

Lakier tytanowy utrzymuje się na paznokciach nawet kilka tygodni, jednak do jego utwardzenia nie wykorzystuje się lampy UV.

Paznokcie tytanowe krok po kroku

Manicure tytanowy wykonuje się inaczej niż jakikolwiek inny manicure. Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Paznokcie muszą być dokładnie oczyszczone – na ich powierzchni nie powinny znajdować się resztki lakierów czy odżywek.
 2. Paznokciom należy nadać odpowiedni kształt i usunąć wystające skórki.
 3. Płytka paznokci musi zostać zmatowiona i odtłuszczona.
 4. Na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia nakłada się bazę w postaci cienkiej warstwy żelu.
 5. Bezpośrednio po nałożeniu żelu palec zanurza się w kolorowym proszku, który przykleja się do pomalowanej wcześniej płytki paznokcia.
 6. Nadmiar pyłku należy strzepnąć. Proszek bez problemu daje się usunąć ze skóry.
 7. Zwykle należy powtórzyć czynności z punktu nr 4, 5 i 6 (po wyschnięciu pierwszej warstwy). Na płytkę paznokcia można nałożyć kilka warstw – im więcej, tym manicure jest trwalszy. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża ilość warstw może wywoływać nienaturalny efekt.
 8. Po osiągnięciu zamierzonego efektu, na wierzch paznokcia nanosi się lakier utwardzający, który wysusza puder i nadaje trwałość manicure’owi.
 9. Paznokcie i obszar palca wokół nich smaruje się oliwką pielęgnacyjną.
 10. Po 2-3 tygodniach (w zależności o tempa wzrostu paznokcia) można uzupełnić odrost.

Manicure tytanowy – jak usunąć lakier tytanowy z paznokci

Manicure tytanowy najlepiej usuwać u kosmetyczki – samodzielne pozbywanie się warstw lakieru może wywołać podrażnienia i zniszczyć płytkę paznokcia (zwłaszcza przy braku doświadczenia).

Kosmetyczki wykorzystują zwykle frezarki, służące do mechanicznego spiłowania powierzchni paznokcia. Można w tym celu wykorzystać także pilnik, jednak ta metoda zabiera zwykle zdecydowanie więcej czasu. Koniecznie należy uważać, aby nie naruszyć powierzchni paznokcia.

Inną metodą jest pozbycie się preparatów przy pomocy wacików nasączonych acetonem – każdy wacik należy przyłożyć do paznokcia na kilka minut.

Manicure tytanowy – wady i zalety

Manicure tytanowy ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Do największych korzyści zalicza się działanie pielęgnacyjne, trwałość i brak konieczności wykorzystywania lampy UV. Poza tym paznokcie wyglądają naturalnie i elegancko. Sam zabieg nie jest czasochłonny – zwykle zabiera około 45 minut.

Warto jednak pamiętać, że na efekt wzmocnienia paznokci należy zwykle poczekać – płytka wzmacnia się po kilku zabiegach. Ponadto koszt zabiegu może być wyższy niż np. koszt manicure’u hybrydowego. Jak przy wszystkich rodzajach trwałego manicure’u istnieje konieczność uzupełniania odrostów lub ściągania istniejących i nakładania nowych warstw preparatu. Paznokcie wydają się sztywniejsze niż naturalne, co dla niektórych osób może być zaletą, a dla innych powodować uczucie dyskomfortu.

Zobacz film: Jak dbać o paznokcie? Źródło: Stylowy Magazyn

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
45
7
Polecamy
Japoński manicure p shine - efekty, krok po kroku, przed i po zabiegu
Japoński manicure p shine - efekty, krok po kroku, przed i po zabiegu TVN zdrowie
Na czym polega manicure biologiczny?
Zastosowanie i zalety
Na czym polega manicure biologiczny? Zastosowanie i zalety TVN zdrowie
Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami?
Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami? Dzień Dobry TVN
Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?
Jak zadbać o płytkę?
Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie? Jak zadbać o płytkę? Dzień Dobry TVN
Komentarze (1)
patisonka
Zawsze uważam takie artykuły za ciekawe, bo z tego co wiem do zakupu produktów i tak trzeba odbyć szkolenie i uzyskać certyfikat ;) Tak jest przynajmniej w przypadku Revi. Według mnie to jest dobre, bo mamy gwarancję dobrze wykonanego manicure. Poza tym zgadzam się, że jest to metoda z wieloma zaletami. Nawet jeśli na efekt wzmocnienia musimy nieco poczekać, to według mnie warto. No i wyższe koszty to kwestia coś za coś ;)
Czytaj całość
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Nieprzyjemny zapach z nosa – przyczyny i leczenie
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?