Polub nas na Facebooku
Czytasz: Welbi – wiedza o zdrowiu i narzędzia, by o nie zadbać w jednym miejscu
menu
Polub nas na Facebooku

Welbi – wiedza o zdrowiu i narzędzia, by o nie zadbać w jednym miejscu

mat. prasowe 

Czy wiesz, że co trzeci Polak ma zdiagnozowane nadciśnienie tętnicze, co ósmy cierpi na chorobę serca, a już ok. 10% społeczeństwa zmaga się z cukrzycą typu 2? Takie dane przedstawia najnowszy raport "Narodowy Test Zdrowia Polaków" z 2023 roku. Choroby przewlekłe to wyzwanie dzisiejszych czasów, a serwis Welbi.pl to odpowiedź na ten problem – to właśnie tutaj znajdziesz solidną dawkę aktualnej wiedzy o zdrowiu (np. o profilaktyce), a oprócz tego odpowiednie narzędzia, by o nie zadbać: prywatne ubezpieczenie zdrowotne i teleporady u lekarzy specjalistów.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne od sprawdzonej marki

Szukasz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które da dostęp do nowoczesnych placówek medycznych i skróci czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty? Za pośrednictwem serwisu Welbi otrzymasz ofertę zakupu jednego spośród 3 wariantów prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego od TU Zdrowie. To marka, która istnieje na rynku od 13 lat i przez ten czas zaufało jej ponad 200 tys. osób.

We współpracy z TU Zdrowie przygotowaliśmy ofertę 3 pakietów – wybierz wariant najlepiej dopasowany do twoich potrzeb i oczekiwań:

  • Pakiet Ochrona PLUS – to pakiet podstawowy, który daje dostęp do e-konsultacji i wizyt stacjonarnych u lekarzy POZ i teleporad u 14 specjalistów, a oprócz tego do diagnostyki – ponad 100 badań laboratoryjnych i ponad 60 obrazowych;
  • Pakiet Ochrona COMPLEX – to pakiet standard, w ramach którego umówisz się na teleporady oraz wizyty stacjonarne u lekarzy POZ i 29 specjalistów. Oprócz tego możesz skorzystać z ponad 140 badań laboratoryjnych, 74 obrazowych i raz w roku zrobić profilaktyczny przegląd zdrowia;
  • Pakiet Ochrona GOLD – to usługa premium, która łączy wszystkie elementy pakietów Ochrona COMPLEX i GOLD. W pakiecie znajdziesz także 4 wizyty domowe, 2 bezpłatne konsultacje u psychologa lub psychiatry oraz zabiegi rehabilitacyjne po złamaniach lub zwichnięciach.

Co jeszcze warto wiedzieć? Jeśli wybierzesz Polisę Zdrowie Welbi, szybko umówisz wizytę u lekarza – do 1 dnia u lekarza internisty, pediatry czy medycyny rodzinnej, do 3 dni u lekarzy specjalistów (np. dermatologa, gastrologa). Całą ofertę, a także wszystkie niezbędne dokumenty (w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia), znajdziesz na stronie: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne https://www.welbi.pl/prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne/ - sprawdź ofertę na Welbi.pl.

Welbi – teleporady dostępne od ręki

Ponad 80% Polaków przynajmniej raz skorzystało z telemedycyny, a 40% społeczeństwa robi to regularnie w sytuacjach awaryjnych lub w ramach kontynuacji rozpoczętego już leczenia. Ty też możesz skorzystać z tej usługi za pośrednictwem serwisu Welbi. W ciągu 24 godzin – a nawet w ciągu godziny – skorzystasz z teleporady u lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Czeka na Ciebie ponad 400 lekarzy 20 różnych specjalizacji, w tym: interniści, urolodzy, ginekolodzy, endokrynolodzy, ortopedzi, diabetolodzy, okuliści, reumatolodzy oraz kardiolodzy. Aby umówić się na teleporadę, nie potrzebujesz skierowania. Wystarczy, że:

  • założysz konto w naszym serwisie;
  • klikniesz ikonkę "Umów teleporadę" w prawym górnym rogu na stronie głównej;
  • wybierzesz specjalizację lekarza i dogodny termin wizyty;
  • podasz niezbędne dane (w tym aktualny numer telefonu);
  • opłacisz teleporadę poprzez bankowość elektroniczną, a lekarz zadzwoni do Ciebie w umówionym terminie.

Za telekonsultację realizowaną przez Home Doctor (Doc4You Sp. z o.o.) zapłacisz mniej niż 100 zł. Podczas takiej konsultacji omówisz swoje dolegliwości, przedstawisz wyniki ostatnich badań, otrzymasz e-skierowanie na dalsze badania, e-receptę na leki oraz e-zwolnienie lekarskie, jeśli lekarz uzna to za konieczne na podstawie opisanych objawów.

Baza 2500 artykułów o zdrowiu, która stale się powiększa

Nie lubisz czytać artykułów o zdrowiu, bo są zazwyczaj skomplikowane i naszpikowane fachowymi terminami? Doskonale to rozumiemy, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze treści były rzetelne i jednocześnie łatwe w zrozumieniu nawet dla osób bez wiedzy medycznej. Każdy nasz artykuł jest zgodny z aktualną wiedzą medyczną, wiele z nich zweryfikowali dodatkowo także eksperci (lekarze, dietetycy, psychologowie lub fizjoterapeuci). W bazie ponad 2500 artykułów znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a jeśli interesuje Cię konkretne zagadnienie, wpisz hasło lub zapytanie w wyszukiwarce na stronie głównej.

W naszych artykułach nie chcemy przekazywać abstrakcyjnej wiedzy, tylko taką, która może przydać się w życiu. Dlatego piszemy prostym językiem i wyjaśniamy medyczne pojęcia. Przypominamy także, że treści zawarte w tekstach nie są równoznaczne z poradą lekarską, bo każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia.

Welbi – darmowe e-booki o zdrowiu

Na Welbi czekają na Ciebie również darmowe e-booki o zdrowiu. Skorzystaj z "Kompendium wiedzy o wątrobie" – materiału stworzonego przez ekspertów, którzy w przystępny sposób wyjaśnia, jak działa wątroba i jak o nią zadbać.

Szukasz gotowych planów żywieniowych dla określonych rodzajów diet? Sięgnij np. po "Plan żywieniowy bez glutenu i nabiału" opracowany przez dietetyczkę Natalię Janik, która wyjaśnia, jakie są zasady tych schematów żywienia oraz co można jeść. Aby bezpłatnie pobrać e-booki, wystarczy założyć darmowe konto na Welbi.

Czym są kalkulatory Welbi?

Czy wiesz, że aż 23% Polaków codziennie doświadcza stresowych sytuacji i ma przez to problemy ze snem? Doskonale znamy te dane, dlatego dajemy ci dostęp do narzędzi, które pozwolą efektywniej zaplanować nocny odpoczynek. Kalkulator snu – bo o nim mowa – to jedno z tych praktycznych i w pełni darmowych rozwiązań, które oddajemy w ręce naszych Czytelników. Skorzystaj również z kalkulatora BMI, aby sprawdzić, czy Twoja waga jest prawidłowa lub kalkulatora dni płodnych, by ustalić, kiedy z najlepszym skutkiem możesz starać się o dziecko.

Serwis Welbi.pl to miejsce dla każdego, kto interesuje się zdrowym stylem życia, przywiązuje wagę do działań profilaktycznych i chce kompleksowo o siebie zadbać. Wychodzimy naprzeciw osobom, które chcą połączyć rzetelną wiedzę z profilaktyką zdrowotną realizowaną podczas teleporad i innych usług w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli również cenisz te wartości, koniecznie odwiedź Welbi!

Źródła:

1. Raport „Narodowy Test Zdrowia Polaków 2023”, https://ocdn.eu/medonet/medonet/Raport_Narodowy_Test_Zdrowia_Polakow_2023.pdf [dostęp online dn. 29.11.2023]

2. Raport „Telemedycyna oczami Polaków”, SW Research, https://swresearch.pl/news/telemedycyna-oczami-polakow-raport [dostęp online dn. 29.11.2023]

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
2
1
Polecamy
Planujesz wakacje?
Zainstaluj w smartfonie mobilną książeczkę zdrowia
Planujesz wakacje? Zainstaluj w smartfonie mobilną książeczkę zdrowia Dzień Dobry TVN
Prywatna opieka medyczna w JP Medica – dlaczego warto?
Prywatna opieka medyczna w JP Medica – dlaczego warto? TVN zdrowie
Sanatoria są nie tylko dla starszych!
Jak się dostać?
Jakie są warunki i koszty?
Sanatoria są nie tylko dla starszych! Jak się dostać? Jakie są warunki i koszty? Dzień Dobry TVN
Opieka pediatryczna online – o każdej porze dnia i nocy możesz skontaktować się z lekarzem pediatrą
Opieka pediatryczna online – o każdej porze dnia i nocy możesz skontaktować się z lekarzem pediatrą TVN zdrowie
Komentarze (0)
Nie przegap
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Czym może być guzek w pachwinie udowej? Jakie objawy mogą towarzyszyć jego obecności i na jaką chorobę mogą wskazywać?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Strofantyna – gdzie kupić zapomniany lek nasercowy?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Orgazm wielokrotny – na czym polega i jak go osiągnąć?
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu