Polub nas na Facebooku
Czytasz: Depilacja pach – które metody są najskuteczniejsze? Jak prawidłowo depilować pachy?
menu
Polub nas na Facebooku

Depilacja pach – które metody są najskuteczniejsze? Jak prawidłowo depilować pachy?

Depilacja pach. Gładkie pachy

Fot. ChesiireCat / Getty Images

Depilacja pach to zabieg wykonywany nie tylko przez wiele kobiet, ale również przez coraz większą liczbę mężczyzn. Niestety jest to dość uciążliwa czynność, ponieważ trzeba ją wykonywać regularnie, a niewłaściwie przeprowadzona często wiąże się z podrażnieniami skóry. Czy istnieje metoda depilacji pach, która pozwoli na ich uniknięcie?

Depilacja pach woskiem, depilatorem czy kremem? Istnieje wiele sposobów na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Który z nich jest jednak najlepszy? Zdania są w tej kwestii podzielone, ponieważ każda osoba ma inne preferencje. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej formy depilacji pach, warto jednak poznać różne rozwiązania. Pozwoli to na podjęcie bardziej świadomej decyzji i ułatwi znalezienie odpowiedniego sposobu.

Depilacja woskiem - czy to najlepszy sposób, aby pozbyć się niechcianego owłosienia? Zobaczcie na filmie:

Zobacz film: Depilacja woskiem - czy to najlepszy sposób, aby pozbyć się niechcianego owłosienia? Źródło: 36,6

Depilacja pach woskiem – w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Jedną z najbardziej efektywnych metod jest depilacja pach woskiem. Podczas zabiegu usuwana jest nie tylko zewnętrzna część włosa, ale również jego cebulka. Dzięki temu można cieszyć się gładkimi pachami przez dłuższy czas, co stanowi dużą wygodę. Wiele osób, które decydują się pierwszy raz na zabieg, zastanawia się, na ile starcza depilacja pach woskiem? Szacuje się, że efekty utrzymują się przez 3–4 tygodnie, jednak tak naprawdę jest to kwestia indywidualna. Może zdarzyć się tak, że depilacja pach woskiem wystarczy tylko na 1–2 tygodnie.

W przypadku usuwania owłosienia woskiem popularna jest depilacja pach u kosmetyczki. Wizyta u specjalistki pozwoli na szybkie i sprawne przeprowadzenie zabiegu. Najlepiej więc, aby osoby niewprawione w stosowaniu tego typu metody, skorzystały najpierw z oferty gabinetu kosmetycznego. Depilacja pach woskiem wykonywana jest wówczas poprzez nakładanie substancji na skórę, a następnie odrywanie jej wraz z włosami. Cena zabiegu waha się najczęściej między 30 a 60 zł. Aby go wykonać, włosy powinny mieć 0,5–1 cm długości.

Inną metodą jest depilacja pach plastrami z woskiem. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. W drogeriach dostępne są gotowe plastry, których wystarczy użyć zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Ich cena to zazwyczaj kilkanaście złotych, co jest bardziej opłacalne niż wizyta u kosmetyczki. Należy jednak pamiętać, że depilacja pach plastrami w domu wymaga nieco cierpliwości i wprawy.

Czego używasz do depilacji pach?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Depilacja pach plastrami lub bezpośrednio nakładanym woskiem ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na stosunkowo trwałe usunięcie owłosienia. Niestety czasami wywołuje ból i dyskomfort. Ponadto, skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i bardziej wrażliwa, co jednak łatwo zniwelować poprzez odpowiednią pielęgnację. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w przypadku niektórych osób ten sposób pozbywania się owłosienia może spowodować wrastanie włosków.

Warto też wiedzieć, że istnieje metoda usuwania owłosienia zbliżona do stosowania wosku. Jest nią depilacja pach pastą cukrową, która powoduje mniejszy ból i podrażnienia. Zabieg można wykonać w domu lub skorzystać z depilacji pach u kosmetyczki.

Depilacja pach depilatorem

Kolejną metodą jest depilacja pach depilatorem. Również w tym przypadku usuwane włoski muszą mieć odpowiednią długość, czyli minimum 0,5 cm. Stosując to rozwiązanie, można liczyć na gładką skórę nawet przez kilkanaście dni. Depilacja pach depilatorem jest jednak dość bolesna i może prowadzić do wrastania włosów. Ponadto, biorąc pod uwagę delikatność skóry w tym rejonie, możliwe jest wystąpienie niepożądanych podrażnień.

Nietypową metodą, która działa podobnie do depilatora, jest depilacja pach pęsetą. To rozwiązanie wymaga jednak dużej cierpliwości, ponieważ zajmuje bardzo dużo czasu.

Czy bezbolesna depilacja pach jest możliwa?

Bezbolesnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja pach kremem. Metoda jest bardzo prosta - polega na nałożeniu specjalnego kremu na skórę, według instrukcji na opakowaniu. Efekty depilacji pach kremem są bardzo dobre – owłosienie znika, a podrażnienia pojawiają się stosunkowo rzadko. Jedyną wadą jest to, że włosy dość szybko odrastają. Należy też pamiętać, że nie każdy może stosować kremy do depilacji, ponieważ u niektórych osób może dojść do reakcji alergicznej. W związku z tym, przed zastosowaniem produktu, należy przeprowadzić test na niewielkim fragmencie skóry.

Najskuteczniejsza metoda, czyli laserowa depilacja pach

Najbardziej skuteczna depilacja pach to zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem lasera. Dzięki niemu można cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas, bez żadnych skutków ubocznych. Depilacja pach laserem jest jednak dość kosztowna. Cena zabiegu sięga zazwyczaj 200–250 zł, jednak do uzyskania pożądanego efektu należy kilkukrotnie go powtórzyć. Ponadto, laserowa depilacja pach musi być wykonywana co 1–2 lata.

Należy też pamiętać o przeciwwskazaniach. Należą do nich, m.in.: ciąża, opalenizna, przyjmowanie niektórych leków, choroby skórne i nowotwory. Oprócz tego, przed zabiegiem, przez minimum 4 tygodnie nie można przeprowadzać depilacji pach woskiem.

Wybór metody depilacji pach zależy od indywidualnych preferencji. Należy pamiętać, że współcześnie ten zabieg kosmetyczny nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet, ponieważ depilacja pach u mężczyzn zyskuje coraz więcej zwolenników.

Czy artykuł okazał się pomocny?
Tak Nie
6
1
Polecamy
Depilacja brazylijska bikini sposobem na gładką skórę bez podrażnień przez wiele tygodni
Depilacja brazylijska bikini sposobem na gładką skórę bez podrażnień przez wiele tygodni Dzień Dobry TVN
Depilacja rąk – najczęstsze metody usuwania owłosienia z kończyn górnych
Depilacja rąk – najczęstsze metody usuwania owłosienia z kończyn górnych TVN zdrowie
Co to jest epilacja?
Epilacja a depilacja – różnice
Co to jest epilacja? Epilacja a depilacja – różnice TVN zdrowie
Depilacja intymna kobiet i mężczyzn.
Mechaniczna, woskiem, laserowa, chemiczna
Depilacja intymna kobiet i mężczyzn. Mechaniczna, woskiem, laserowa, chemiczna Dzień Dobry TVN
Komentarze (0)
Nie przegap
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Jak działa gruczoł krokowy? Budowa i choroby gruczołu krokowego
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Kiedy i co można jeść po gastroskopii? Zalecenia po badaniu
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Krosty na brzuchu – jakie mogą być przyczyny ich pojawienia się?
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Co oznacza i do czego prowadzi zanik kory mózgowej? Przyczyny i objawy schorzenia
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Przerost gruczołu krokowego – jak go rozpoznać?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?
Poziome ustawienie kości krzyżowej, co to jest?