Smog jest szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych. Szkodliwe i niewidoczne gołym okiem pyły przyczyniają się do zaostrzenia objawów astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Mimo że naukowcy nie wiedzą jeszcze jak skutecznie się przed nim bronić, to są sposoby, aby zminimalizować jego szkodliwe skutki. Jednym z nich jest zejście kilkaset metrów pod ziemię.
Specyficzny mikroklimat, który panuje w kopalni ma korzystny wpływ na działanie całego organizmu. Dodatkowo panuje tam stała temperatura, a powietrze jest wolne od alergenów. Obecna w powietrzu sól pomaga oczyścić układ oddechowy. Joanna Rusek, fizjoterapeutka prowadzi w kopalni zajęcia, przeznaczone dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie powinny mieć w ogóle kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem. Co dają zajęcia pod ziemią? Przede wszystkim zwiększają pojemność płuc oraz wzmacniają odporność. Taka forma aktywności korzystanie wypływa też na układ krążenia.
Na zajęcia do kopalni uczęszczają Sylwia i jej syn. Co im dały? Czy po zajęciach pod ziemią czują różnicę i rzadziej chorują? Odpowiedź znajdziecie w powyższym filmie!