Dieta OXY, czyli skuteczny sposób na detoksykację organizmu i spalenie tkanki tłuszczowej. Zasady diety OXY, efekty i etapy. Przykładowy jadłospis w diecie OXY

Fot: piyaset / fotolia.com

Dieta OXY przyczynia się do redukcji masy ciała, oczyszczenia organizmu z toksyn oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia. Podstawą diety, zwłaszcza w drugim i trzecim etapie, jest żurawinowy shake na bazie kefiru, który zapobiega powstawaniu skutków ubocznych diety wysokobiałkowej

Dieta OXY jest sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Jest to dieta o obniżonej kaloryczności oraz wysokiej zawartości białka, która została podzielona na cztery etapy. Każdy z nich trwa 7 dni.

Dieta OXY: na czym polega?

Dieta OXY jest dietą wysokobiałkową, która została stworzona jako alternatywa popularnej diety Dukana przynoszącej niekorzystne efekty zdrowotne, m.in. zmęczenie, zakwaszenie organizmu, a nawet uszkodzenie nerek czy wątroby. Dieta OXY dostępna jest w wersji na telefon, tablet i laptopa, dzięki czemu można mieć ją zawsze przy sobie. Plan diety ma charakter indywidualny i uwzględnia płeć, wzrost, wagę, wiek oraz cel, jaki dana osoba chce osiągnąć stosując dietę OXY. Na stronie internetowej diety OXY dostępny jest darmowy test psychometryczny, który należy wypełnić, gdyż na jego podstawie ustala się kaloryczność diety oraz jej wartość odżywczą. Po zalogowaniu się na konto utworzone na oficjalniej stronie internetowej diety OXY, każda osoba ma dostęp do indywidualnego jadłospisu z przepisami oraz ewentualnymi zamiennikami produktów i posiłków, aby dieta była urozmaicona i spełniała oczekiwana danej osoby.

OXY shake, czyli podstawowy element diety OXY

Podstawą diety OXY jest shake, który posiada wysoką wartość odżywczą i dostarcza licznych substancji antyoksydacyjnych korzystnie wpływających na zdrowie. Jest przygotowywany na bazie kefiru, owoców żurawiny oraz otrąb dostarczających dużej dawki cennego błonnika pokarmowego. Ten nieodłączny element diety ma na celu oczyszczanie dróg moczowych oraz usuwanie toksyn z organizmu. OXY shake przyczynia się do neutralizowania skutków ubocznych diety o wysokiej zawartości białka.

Zobacz także: Detoks organizmu przed zimą – sprawdź czemu jest taki ważny!

Etapy diety OXY

Dieta OXY składa się z czterech etapów oraz fazy stabilizacji, czyli wyjścia z diety. Każdy z etapów trwa tydzień. Plan żywieniowy złożony jest z 5 pełnowartościowych, zbilansowanych posiłków i dostosowany do określonego etapu diety.

Detox – jest to etap wprowadzający do diety OXY, który ma na celu przygotowanie organizmu do odchudzania poprzez oczyszczenie organizmu z toksyn. Przyczynia się do poprawy stanu skóry, włosów oraz paznokci. Podstawą diety na tym etapie są koktajle o właściwościach detoksykacyjnych.

Fat burning – jest to etap składający się z posiłków dostarczających dużych ilości białka, przy czym dominuje białko pochodzenia zwierzęcego. Etap ten polega na intensywnym spalaniu tkanki tłuszczowej poprzez odpowiednią stymulację organizmu, dzięki czemu zapobiega się powstawaniu skutków ubocznych towarzyszących często diecie wysokobiałkowej (np. zaburzeń procesów przemiany materii, przeciążenia wątroby i nerek). Na etapie fat burning wprowadza się OXY shake.

Step – jest to etap, w trakcie którego w diecie zwiększa się udział białka roślinnego. Metabolizm organizmu wciąż jest przyspieszony. Na tym etapie dalej następuje utrata kilogramów oraz dochodzi do utrwalenia się uzyskanych efektów.

Balance – jest to etap, w którym wprowadza się kolejne produkty, a stosunek węglowodanów, białek i tłuszczów odpowiada normom zalecanym i opracowanym przez Instytut Żywności i Żywienia.

Ostatnią fazą diety OXY jest faza stabilizacji, czyli faza wyprowadzająca z diety. Jej celem jest powrót do „normalnego”, racjonalnego odżywiania oraz zapobieganie pojawiania się efektu jo – jo.

Zobacz film: Trzy metody detoksu: sokowy, jaglany, cytrynowy. Źródło: Stylowy Mgazyn

Dieta OXY: jakie przynosi efekty?

Efekty diety OXY są indywidualne – zależą od wyjściowej masy ciała, wieku, płci i metabolizmu określonej osoby. Podstawowym efektem diety OXY jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych w nim toksyn oraz redukcja masy ciała. Dieta OXY stosowana zgodnie z obowiązującymi w niej zasadami umożliwia średnio utratę około 0,5-1 kilograma w ciągu tygodnia. Plan żywieniowy proponowany w ramach diety OXY przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Dieta prowadzi do wzmocnienia odporności organizmu, zwalcza objawy zmęczenia, poprawia samopoczucie oraz obniża poziom szkodliwego cholesterolu. Koktajle owocowo-warzywne, które są stałym elementem diety dostarczają wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych oraz substancji antyoksydacyjnych, które poprawiają wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Niskowęglowodanowe a bogate w białko etapy diety OXY umożliwiają intensywne spalanie tkanki tłuszczowej. Skutkiem stosowania oczyszczającej diety jest również redukcja cellulitu oraz znaczące zmniejszenie obwodu brzucha.

Przeciwwskazania do stosowania diety OXY

Dieta OXY nie jest wskazana do stosowania kobietom ciężarnym oraz karmiącym piersią. Przeciwwskazaniem są również choroby wątroby, nerek, osteoporoza, cukrzyca oraz choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Dieta OXY nie powinna być praktykowana przez osoby ze stwierdzonymi niedoborami pokarmowymi oraz nietolerancją czy alergią pokarmową na białko.

Przykładowy jadłospis diety OXY

I śniadanie: pieczywo żytnie pełnoziarniste z twarożkiem z rzodkiewką i koperkiem oraz z wędzonym łososiem.

II śniadanie: sałatka owocowa z kiwi, pomarańczy i banana z dodatkiem otrąb.

Obiad: duszony kurczak z kalafiorem z pietruszkowym sosem.

Podwieczorek: koktajl owocowy na bazie gruszki, brzoskwini i ananasa.

Kolacja: sałatka ze świeżych liści szpinaku, z awokado, serem feta i oliwkami z kawałkami grillowanego kurczaka.

W fazach o wysokiej zawartości białka, czyli przede wszystkim fat burning i step konieczne jest wprowadzenie OXY shake’a. 

Zobacz film: Detoks? Zobacz, zanim zaczniesz! Źródło: 36,6

Data aktualizacji: 22.12.2017,
Opublikowano: 03.09.2017 r.

Polecamy

Komentarze (0)

Trwa dodawanie...
Komentarz dodany!
Komentarz nie mógł zostać dodany
Skończyłeś pięćdziesiąt lat? To warzywo powinno stać się twoim najlepszym przyjacielem

Po 50. roku życia gorzej działają nasze narządy, a niektóre procesy zachodzące w organizmie spowalniają. Na szczęście dzięki odpowiedniemu stylowi życia, a zwłaszcza diecie można temu zaradzić. Szczególnie cenne jest jedzenie porów. Dlaczego? 

Czytaj więcej
Jak stłumić nadmierny apetyt? Te sposoby ci w tym pomogą

Ciągły apetyt może się pojawić z bardzo wielu powodów. Często jest wynikiem nadmiernego stresu. Jak można sobie poradzić z potrzebą ciągłego sięgania po jedzenie?  

Czytaj więcej
Krupnik – idealna zupa na zimę. Oczyszcza jelita i wzmacnia organizm 

Krupnik to jedna z najbardziej popularnych zup. Choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników to stanowi jedno ze zdrowszych dań w rodzimej kuchni. Dlaczego warto jeść krupnik? 

Czytaj więcej
O której jeść śniadanie? To ważne dla naszego zdrowia 

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Znaczenie ma nie tylko to, co, ale i o której godzinie zjemy. Kiedy jest najlepsza pora na śniadanie?  

Czytaj więcej
To warzywo może pomóc Ci uniknąć cukrzycy 

Leczenie cukrzycy nie ogranicza się tylko do przyjmowania leków. Konieczna jest także zmiana stylu życiu i diety. Zdaniem badaczy szczególnie cennym warzywem dla diabetyków jest okra. Jakie ma właściwości?  

Czytaj więcej
Adaptogeny - naturalne wsparcie dla całego organizmu

Adaptogeny to rośliny, które mają korzystny wpływ na działanie organizmu. W jaki sposób oddziałują na ciało człowieka i gdzie szukać tych wartościowych substancji?  

Czytaj więcej
Jarmuż - podobno najzdrowsze warzywo świata. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka

Jarmuż nie bez powodu uchodzi za jedno z najzdrowszych warzyw. Stanowi bogactwo witamin, a jedzony regularnie może uchronić przed rozwojem choroby nowotworowej. Dlaczego warto na stałe jarmuż wprowadzić do swojej diety?   

Czytaj więcej
Biała piana podczas obróbki termicznej mięsa – co oznacza? 

Bardzo często podczas obróbki mięsa na jego powierzchni pojawia się biała piana. Dla wielu osób jest to sygnał, że z mięsiwem jest coś nie tak i na pewno jest nieświeże. Czy słusznie? 

Czytaj więcej
Dynia, nie tylko smaczna, ale też zdrowa. Oczyszcza płuca i chroni przed rakiem

Dynia to jedno z najzdrowszych warzyw. Stanowi cenne źródło witamin i pierwiastków, których potrzebuje nasz organizm. Niektóre z nich mogą chronić przed tworzeniem się zmian nowotworowych. Dlaczego jeszcze warto na stałe wprowadzić dynię do swojego menu?   

Czytaj więcej
NFZ proponuje te dania na jesień. Sprawdź ich propozycje

Nie wiesz, co przygotować na obiad? Z pomocą przychodzi Narodowy Fundusz Zdrowia. Instytucja opublikowała na swojej stronie darmowego e-booka z przepisami na zdrowe jesienne dania. 

Czytaj więcej