Zdrowe napoje dla dzieci. Poznaj przepisy z programu 36,6°C!
Fot: Phillip Waterman / gettyimages.com
Dzieci uwielbiają słodkie i gazowane napoje. Niestety zawierają one bardzo dużo cukru, który może przyczynić się do rozwoju otyłości, cukrzycy, a nawet niektórych nowotworów. Czy istnieje zdrowsza alternatywa dla takich napojów?
W ostatnim odcinku programu 36,6°C mogliśmy obejrzeć kolejną odsłonę akcji #jembozdrowe. Tym razem Ewa Drzyzga - wspólnie z ekspertami z zakresu żywienia - przyjrzała się napojom, które rodzice podają swoim dzieciom. Niestety wielu rodziców raczy swoje pociechy słodkimi, gazowanymi napojami, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Zawierają przede wszystkim bardzo dużo cukru. Jego nadmiar to prosta droga do otyłości, cukrzycy czy nowotworów! Na szczęście można przygotować ich znacznie zdrowszą wersję! Jak? Poniżej znajdziecie proste przepisy na smaczne lemoniady, które mogą być doskonałą alternatywą dla gazowanych słodkich napojów, które tak lubią dzieci.
Lemoniada pietruszkowa
pół pęczka natki pietruszki;
pół cytryny bez skórki;
litr wody;
opcjonalnie łyżka miodu.
Zblendować pietruszkę z cytryną, ewentualnie dodać miód, zalać wodą i wymieszać.
Po 50. roku życia gorzej działają nasze narządy, a niektóre procesy zachodzące w organizmie spowalniają. Na szczęście dzięki odpowiedniemu stylowi życia, a zwłaszcza diecie można temu zaradzić. Szczególnie cenne jest jedzenie porów. Dlaczego?
Ciągły apetyt może się pojawić z bardzo wielu powodów. Często jest wynikiem nadmiernego stresu. Jak można sobie poradzić z potrzebą ciągłego sięgania po jedzenie?
Krupnik to jedna z najbardziej popularnych zup. Choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników to stanowi jedno ze zdrowszych dań w rodzimej kuchni. Dlaczego warto jeść krupnik?
Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Znaczenie ma nie tylko to, co, ale i o której godzinie zjemy. Kiedy jest najlepsza pora na śniadanie?
Leczenie cukrzycy nie ogranicza się tylko do przyjmowania leków. Konieczna jest także zmiana stylu życiu i diety. Zdaniem badaczy szczególnie cennym warzywem dla diabetyków jest okra. Jakie ma właściwości?
Adaptogeny to rośliny, które mają korzystny wpływ na działanie organizmu. W jaki sposób oddziałują na ciało człowieka i gdzie szukać tych wartościowych substancji?
Jarmuż nie bez powodu uchodzi za jedno z najzdrowszych warzyw. Stanowi bogactwo witamin, a jedzony regularnie może uchronić przed rozwojem choroby nowotworowej. Dlaczego warto na stałe jarmuż wprowadzić do swojej diety?
Bardzo często podczas obróbki mięsa na jego powierzchni pojawia się biała piana. Dla wielu osób jest to sygnał, że z mięsiwem jest coś nie tak i na pewno jest nieświeże. Czy słusznie?
Dynia to jedno z najzdrowszych warzyw. Stanowi cenne źródło witamin i pierwiastków, których potrzebuje nasz organizm. Niektóre z nich mogą chronić przed tworzeniem się zmian nowotworowych. Dlaczego jeszcze warto na stałe wprowadzić dynię do swojego menu?
Nie wiesz, co przygotować na obiad? Z pomocą przychodzi Narodowy Fundusz Zdrowia. Instytucja opublikowała na swojej stronie darmowego e-booka z przepisami na zdrowe jesienne dania.